اخبار ارز دیجیتال

قانون گذاری ارزهای دیجیتال ترکیه، برای خروج از لیست خاکستری FATF

قانون گذاری ارزهای دیجیتال ترکیه، برای خروج از لیست خاکستری FATF

وزیر امور مالی ترکیه، محمد شیمشک، در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه کشور در ساعت پایانی روز سه‌شنبه خبر از رسیدن به «مرحله نهایی» تایید و اجرای قوانین رمز ارزی به پارلمان خود قرار دارد، که مرحله آخر برای حذف نام این کشور از لیست «خاکستری» گروه کاربردهای مالی اقدامات مالی (FATF) است.

لیست «خاکستری» FATF به عنوان یک انتقاد به منظور رفع نقص‌های استراتژیک در مسیر مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، شناخته می‌شود. ترکیه از سال ۲۰۲۱ در لیست «خاکستری» گروه نظارت بین‌المللی مبارزه با شستشوی پول و تأمین مالی تروریسم قرار داشته است، که باعث از دست دادن اعتماد به اقتصاد ترکیه شده است.

شیمشک گفت: «ما با ۳۹ استاندارد FATF سازگار هستیم»، طبق گزارش CoinDesk Turkey. «درباره سازگاری فنی، تنها آماده‌سازی‌های در حال انجام مربوط به کار درباره دارایی‌های رمزارزی است. تلاش‌های لازم ما در این زمینه به مرحله نهایی رسیده است».

هفته گذشته، وزارت امور مالی ترکیه اعلام کرد که یک مطالعه درباره تنظیم ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزارزی و مالیات‌گذاری و تعریف دارایی‌های مجازی انجام خواهد داد، اما آخرین اظهارات به انگیزه ترکیه برای انتقال قوانین رمزارزی به پارلمان به عنوان مرحله نهایی برآورد الزامات فنی FATF برای خارج شدن از لیست «خاکستری» اشاره دارد.

شیمشک گفت: «تا هرچه زودتر قوانین پیشنهادی درباره ارزهای دیجیتال را به پارلمان ارائه خواهیم کرد»، طبق گزارش CoinDesk Turkey. «بعد از آن، اگردلایل سیاسی دیگری وجود نداشته باشد، دیگر هیچ دلیلی برای بقای ترکیه در آن لیست» خاکستری «وجود نخواهد داشت.»

باید دید نتیجه‌ی اعمال و تایید این قوانین بر فضای ارزهای دیجیتال ترکیه چه خواهد بود؟

تاثیرخبر: وابسته به مفاد پیشنهادی

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...