اخبار ارز دیجیتال

محدود شدن عرضه USDC برای افراد حقیقی

محدود شدن عرضه USDC برای افراد حقیقی

شرکت Circle Internet Financial، صادرکننده استیبل‌کوین USDC، در روز گذشته اعلام کرد که دسترسی افراد حقیقی به حساب‌های این شرکت برای عرضه استیبل کوین را متوقف می‌کند.

سخنگوی Circle به CoinDesk خبرداد که شرکت «در حال کاهش پشتیبانی از حساب‌های قدیمی مشتریان» است و مشتریان متأثر از این رویداد را درباره این تغییر مطلع ساخته است. با این حال، این محدودیت برای حساب‌های بیزنسی یا موسساتی تحت عنوان Circle Mint اعمال نمی‌شود.

سخنگوی Circle بیشتر توضیح داد که در حال حاضر این شرکت تنها به مشتریان حقوقی واجد شرایط، خدمات ارائه می‌دهد و خدمات خود را به طور مستقیم به افراد حقیقی که به نوعی می‌توان آنان را به «خرده فروش» تعبیر کرد ارائه نمی‌کند.

برای مشتریان خرده‌فروشی که به دنبال دسترسی به USDC هستند، شرکت توصیه می‌کند از کارگزاران، صرافی‌های رمز ارز و سرویس‌های کیف پول دیجیتال استفاده کنند.

به گزارشی از CoinDesk، تصاویری از ایمیلی که Circle به یک حساب فردی ارسال کرده و در شبکه اجتماعی X (قبلاً با نام Twitter شناخته می‌شد) به اشتراک گذاشته شده است نشان می‌دهد که شرکت قصد دارد تا ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳، امکان تولید استیبل‌کوین را برای این حساب‌ها متوقف کند. این موضوع باعث ایجاد گمانه‌زنی شده است که Circle ممکن است سیاست‌های مدیریت حساب خود را سخت‌گیرانه‌تر کند.

این حرکت اخیر Circle به نظر می‌رسد سیاست‌های این شرکت با رقیب اصلی خود، Tetherبا نماد (USDT)، هماهنگ‌تر شده است. Tether از گذشته سیاستی برای تعیین حداقل سقف ۱۰۰.۰۰۰ دلار برای تولید استیبل‌کوین USDT داشته است.

USDC در حال حاضر دومین استیبل‌کوین بزرگ بازار است و دارای مجموعه‌ای به ارزش ۲۵ میلیارد دلار است. با این حال، در طول امسال، سهم بازار USDC حدود ۴۳٪ از سرمایه‌گذاری بازار خود را از دست داده است، در حالی که سرمایه‌گذاری بازار USDT به ۸۴ میلیارد دلار رسیده و به رکورد جدیدی در تاریخ خود دست یافته است.

در یک رویداد مرتبط، Tether در صورت تایید سومین فصلنامه خود در سال ۲۰۲۳ که در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ منتشر شد، اعلام کرد که دارای ۳.۲ میلیارد دلاربرای پشتیبانی استیبل‌کوین‌های خود، از جمله USDT، است. این اعلامیه که توسط شرکت حسابداری BDO ایتالیا تأیید شده است، نشان می‌دهد که Tether دارای ۸۶.۴ میلیارد دلار دارایی در برابر ۸۳.۲ میلیارد دلار بدهی در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ است. این دارایی‌ها، که بیشتر از اوراق خزانه‌ای آمریکا تشکیل شده‌اند، حدود ۷۲.۶ میلیارد دلار است.

در این اعلامیه همچنین آمده است که Tether دارای ۵.۲ میلیارد دلار وام تضمین شده است که نشانگر کاهش ۳۳۰ میلیون دلاری نسبت به سهمیه قبلی است. این شرکت قول داده است که تا پایان سال ۲۰۲۳ این وام‌ها را به صفر برساند، که نشان از تلاش‌های جاری برای برآورده کردن این تعهد است.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...