021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

آیا ووچر پرفکت مانی قابل پیگیری است؟

تاریخ انتشار : 19 تیر 1401تاریخ بروزرسانی : 1 مرداد 1401 کیف پول الکترونیک

اگر شما هم قصد خرید از یک سایت فروشگاهی را داشته‌‌ باشید، یا به انتقال و دریافت پول از خارج کشور برخورده کرده‌اید، حتما می‌دانید که یکی از روش‌های نقل و انتقالی مالی، پرفکت مانی است. ولی ممکن است شرایط افتتاح حساب در پرفکت مانی را نداشته باشید در این صورت می‌توانید از ووچر پرفکت مانی استفاده کنید. ولی آیا ووچر پرفکت مانی در ایران قابل پیگیری است و اگر در زمان تهیه و استفاده از آن مشکلی ایجاد شد، با توجه به اعمال تحریم‌ها امکان پیگیری آن وجود دارد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال خود را به صورت کامل دریافت کنید.

آیا ووچر پرفکت مانی در ایران قابل پیگیری است؟

پرفکت مانی، یکی از سیستم‌های معتبر مالی است که در بسیاری از کشورها به عنوان یک روش نقل و انتقال مالی معتبر و محبوب معرفی شده است. از آنجایی که این سیستم کاربران ایرانی را تحریم نکرده است، بنابراین کاربران ایرانی نیز می‌توانند به راحتی از کیف پول پرفکت مانی استفاده کنند. علاوه بر این تولید کد ووچر نیز توسط پرفکت مانی انجام می‌شود.

کد ووچر پرفکت مانی (Voucher) نوعی چک یا کارت شارژ مربوط به پرفکت مانی است که در سراسر دنیا معتبر بوده و می‌توان آن را به پول نقد تبدیل کرد. همچنین زمانی که شما بخواهید به یکی از دوستان یا آشنایان خود در خارج از کشور، پول ارسال کنید یا از یک سایت فروشگاهی بین المللی خرید نمایید که با روش‌های قدیمی این کار طولانی و دشوار است و یا امکان شرایط افتتاح حساب را نداشته باشید، می‌توانید با ووچر پرفکت مانی به انجام آن اقدام کنید.

حال سوالی که به ذهن شما می‌رسد این است که با توجه به تحریم‌های اعمال شده علیه شهروندان ایرانی، از جانب کمپانی و بانک‌های خارجی، آیا ووچر پرفکت مانی قابل پیگیری است؟ جواب سوال مثبت است. بله از آنجایی که پرفکت مانی از این قاعده مستثنی است و تحریمی علیه کاربران ایرانی اعمال نکرده است، بنابراین کاربران ایرانی نیز می‌توانند به پیگیری کد ووچر اقدام کنند و از راهنمایی‌های پشتیبانی پرفکت مانی، بهره‌مند شوند. البته از آنجایی که پرفکت مانی در ایران هیچ نمایندگی مستقیم و رسمی ندارد، بنابراین برای تهیه و دریافت ووچر پرفکت مانی بهتر است از طریق شرکت‌های واسط مانند ایرانیکارت اقدام کرد.

برای خرید ووچر پرفکت مانی می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده نموده و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید. خرید ووچر پرفکت مانی

آیا خرید ووچر پرفکت مانی کلاهبرداری است؟

همانطور که در قسمت‌های قبلی گفته شد، کد ووچر کارت شارژی است که با استفاده از آن می‌توانید بدون افتتاح حساب در بانک‌های خارجی، نسبت به تراکنش‌های مالی بین المللی خود اقدام کنید، پس بنابراین این کار به هیچ وجه جرم شناخته نمی‌شود و مصداقی از کلاهبرداری نیز نخواهد بود. البته از آنجایی که برای خرید و فروش ووچر و سایر ارزهای دیجیتال هیچ مجوزی از جانب بانک مرکزی برای صرافی‌ها و شرکت‌های واسط صادر نشده است، به نظر می‌رسد معامله آن ممنوع باشد و برای دریافت آن بهتر است حتما به صرافی‌های معتبر و محبوب و شرکت‌های واسط مورد اعتماد مراجعه کنید.

مزایای خرید ووچر پرفکت مانی چیست؟

بسیاری از افراد برای این که نیازی به افتتاح حساب و ساخت اکانت پرفکت مانی نداشته باشند، تصمیم می‌گیرند از ووچر پرفکت مانی استفاده کنند. در این قسمت سعی کردیم به بررسی سایر مزایای پرفکت مانی بپردازیم.

مزایای خرید ووچر پرفکت مانی
تحریم نبودن ووچر برای ایرانی‌‌ها بر خلاف سایز حساب‌های ارزی بین المللی
آسان بودن استفاده از ووچر و انتقال پول
انتقال ارز با سرعت بسیار بالا
نداشتن تاریخ انقضا و امکان استفاده لحظه‌ای از آن
شارژ شدن حساب در کسری از ثانیه
تبادل ووچر با ارزهای مختلفی مثل دلار، یورو، پوند
امنیت بالای انتقال پول

آیا امکان مسدود شدن حساب بانکی برای خرید ووچر وجود دارد؟

خرید و فروش کد ووچر دارای شرایط و حساسیت‌های خاصی است. مثلا ممکن است به دلایل خاصی حساب شخصی فرد خریدار یا فروشنده کد ووچر، مسدود شده و فرد نتواند به حساب خود دسترسی داشته باشد. بنا بر دلایل خاصی مثل کلاهبرداری، حساب فرد مسدود شود و حساب بانکی صرافی‌هایی که به صورت غیر قانونی اقدام به خرید ووچر پرفکت مانی می‌کنند، مسدود شود. در این شرایط بهتر است که صاحب حساب بانکی با رائه مدارک شناسایی و مستندات به شعبه ای که حسابش در آن مسدود شده مراجعه نماید. پس از این که اثبات شد که جرمی رخ نداده و رفع مسدودیت حساب بانکی انجام خواهد شد.

 

سخن نهایی

با خواندن این مقاله آموختید که آیا ووچر پرفکت مانی قابل پیگیری است یا خیر؟ همچنین با کد ووچر، نحوه خرید آن، مزایا و پیگیری آن آشنا شدید. در صورتی که سوالی در زمینه خرید و استفاده از کد ووچر دارید با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان و پشتیبانان ایرانیکارت راهنمایی‌های کاملی در اسرع وقت در اختیار شما خواهند گذاشت.

33 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید