حساب های بین المللی

مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال | بهترین روش انتقال ارز کدام است؟

مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال | بهترین روش انتقال ارز کدام است؟

با توجه به اینکه در حال حاضر روش های مختلفی برای انتقال ارز به خارج کشور وجود دارد، مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگرچه که نحوه عملکرد این سه سیستم شبکه پرداخت آنلاین شباهت زیادی به هم دارد، اما به صورت جزئی دارای تفاوت هایی نیز هستند که همین مسئله باعث می شود که میزان کارمزد هر یک از این سرویس ها، برای مبالغ مختلف، متفاوت بوده و در نتیجه یکی بر دیگری برتری یابد. پس در این مقاله با مقایسه این سه سرویس پرداخت ارزی همراه ما باشید.

بررسی مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال

قبل از اینکه به مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال بپردازیم، لازم به ذکر است که با توجه به تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، شما به صورت مستقیم قادر به استفاده از هیچ یک از این سرویس های پرداخت آنلاین نیستید. اما خوشبختانه، راهی برای دور زدن تحریم ها هست. شما می توانید با استفاده از شرکت های خدمات ارزی واسط، مانند ایرانیکارت، از هر یک از این سرویس ها برای انتقال حواله ارزی استفاده کنید.

اما بپردازیم به مبحث اصلی و مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال !

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، در میان روش های مختلفی که برای ارسال حواله ارزی وجود دارد، هر کدام برای مبالغ مختلف، کارمزد متفاوتی دریافت می کنند. علاوه بر این اینکه در سرعت انتقال ارز نیز تفاوت هایی با یکدیگر دارند! همین مسئله انگیزه ای می شود که قبل از انتخاب روش نهایی جهت انجام این کار، بین روش های موجود مقایسه ای انجام شده تا بهترین گزینه انتخاب شود. در ادامه ما نحوه عملکرد هر یک از این سیستم های پرداخت آنلاین را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم، تا برای انتخاب روش ارسال حواله ارزی ، انتخاب بهتری داشته باشید.

مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال | بهترین روش انتقال ارز کدام است؟

استفاده از وسترن یونیون برای انتقال ارز

وسترن یونیون یکی از بهترین روش های ارسال حواله ارزی است، اگر شما قصد انتقال مبالغ بالا را در کوتاه ترین زمان ممکن دارید. در حال حاضر Western Union دارای شعب مختلفی در سراسر جهان است که امکان انتقال ارز به صورت مراجعه حضوری به شعب و حتی آنلاین را فراهم کرده است. اما متاسفانه به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، نه تنها این شبکه پرداخت در این ایران دارای هیچ شعبه ای نیست، بلکه امکان افتتاح حساب وسترن یونیون در ایران در نیز وجود ندارد! بنابراین تنها روشی که برای شما باقی می ماند تا از خدمات این سرویس استفاده کنید، استفاده از خدمات ارزی شرکت های واسط است!

استفاده از مانی گرام برای ارسال حواله ارزی

سرویس پرداخت آنلاین مانی گرام یا مانی بوکرز یکی دیگر مشابهت زیادی با سرویس وسترن یونیون دارد. چرا که این شبکه پرداخت نیز در سراسر جهان به جز ایران دارای شعبه بوده و خدمات خود را به صورت حضوری و غیر حضوری در اختیار دیگران قرار می دهد. مزیت انتقال ارز با استفاده از این روش این است که فرد گیرنده حتی اگر دارای حساب بانکی نیز نباشد، می تواند با استفاده از مدارک شناسایی که ارائه می دهد، ارز انتقال داده شده را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کند.

بیشتر بخوانید:

مقایسه مانی گرام و وسترن یونیون

مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال | بهترین روش انتقال ارز کدام است؟

استفاده از پی پال برای انتقال ارز

قطعا می دانید که پی پال را می توان یکی از محبوب ترین و مورد اعتمادترین سرویس پرداخت ارزی در سطح جهان در نظر گرفت که بخش عمده ای از موفقیت آن، به بعد از همکاری اش با فروشگاه اینترنتی Ebay باز می گردد. در حال حاضر از این سرویس نه تنها برای انتقال ارز به کشورهای دیگر بلکه عمدتا برای خرید از سایت های خارجی استفاده می شود. متاسفانه باز هم به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، امکان افتتاح حساب پی پال وریفای شده به صورت مستقیم با استفاده از آی پی ایران وجود ندارد مگر آنکه از طریق افراد واسط این کار انجام شود.

جمع بندی از مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال :

  • تعداد شعب خدمات رسانی وسترن یونیون بسیار بیشتر از مانی گرام در سطح جهان است.
  • اساس شکلگیری وسترن یونیون ارائه خدمت ارسال حواله ارزی بوده است در حالی که پی پال بر مبنای تجارت الکترونیک بنا شده است.
  • مانی گرام امکان انتقال ارز به حساب پی پال را فراهم کرده است.
  • میزان حداکثر مبلغ انتقال برای هر یک از سرویس ها بسته به کشور مقصد متفاوت است!

همراهان عزیز به خاطر داشته باشید که امکان مقایسه مانی گرام ، وسترن یونیون و پی پال از نظر کارمزد وجود ندارد. چرا که همانطور که بیان کردیم، میزان کارمزد بسته به عواملی همچون میزان ارز، کشور مبدا و مقصد متفاوت است. بنابراین اگر هنوز هم نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است، می توانید از طریق شماره 03132112 با کارشناسان ما تماس گرفته و از آنها مشورت بگیرید!

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش ساخت اکانت پی پال به صورت رایگان
حساب های بین المللی
آموزش ساخت اکانت پی پال به صورت رایگان
پی پال یار همیشگی پرداخت‌های آنلاین در سراسر جهان را حتما می‌شناسید. طبق ادعای خود شرکت Paypal تا امروز بیش از 192 میلیون کاربر فعال دارند.پی پال شرایطی را محیا...
حساب ارزی چیست؟
حساب های بین المللی
حساب ارزی چیست؟
در دنیای اقتصادی امروز، تبادلات مالی بین‌المللی به یکی از عناصر اساسی تبدیل شده که افراد و شرکت‌ها برای انجام فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری‌های خود در سراسر دنیا از آن...
معرفی بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در سال 2024
حساب های بین المللی
معرفی بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در سال 2024
شناخت بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان از نظر امنیت و کارایی، بسیار مهم است. اطلاع از بروکرهای معتبری که معامله‌گران ایرانی را می‌پذیرند و به آن‌ها امکان می‌دهند که با...