اخبار ارز دیجیتال

بررسی عملکرد بیت کوین و اتریوم در برابر S&P500

بررسی عملکرد بیت کوین و اتریوم در برابر S&P500

طی هفته گذشته، S&P 500 افزایش قابل توجهی را تجربه کرد که باعث شد عملکرد آن از بیت کوین و اتریوم بهتر باشد. بر اساس تحلیل روند سنتیمنت، S&P 500 در عرض فقط چهار روز بیش از 6٪ افزایش قیمت را تجربه کرد.

در نتیجه این جهش قیمتی، قیمت سهام از ارزش ارزهای دیجیتالی مانند BTC و ETH فراتر رفت. همچنین به نظر می‌رسید این ارزهای دیجیتال پس از دوره‌ای از رشد قیمت زیاد در حال رنج زدن و ثبات هستند.

افزایش اخیر S&P 500 می‌تواند به آخرین گزارش کمیته بازار باز فدرال (FOMC) نسبت داده شود. به ویژه، این گزارش اعلام کرد که فدرال رزرو نرخ بهره فعلی را برای دومین ماه متوالی ثابت نگه میدارد.

این تصمیم موجب حدس و گمان در مورد اتمام افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو شده است. در نتیجه، این رخداد منجر به افزایش قابل توجه قیمت سهام طی هفته گذشته شد.

قیمت BTC و ETH با قیمت سهام همگام می‌شود

طبق نمودار روند تحلیل شده توسط AMBCrypto، بیت کوین و اتریوم از لحاظ روند قیمتی از S&P 500 جلو زده بودند. علیرغم تعطیلی بازار سهام در آخر هفته، BTC و ETH موقعیت قبلی خود را پشت سر گذاشته بودند.

مشخص نبود که آیا قیمت سهام با بازگشایی بازار مسیر صعودی خود را از سر خواهد گرفت یا خیر، اما قیمت ارزهای دیجیتال در این مدت ادامه رشد داشتند.

بررسی شاخص و بیت کوین و اتریوم و طلا

بیت کوین و اتریوم روند صعودی خود را حفظ می‌کنند

در 4 نوامبر، نمودار تایم فریم روزانه نشان داد که بیت کوین با افزایش قیمت قابل توجه بیش از 1٪ روز معاملاتی خود را به پایان رسانده است. در زمان نگارش این مطلب، همچنان با افزایش قیمت اندکی معامله می‌شد و از 35،000 دلار فراتر رفته بود.

علی‌رغم کاهش‌های موقتی قیمت، بیت کوین موفق شد قیمت خود را در محدوده 35،000 دلار حفظ کند. این حفظ قیمت عامل کلیدی در روند صعودی بیت کوین در مقایسه با S&P 500 بود.

چارت بیت کوین به تتر

علاوه بر این، بررسی نمودار تایم‌فریم روزانه اتریوم نشان‌دهنده عملکردی حتی بهتر بود. تا زمان نگارش این مطلب، اتریوم با افزایش قیمت قابل توجه بیش از 2 درصد، معامله می‌شد و از مرز 1،800 دلار فراتر رفته است.

نمودار همچنین نشان داد که اتریوم به طور مداوم طی چند روز متوالی روند صعودی داشته است.

چارت اتریوم

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...