اخبار ارز دیجیتال

ابتکارات جدید ریپل لبز برای توکن سازی در صنعت املاک

ابتکارات جدید ریپل لبز برای توکن سازی در صنعت املاک

شرکت پرداخت‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین ریپل لبز ابتکاری را برای تغییر صنعت املاک و مستغلات با استفاده از توکن‌سازی اعلام کرده است.

Antony Welfare، مشاور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در ریپل، در توییتی در 7 جولای به افزایش علاقه جهانی به CBDC ها و استیبل کوین ها اشاره کرد. او تاکید کرد که تیم ریپل به طور فعال در حال بررسی کاربردهای عملی برای CBDC ها و استیبل کوین ها، با تمرکز بر توکن سازی دارایی های املاک و مستغلات است.

در طی یک کنفرانس فین‌تک در رومانی، Welfare یک مورد استفاده را ارائه کرد که دلار دیجیتال هنگ‌کنگ (e-HKD)، پروتکل‌های وام‌دهی مالی توکن‌شده و املاک و مستغلات را با هم ترکیب می‌کند. هدف این برنامه آزمایشی نوآورانه این است که کاربران را قادر سازد تا دارایی های املاک و مستغلات را توکن کنند و از آن‌ها به عنوان وثیقه برای وام ها استفاده کنند.

ریپل در نوآوری جدید خود در زمینه توکن سازی دارایی‌های مستغلات و با استفاده از بلاک چین و ارزهای دیجیتال، به دنبال مقابله با موانع فعلی در بخش املاک است. ابتکارات موفق در توکن‌سازی املاک و مستغلات دارای پیامدهای مهمی مانند بهبود نقدینگی، دسترسی گسترده‌تر به بازار و معاملات ساده است.

توکن سازی (Tokenization) مستلزم تبدیل دارایی‌های ملموس مانند املاک و مستغلات، آثار هنری و اقلام به توکن های دیجیتالی است که به طور ایمن در بلاک چین ذخیره می شوند. این توکن‌ها نشان دهنده مالکیت یا سهام در دارایی اساسی است که امکان خرید، فروش و تجارت در پلتفرم های غیرمتمرکز را دارند. توکن‌سازی از طریق فناوری بلاک چین می‌تواند نقدینگی، دسترسی، کارایی، شفافیت و امنیت را تقویت کند. با این حال، پذیرش و اجرای توکن‌سازی ممکن است با چالش‌های نظارتی مواجه شود و نیاز به انطباق با قوانین محلی داشته باشد. علاوه بر ملاحظات نظارتی، نگرانی های امنیتی در مورد دارایی های توکن شده نیز باید با تکامل صنعت کاهش یابد.

تاثیر خبر: مثبت

منبع: cointelegraph

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...