اخبار ارز دیجیتال

ادامه پیشرفت پروژه های ریپل با راه اندازی پلتفرم CBDC

ادامه پیشرفت پروژه های ریپل با راه اندازی پلتفرم CBDC

ریپل با تقویت CBDC خود، از راه اندازی یک پلتفرم جدید برای بانک‌های مرکزی، دولت‌ها و موسسات مالی خبر داد تا ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را صادر کنند. پلتفرم CBDC به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای ملی و استیبل کوین‌ها را ضرب، مدیریت، معامله و همچنین بازخرید کنند. XRP Ledger به عنوان فناوری زیربنایی برای پلتفرم ریپل CBDC استفاده شده است. طبق گفته شرکت ریپل هدف این است که به طور کلی مدیریت و سفارشی‌سازی کل چرخه عمر ارز دیجیتال، تراکنش و توزیع بانک مرکزی مبتنی بر فیات انجام شود.

در چشم انداز مالی جهانی، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به عنوان یک ابزار استراتژیک برای بیش از 90 درصد از کشورهای جهان ظاهر شده اند. با هدف مشترک تقویت امور مالی و ساده‌سازی فرآیندهای پرداخت داخلی و فرامرزی، کشورها به‌طور فعال در حال بررسی و اجرای CBDC هستند.

ریپلبرای خرید ریپل بدون پرداخت کارمزد می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

جیمز والیس (معاون ریپل) در بخش تعاملات بانک مرکزی گفت:

ما به عنوان یک شریک قابل اعتماد برای چندین بانک مرکزی، معتقدیم این پلتفرم به حل مشکلات بسیاری از بانک‌های مرکزی و دولت‌هایی که در حال طراحی برنامه‌ها و توسعه یک استراتژی فناوری برای اجرای CBDC هستند، کمک خواهد کرد.

مدیر اجرایی اضافه کرد که انتظار می‌رود قابلیت‌های نوآورانه این پلتفرم به تسهیل تسویه فوری پرداخت‌های داخلی و برون مرزی، کاهش ریسک و افزایش تجربه کاربر از ارسال و دریافت ارز دیجیتال در هر دو طرف تراکنش کمک کند.

قیمت ریپل طی چند روز گذشته به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه آزمایشگاه‌های ریپل، تقریباً 10 درصد افزایش یافته است. از ابتدای سال 2023 تا به امروز، این ارز دیجیتال بیش از 36.8٪ افزایش یافته است.

Crypto Globe گزارش داد که براد گارلینگهوس (مدیرعامل Ripple) اخیراً نقطه عطفی در نبرد حقوقی این شرکت علیه SEC پیش بینی کرده‌است گفته در دو تا شش ماه آینده به نتیجه می‌رسد.

ریپلمقاله پیشنهادی: آینده ارز دیجیتال ریپل چه خواهد شد؟

تاثیر خبر : مثبت

منبع: cryptopotato.com

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش ساخت اکانت پی پال به صورت رایگان
حساب های بین المللی
آموزش ساخت اکانت پی پال به صورت رایگان
پی پال یار همیشگی پرداخت‌های آنلاین در سراسر جهان را حتما می‌شناسید. طبق ادعای خود شرکت Paypal تا امروز بیش از 192 میلیون کاربر فعال دارند.پی پال شرایطی را محیا...
ژورنال معاملاتی چیست و چه کاربردی دارد؟
آموزش ارز دیجیتال
ژورنال معاملاتی چیست و چه کاربردی دارد؟
چه تازه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را شروع کرده باشید و چه یک سرمایه گذار حرفه‌ای باشید؛ استفاده از یک ژورنال معاملاتی برای بررسی عملکرد و پیشرفت معاملات خود،...
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
امنیت ارز دیجیتال
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و…کرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه...