اخبار ارز دیجیتال

فعالیت شبکه کاردانو نشان دهنده سیگنال مثبت برای ADA است! (دلایل را مطالعه کنید)

فعالیت شبکه کاردانو نشان دهنده سیگنال مثبت برای ADA است! (دلایل را مطالعه کنید)

توکن بومی پرداخت کاردانو، در آغاز ژوئن زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) آن را به عنوان یک وثیقه در دعاوی خود علیه Binance و Coinbase تلقی کرد، ضربه بزرگی خورد. این شکایت باعث کاهش 42.5 درصدی قیمت ADA از 0.37 دلار به 0.21 دلار در طی چند روز شد. علاوه بر این، توکن به دلیل حذف از فهرست برنامه های تجاری آمریکایی Robinhood و eToro با فشار فروش نزولی بیشتری مواجه شد.

با این حال، شبکه کاردانو با افزایش فعالیت مالی غیرمتمرکز (DeFi) پس از ارتقاء مقیاس پذیری در ماه می، پیشرفت کرده است. رشد آمار آنچین و افزایش استفاده از DeFi می‌تواند نشانه‌ای از شکست مثبت در قیمت ADA باشد.

در طول سال‌ها، Cardano به دلیل تأخیر مداوم و به‌روزرسانی شبکه مورد انتقاد قرار گرفته‌است. بنیانگذار کاردانو (چارلز هاسکینسون) در مصاحبه با کوین تلگراف، این شکست ها را به فناوری اشتباه و کمی جاه طلبی در مورد نقشه راه ربط داد و اذعان کرد که 85 درصد از اهداف در نقشه راه اولیه تکمیل شده است.

با این وجود، پس از اجرای ارتقاء مقیاس‌پذیری Hydra در هفته اول می 2023 این شبکه افزایشی را در فعالیت ثبت کرد. مجموع هزینه‌های پرداخت شده در Cardano پس از ارتقاء به بالاترین حد یک ساله افزایش یافت. این فعالیت در چند هفته گذشته در یک روند صعودی ثابت بوده است. کل ADA سپرده شده در برنامه‌های DeFi در Cardano به شدت افزایش یافته است و بر اساس داده های DefiLlama به دو برابر و اوج خود از سال 2021 رسیده‌است. 

Hydra یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که برای افزایش توان عملیاتی و مقیاس پذیری بلاک چین کاردانو با پردازش تراکنش‌ها در یک زنجیره جانبی طراحی شده است. علاوه بر این، گزارش Jarvis Labs نشان می‌دهد که ADA یکی از غیرمتمرکزترین L1های موجود در جهان است که بر اساس ضریب Nakamoto است.

تحلیلگر Kodi از Jarvis Labs در این گزارش نوشت:

‘کاردانو نمرده است، بلکه بسیار زنده است، لگد می زند و آماده است تا در روند گاوی بعدی پامپ شود.’

تحلیلگران Santiment نیز اضافه کردند که سطوح رزرو سود شرایط فروش بیش از حد را نشان می‌دهد که شانس جهش را افزایش می‌دهد. داده‌های نرخ سرمایه برای قراردادهای سوآپ دائمی از کوین گلس نشان می‌دهد که اکثر معامله‌گران در ADA پوزیشن‌های فروش داشتند و روی رکود پس از سرکوب نظارتی حساب کرده بودند. فروش گسترده و احساسات منفی می‌تواند منجر به افزایش قیمت متضاد در کوتاه مدت تا میان مدت شود.

از نظر تکنیکال، جفت ارز ADA/USD پس از ریزش تا محدوده 0.21 دلار در ماه ژوئن، پایین‌ترین سطح خود را تشکیل داده است. اگر خریداران بتوانند سطح مقاومت 0.30 دلار را به حمایت تبدیل کنند، روند مثبت تایید خواهد شد.

ADA به دلیل شکایت SEC، حذف از برنامه های تجاری مستقر در ایالات متحده و احساسات منفی با نظرات مخالف روبرو شده است، اما نشانه‌هایی وجود دارد که شبکه همچنان در حال پیشرفت است. اگر تحلیل‌های تکنیکال با حمایت از رشد زنجیره ای ادامه یابد، ADA می تواند در آینده روند مثبتی داشته باشد!

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...