اخبار ارز دیجیتال

همکاری بانک HSBC و ریپل

همکاری بانک HSBC و ریپل

مشارکت HSBC با ریپل برای نگهداری امن توکن‌های امنیتی این بانک را آغاز خواهد شد.

شرکت بزرگ HSBC که یک بانک بین المللی است، قصد دارد پلتفرم نگهداری امنی برای توکن‌های امنیتی که به مشتریانش ارائه می کند، راه‌اندازی کند.

بانک HSBC در تاریخ 8 نوامبر اعلام کرد با شرکت فناوری متعلق به ریپل، متاکو مشارکت کرده است تا پلتفرم نهادی آن Harmonize را با سرویس جدید نگهداری دارایی‌های دیجیتال خود  ادغام و یکپارچه کند.

خرید ریپل از ایرانیکارت

این بانک انتظار دارد سرویس جدید نگهداری دارایی‌های دیجیتال خود را در سال 2024 راه‌اندازی کند که مکمل پلتفرم دیگر این بانک که وظیفه عرضه و انتشار دارایی دیجیتال آن به نام HSBC Orion و ارائه HSBC برای توکن طلای فیزیکی، که در 1 نوامبر 2023 راه‌اندازی شد، خواهد بود.

در واقع  توکن‌های امنیتی شکل دیجیتالی سرمایه‌گذاری‌های سنتی مانند سهام، اوراق قرضه یا سایر دارایی‌های اوراق بهادار شده هستند.

به گفته این شرکت، این سرویس‌ها با هم یک ارائه کامل دارایی‌های دیجیتال برای مشتریان HSBC را تشکیل می‌دهند.

جان اونیل، مدیر  استراتژی دارایی‌های دیجیتال HSBC، تأکید کرد:

“این سرویس‌ها تعهد HSBC به توسعه کلی بازارهای دارایی دیجیتال را نشان می‌دهد.”

طبق گفته ژو کوآنگ لی، رئیس بخش دیجیتال، داده و نوآوری HSBC، برنامه‌های HSBC برای راه‌اندازی نگهداری دارایی‌های دیجیتال به درخواست رو به رشد مدیران دارایی و صاحبان دارایی برای نگهداری و مدیریت صندوق دارایی‌های دیجیتال پاسخ می‌دهد. لی تأکید کرد: “این بازار همچنان در حال رشد و توسعه است”.

یک سخنگوی HSBC در بیانیه ای به کوین‌تلگراف تأکید کرد که پلتفرم آتی نگهداری دارایی دیجیتال برای سرمایه‌گذاران نهادی فقط شامل توکن‌های امنیتی خواهد بود و شامل رمزارزهایی مانند بیت کوین و استیبل کوین‌هایی مانند تتر نمی‌شود.

HSBC مدت‌هاست دنبال توسعه  بخش توکنایز کردن اوراق بهادار خود بوده است. همانطور که قبلاً گزارش شده است، HSBC در فوریه 2022 به دنبال استخدام افرادی با تخصص در دارایی‌های دیجیتال، به ویژه توکن سازی دارایی و نگهداری امن، بوده است.

تاثیرخبر: مثبت

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...