اخبار

پرداخت های خود را با موبایلتان انجام دهید.

پرداخت های خود را با موبایلتان انجام دهید.

پرداخت با استفاده از تکنولوژی NFC

به طور حتم تا کنون با شیوه ھای مختلف پرداخت ھای الکترونیکی سر و کار داشته اید. پرداخت با کارت ھای اعتباری و عضو شتاب، پرداخت ھای اینترنتی، کارت ھای مترو و اتوبوس که روزانه از آنھا استفاده می کنید جزء روش های پرداخت های الکترونیکی می باشند. حتی پرداخت ھایی که شما با موبایل خود به صورت ھای مختلف انجام می دھید نیز در این دسته بندی قرار می گیرد. اما مدتی است که تکنولوژی NFC (ارتباط میدان نزدیک) به این روش ھای پرداخت اضافه شده است.

در این مقاله به معرفی این تکنولوژی می پردازیم که به موبایل شما قابلیت تبدیل شدن به یک کیف پول الکترونیک را می دھد. اغلب گوشی ھای ھوشمند از این تراشه پشتیبانی می کنند و تعداد آنھا هر روزه در حال افزایش است. اما اگر گوشی شما جدید نیست هم اصلا نگران نباشید. این تراشه را می توان از بازار خریداری کرده و با چسباندن آن روی باطری گوشی، از این تکنولوژی برخوردار شوید. برای اینکه بتوان از این تکنولوژی جھت پرداخت پول به وسیله گوشی استفاده کرد، کاربر اطلاعات کارت بانکی خود را در گوشی ذخیره میکند. ھنگام خرید شما تنها گوشی را به دستگاه NFC خوان نزدیک می کنید. به همین راحتی تلفن همراه شما نقش کیف پول شما را ایفا خواهد کرد.

پرداخت های خود را با موبایلتان انجام دهید.

استفاده از تکنولوژی NFC در پرینتر و تلویزیون

البته تنها مورد استفاده از تکنولوژی NFC انجام پرداخت به صورت الکترونیکی نیست. شما به کمک ارتباط میدان نزدیک می توانید با گوشی خود به دستگاه های پرینتر مجهر شده به NFC نیز وصل شوید. تنها کافی است عکس یا متن مورد نظر را انتخاب کرده و سپس گوشی خود را در فاصله چند سانتی متری دستگاه مورد نظر بگیرید. دستگاه عکس یا متن مورد نظر را چاپ کرده و به شما تحویل می دهد.

یکی دیگر از جدیدترین خدماتی که NFC ارائه داده است، قابلیت اتصال به تلویزیون های مجهز به این تکنولوژی است. روش کار به این شکل است که شما گوشی خود را در فاصله نزدیک نسب جدید تلویزیون های مجهر به NFC نگه می دارید. سپس تصاویری که مد نظرتان می باشد از تلفن همراهتان به تلویزیون انتقال می یابد.

سیم ‌کارت NFC در ایران رونمایی شد!

سیم کارت NFC به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات مربوط به انواع کارت های بانکی را روی سیم کارت و به صورت امن ذخیره کنید. سپس پرداخت های آنلاین خود را از طریق شبکه شتاب و با استفاده از سیم کارت NFC انجام دهید.

در غرفه راه کارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه 2016 تله کام، ایرانسل با شبیه سازی فروشگاهی به بازدیدکنندگان این امکان را داد تا خرید مجازی و پرداخت با موبایل را بر بستر جدیدترین فناوری پرداخت در دنیا یعنی NFC تجربه کنند.

شرکت به پرداخت ملت، سرویس پرداخت NFC را از طریق اپلیکیشن ممکن ساخته است. اپلیکیشن سکه (سامانه کیف ھمراه به پرداخت ملت) به شما این امکان را می دھد که به سادگی و با نزدیک کردن گوشی به دستگاه پوز و وارد کردن رمز 4 رقمی، پرداخت را انجام دھید. البته این مدل پرداخت فقط با پوزھای بانک ملت کار می کند اما می توان از کارت ھای بانکی دیگر که به اپلیکیشن اضافه شده اند ھم استفاده کرد. ھم اکنون بیش از 80 درصد پوزھای نصب شده از تکنولوژی NFC پشتیبانی می کنند.

پرداخت های خود را با موبایلتان انجام دهید.

چگونه گوشی ھای NFC دار را شارژ کنیم؟

به منظور شارژ کردن گوشی های مجهز به تکنولوژی NFC تنها کافی است به دستگاه ھای خودپرداز مراجعه نمایید. شما باید کارت بانکی را وارد نموده و سپس تعیین مبلغ مورد نظرتان را ثبت نمایید. حال گوشی خود را به دستگاه ATM نزدیک کرده و رسید تایید خود را دریافت کنید. به همین راحتی!

اگر موبایلتان گم شود چه اتفاقی برای NFC گوشی شما می افتد؟

اگر موبایل خود را گم کردید یا آن را جایی جا گذاشتید، اصلا نگران نباشید. از آنجایی که برای انتقال وجه از طریق NFC یا خرید با آن سقف معینی تعیین شده است، برای استفاده بیشتر از آن سقف باید از رمز عبور یا پسورد استفاده کنید. پس جای نگرانی نیست و شما فرصت دارید تا کیف پول موبایلی خود را غیر فعال کنید تا سوء استفاده از آن صورت نگیرد.

از آنجایی که مقدار فاصله بین موبایل و NFC باید بین 1 تا 5 سانتی متر باشد، اگر کسی بخواھد از دستگاه شما سوء استفاده کند باید به طور مشکوک و غیر عادی به شما نزدیک شود که این کار قطعا توجه شما را جلب خواھد کرد.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش گرفتن جم رایگان فری فایر + بازی کنیم جم بگیریم؟
دانستنی های گیفت کارت
آموزش گرفتن جم رایگان فری فایر + بازی کنیم جم بگیریم؟
چگونه جم رایگان فری فایر بگیریم؟ این سوال یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که گیمرها با آن مواجه می‌شوند و برای انجام بهتر بازی فری فایر به دنبال جواب دقیقی...
تلگرام پرمیوم چیست و چه کاربردی دارد؟
اکانت های خارجی
تلگرام پرمیوم چیست و چه کاربردی دارد؟
تلگرام پرمیوم چیست؟ تلگرام با میزبانی از 700 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان، از جدیدترین پلن اشتراکی جذاب خود یعنی تلگرام پرمیوم رونمایی کرد. تلگرام پریمیوم نسبت به...
آموزش نحوه استخراج بیت کوین با گوشی + معرفی 5 برنامه کاربردی برای استخراج سریع
استخراج ارز دیجیتال
آموزش نحوه استخراج بیت کوین با گوشی + معرفی 5 برنامه کاربردی برای استخراج سریع
استخراج بیت کوین با استفاده از گوشی‌های هوشمند، که در ابتدا تنها توسط رایانه‌های قدرتمند و تجهیزات مخصوص ممکن بود، اکنون با پیشرفت تکنولوژی و افزایش قدرت پردازشی گوشی‌های هوشمند،...
پشتوانه بیت کوین چیست؟ تأثیر تکنولوژی بلاکچین بر مالیات و اقتصاد
آموزش ارز دیجیتال
پشتوانه بیت کوین چیست؟ تأثیر تکنولوژی بلاکچین بر مالیات و اقتصاد
هر پولی، یک پشتوانه دارد. بیت کوین، اولین و پراستفاده‌ترین ارز دیجیتال دنیا، پیش‌فرض‌های ذهن بسیاری از افراد در مورد پشتوانه پول‌ها به هم ریخته است. بیت کوین برخلاف ارزهای...
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
اکانت های خارجی
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
شماره مجازی (virtual number) شماره تلفنی است که وجود حقیقی نداشته و بدون نیاز به سیمکارت کارایی شماره‌های واقعی را دارد؛ به بیان دیگر، این سرویس نوعی تلفن مجازی است...
بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه ویژه ایرانی‌ها
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه ویژه ایرانی‌ها
معاملات روزانه ارزهای دیجیتال به دلیل داشتن سودهای کوتاه‌مدت اما پربازده، اخیرا به روشی محبوب برای تریدرها تبدیل شده است. بدین‌ ترتیب، معامله‌گران از طبیعت سریع و پرنوسان بازار کریپتو...