استخراج ارز دیجیتال

بهترین مکان برای نصب ماینر + چند نکته مهم برای بهترین بهره‌وری

بهترین مکان برای نصب ماینر + چند نکته مهم برای بهترین بهره‌وری

استخراج بیت کوین و سایر رمزارها یکی از روش‌های کسب درآمد از بازار کریپتو کارنسی است که محبوبیت بسیار زیادی نیز دارد. برای این کار نیاز به دستگاه ماینر دارید تا بتوانید سودهای بسیار خوبی از طریق ارزهای دیجیتال به دست آورید. انتخاب محل مناسب برای نصب ماینر و فراهم کردن شرایط لازم، برای استفاده بهینه از دستگاه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که فراهم نکردن شرایط مورد نیاز باعث می‌شود که ماینر بازدهی کمتری داشته باشد و نتوانید به سود مورد نیاز خود برسید. به همین منظور در این مقاله بررسی خواهیم کرد که بهترین مکان برای نصب ماینر کجاست و برای انتخاب آن باید به چه نکاتی توجه کنیم. در ادامه با صرافی ایرانیکارت همراه باشید. 

چرا مکان نصب ماینر مهم است؟

انتخاب مکان مناسب برای نصب ماینر یکی از ضروری‌ترین کارهایی است که باید برای استفاده از این دستگاه پولساز انجام دهید. دستگاه‌های ماینر دارای سیستم‌های مختلفی هستند که به مراقبت زیادی هم نیاز دارند. به همین جهت شما باید شرایط و فضای ایده‌آل برای نصب آن‌ها را فراهم کنید. در حالت کلی مکان نصب ماینر مهم است چون: 

 • از خراب شدن ماینر جلوگیری می‌کند.

همانطور که می‌دانید ماینرها دستگاه‌های حساسی هستند؛ به همین جهت باید در یک محیط مناسب نصب شوند. در واقع زمانی که شما بهترین مکان برای نصب ماینر را انتخاب می‌کنید، آن را از گرد و غبار و عدم تهویه مناسب، مصون نگه می‌دارید. دقت داشته باشید که اگر برد، فن، پاور یا … ماینر آسیب ببیند باعث می‌شود که دستگاه از کار بیفتد و دیگر امکان استخراج ارزهای دیجیتال وجود نداشته باشد. پس با انتخاب مکان مناسب برای نصب می‌توانید از خراب شدن ماینر جلوگیری کرده و طول عمر آن‌ را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: ماینر چیست

 • از اذیت کردن دیگران جلوگیری می‌کند.

اغلب ماینرهایی که به بازار عرضه می‌شوند دارای سر و صدای زیادی هستند. با توجه به این قضیه، اگر ماینر را در یک محیط عمومی یا نزدیک سایرین قرار دهید صدای ماینر باعث اذیت بقیه خواهد شد. پس شما با انتخاب مکان مناسب برای نصب ماینر هم می‌توانید از اذیت شدن دیگران جلوگیری کنید هم این که با خیال راحت و بدون نگرانی از بابت شاکی شدن بقیه شروع به کسب درآمد کنید.

چرا مکان نصب ماینر مهم است؟

 • میزان سود دهی ماینر را افزایش می‌دهد.

انتخاب یک محل امن و ایده‌آل برای نصب ماینر هم از بروز خطرات احتمالی برای ماینر جلوگیری کرده و هم باعث افزایش قدرت و سرعت استخراج خواهد شد. در نهایت همه این فرآیندها به شما کمک خواهد کرد که میزان سوددهی بیشتری داشته باشید و خیلی زود به درآمد دلخواه خود برسید. 

 • به مصرف کمتر انرژی کمک می‌کند.

دستگاه‌های ماینر علاوه بر تولید سر و صدای زیاد از برق زیادی نیز تغذیه می‌کنند. بنابراین شما باید محلی را برای نصب ماینر انتخاب کنید که مصرف برق آن کمتر باشد. برای مثال مناطق گرم، گردوغبار، فرسودگی دستگاه و … از جمله مواردی هستند که باعث افزایش مصرف برق می‌شود. علاوه بر این موارد سعی کنید از کم مصرف ترین ماینرها استفاده کنید. پس مهم است که با دقت به موارد نام برده، یک محل مناسب برای نصب ماینر انتخاب کنید. 

بیشتر بخوانید: 10 مورد از بهترین ماینرهای بیت کوین

بهترین مکان نصب ماینر چه ویژگی‌هایی دارد؟

پس از این که به اهمیت مکان نصب ماینر پی بردید نوبت به انتخاب محل مورد نظر می‌رسد. قبل از این که دنبال مکان مناسب برای ماینر بگردید لازم است که بدانید مکان نصب ماینر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. این کار به شما کمک می‌کند که خیلی راحت و بدون هیچگونه دردسری مکانی مناسب برای این کار پیدا کنید. به‌طور کلی ویژگی‌های بهترین مکان برای نصب ماینر عبارت‌اند از:

 • تهویه مناسب

محل نصب ماینر باید سیستم تهویه و خنک کنندگی مناسبی داشته باشد. ماینرها با شروع استخراج ارز دیجیتال از خود گرما ساطع می‌کنند. با توجه به این موضوع بهره‌مندی از سیستم تهویه هوای مناسب باعث می‌شود که گرمای محیط کاهش پیدا کرده و ماینرها عملکرد بهتری داشته باشند. دقت داشته باشید که اگر تهویه هوا به‌صورت اصولی نباشد باعث می‌شود که دستگاه ماینر دچار آسیب جدی شود.

بهترین مکان نصب ماینر چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • برق قدرتمند

این که شما چه تعداد ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال خریداری کنید کاملا به خودتان بستگی دارد. اما اگر می‌خواهید ماینرها برای شما سودآور باشند باید محلی را برای نصب آن‌ها انتخاب کنید که برق قدرتمند و بدون قطعی داشته باشد و بتوانید نیازهای شما را پاسخ دهد. معمولا بهترین انتخاب استفاده از برق صنعتی و کشاورزی است چرا که هم قدرت بسیار زیادی دارد هم باعث صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود و در نهایت سودآوری را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش محاسبه درآمد دستگاه استخراج 

 • دسترسی آسان به اینترنت

اتصال به اینترنت یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در محل نصب ماینر تست شود. همانطور که می‌دانید برای استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به اینترنت دارید تا بتوانید فرآیند استخراج را با سرعت بالاتر و بدون قطع و وصلی انجام دهید. پس اگر دنبال بهترین مکان برای نصب ماینر هستید باید مکانی را انتخاب کنید از قابلیت دسترسی آسان به اینترنت پشتیبانی کند.

 • خشک و بدون رطوبت

محل نصب ماینر باید کاملا خشک و بدون رطوبت باشد. دستگاه‌های ماینر آسیب‌پذیر هستند و اگر در محیط‌های مرطوب قرار بگیرند رطوبت را جذب خود کرده و کارایی خود را از دست می‌دهد. بنابراین باید محلی را برای نصب ماینر انتخاب کنید که کاملا خشک و دور از هر گونه رطوبتی باشد.

توصیه‌های مهم برای نصب ماینر در مکان مناسب

توصیه‌های مهم برای نصب ماینر در مکان مناسب

حال که می‌دانید بهترین مکان برای نصب ماینر چه ویژگی‌هایی دارد کار شما برای انتخاب محل مناسب برای این کار کاملا راحت خواهد بود. اما قبل از این که محل نصب ماینر را مشخص کنید لازم است که به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید. توجه به این نکات به شما کمک می‌کند که نصب ماینر را با موفقیت انجام دهید و در ادامه نتیجه بهتری از استخراج ارزهای دیجیتال به دست آورید. توصیه‌های مهم برای نصب ماینر در مکان مناسب عبارت‌اند از: 

 • برای جلوگیری از اذیت شدن دیگران به خاطر سر و صدای زیاد بهتر است که باغ و سوله را برای نصب ماینر انتخاب کنید.
 • اگر محلی را انتخاب کنید که دارای برق صنعتی یا کشاورزی باشد به کاهش مصرف انرژی و هزینه کلی کمک شایانی خواهد کرد.
 • محل مورد نظر باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا ماینرها را با فاصله از هم قرار دهید. این کار باعث می‌شود که گرمای تولید شده توسط ماینرها به همدیگر آسیب وارد نکند.
 • برق‌کشی محل مورد نظر را به‌طور کامل بررسی کنید تا اتصالی نداشته باشد. چون اتصال برق باعث می‌شود که ماینر آسیب ببیند یا کلا از کار بیفتد.
 • کمک گرفتن از کولر گازی و چیلر می‌توانید وضعیت تهویه هوا محل نصب ماینر را بهبود ببخشد.
 • محل نصب مورد نظر را به‌طور کامل عایق‌بندی کنید و اطمینان حاصل کنید که گرد و غبار یا رطوبت به داخل آن نفوذ نکند.

سخن پایانی

محل نصب ماینر یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که قبل از خرید این دستگاه باید انتخاب کنید. چرا که با داشتن یک محل مناسب می‌توانید از آسیب دیدن دستگاه جلوگیری کرده و به دنبال آن میزان سوددهی بیشتری داشته باشید. در این مقاله بررسی کردیم که بهترین مکان برای نصب ماینر کجاست و برای انتخاب آن باید به چه نکاتی توجه کنید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

بهترین مکان برای نصب ماینر + چند نکته مهم برای بهترین بهره‌وری
استخراج بیت کوین و سایر رمزارها یکی از روش‌های کسب درآمد از بازار کریپتو کارنسی است که محبوبیت بسیار زیادی نیز دارد. برای این کار نیاز به دستگاه ماینر دارید...
5 از 2 رای ثبت شده
درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
بهترین ماینر بیت کوین در بازار ایران (بیشترین بازده)
استخراج ارز دیجیتال
بهترین ماینر بیت کوین در بازار ایران (بیشترین بازده)
بهترین ماینر بیت کوین کدام است؟ ارزهای دیجیتال جایگاه خود را در سراسر دنیا پیدا کرده‌ و روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از آن وجود دارد. ماینینگ رمز ارز یکی...
10 تا از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج ۲۰۲۴
استخراج ارز دیجیتال
10 تا از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج ۲۰۲۴
ارز دیجیتال یک طبقه دارایی هستند که می‌توانند بدون اختیار متمرکز بانک یا دولت در گردش باشند. تا به امروز، 23627 پروژه ارز دیجیتال وجود دارد که کل بازار 1...
صفر تا صد استخراج ارز دیجیتال با موبایل ۲۰۲۴
استخراج ارز دیجیتال
صفر تا صد استخراج ارز دیجیتال با موبایل ۲۰۲۴
ارزهای دیجیتال اثبات کار (PoW) مانند BTC با استفاده از یک فرآیند محاسباتی توزیع شده به نام استخراج ایجاد می‌شوند. برخی از این ارزها را می‌توان با استفاده از تلفن‌های...