اخبار ارز دیجیتال

اوپن ای آی (OpenAI) به علت نقض حریم خصوصی تحت بررسی کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ایالات متحده قرار گرفت!

اوپن ای آی (OpenAI) به علت نقض حریم خصوصی تحت بررسی کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ایالات متحده قرار گرفت!

OpenAI (خالق ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT) بنا به گزارش واشنگتن پست در 13 ژوئیه، یک درخواست تحقیقات جنایی (CID) از کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ایالات متحده دریافت کرده است. شبیه به احضاریه، که گیرنده را ملزم می کند تا با درخواست های کمیسیون برای تحقیق و مطابقت شیوه عملکرد با قوانین همکاری کند.

FTC تحقیقاتی را در مورد  OpenAI آغاز کرده است که ادعا می‌شود این شرکت امنیت داده‌ها و حریم خصوصی مصرف کنندگان را به خطر انداخته است. در صورتی که این شرکت خلاف منافع عمومی عمل کرده‌ باشد، جریمه‌های نقدی اعمال می‌شود.

این سند 20 صفحه ای شامل 49 سؤال مفصل است و 17 دسته از اسناد را برای تحقیق درخواست می کند. به اوپن ای آی 14 روز مهلت داده شده‌است تا با مشاور FTC تماس بگیرد تا در مورد چگونگی رسیدگی به خواسته های مطرح شده توسط آژانس بحث کند. این سند همچنین به سیاست‌های تبلیغاتی، ارزیابی ریسک، جمع‌آوری و حفاظت از اطلاعات شخصی، تعیین وضعیت و روش‌های رسیدگی به بازخوردها و شکایات می‌پردازد.

معرفی ChatGPT تحت حمایت مایکروسافت در 30 نوامبر باعث ایجاد موجی از توجه و علاقه در صنعت IT شد. قابلیت‌های قدرتمند آن باعث بروز نگرانی‌هایی در مورد پیامدهای بالقوه آن شد و رقبا سعی کردند تا با این فناوری همگام شوند. جای تعجب نیست که این امر جریان تحقیقاتی را در بسیاری از کشورها به راه انداخت. همچنین نامه ای توسط چهره‌های برجسته فناوری از جمله ایلان ماسک و استیو وزنیاک امضا شد که خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی شدند. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI نیز در برابر سنای ایالات متحده در مورد ایمنی هوش مصنوعی توضیح داد.

OpenAI علاوه بر این با چالش های قانونی روبرو شده است. در ماه ژوئن، یک شکایت دسته جمعی در دادگاه منطقه کالیفرنیای شمالی مطرح شد که این شرکت را به حذف غیرمجاز داده های شخصی از اینترنت متهم کرد. علاوه بر این، مونا عوض و پل ترمبلی، نویسندگان محبوب، شکایتی را برای نقض حق نسخه‌برداری علیه OpenAI تنظیم کردند. کمدین سارا سیلورمن، همراه با دو نویسنده دیگر، ماه بعد از OpenAI و Meta شکایت کردند و ادعا کردند که از «کتابخانه‌های سایه» غیرقانونی در آموزش هوش مصنوعی خود استفاده کرده‌اند.

باید دید که OpenAI چگونه این تحقیقات و مراحل قانونی را که پیامدهای مهمی برای شرکت و صنعت گسترده تر هوش مصنوعی دارد، انجام خواهد داد. اخبار منفی برای صنعت هوش مصنوعی می‌تواند بر روی تغییرات قیمت ارزهای هوش مصنوعی نیز تاثیر منفی داشته باشد.

تاثیر خبر: منفی

منبع: cryptointelligence

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...