اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاران مواظب توکن های کلاهبرداری استیبل کوین پی پال باشند!

سرمایه گذاران مواظب توکن های کلاهبرداری استیبل کوین پی پال باشند!

 پی پال (شرکت خدمات پرداخت) روز دوشنبه اعلام کرد که به زودی استیبل کوین پی پال (PYUSD) خود را در دسترس کاربران قرار می دهد و این اولین باری است که یک شرکت مالی بزرگ استیبل کوین خود را منتشر می کند. کاربران می توانند PYUSD را بین PayPal و کیف پول های دیجیتال خارجی پشتیبانی شده انتقال دهند، از توکن ها برای پرداخت برای کالاها و خدمات استفاده کنند یا هر یک از ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده PayPal را به PYUSD تبدیل کنند.

سرمایه گذاران مواظب توکن های کلاهبرداری استیبل کوین پی پال باشند! ایرانیکارت

پس از این اعلامیه، توکن‌های جعلی PayPal USD در چندین بلاک چین ظاهر شدند که موجب گمراهی برخی از کاربران شد. بسیاری از این توکن ها پس از خرید قابل فروش نیستند.

کلاهبرداران با انتشار توکن‌های جعلی در شبکه‌های مختلف، سعی در کلاه‌برداری از کاربران ناآگاه دارند و از استیبل‌کوین PayPal USD (PYUSD) که اخیراً خبر آن منتشر شده، برای سرقت دارایی ها استفاده می‌کنند. داده‌های DEXTools نشان می‌دهد که بیش از 66 توکن جعلی در شبکه‌هایی مانند اتریوم، BNB Chain ،Base و سایر شبکه‌ها در ظهر سه‌شنبه در آسیا مستقر شده‌اند.

 روش کار این کلاهبرداران یه این صورت است که یک توکن صادر می‌کنند، نام آن را ‘PYUSD’ می‌گذارند، نقدینگی را با اتر یا توکن دیگری تامین کنید و آن را در یک صرافی غیرمتمرکز به کاربران ارائه دهید.

این امکان برای هر کسی وجود دارد که یک قرارداد هوشمند بخواند و توکن‌هایی را در اتریوم (یا سایر بلاک‌چین‌ها) با چند سنت صادر کند. وجود صرافی‌های غیرمتمرکز به این معنی است که توکن‌ها می‌توانند فوراً صادر شوند، نقدینگی آن تامین شود و بلافاصله پس از آن معامله شوند. برخی از توسعه‌دهندگان ممکن است تمام نقدینگی را از توکن‌های جعلی ساعت‌ها پس از انتشار بیرون بکشند که باعث می‌شود قیمت‌ها 100 درصد کاهش پیدا کرده و معامله گران دارایی خود را از دست بدهند.

اهمیت خبر: منفی

منبع: coindesk

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...