اخبار ارز دیجیتال

قاتل اتریوم بیشتر از رقیبش رشد قیمتی داشت

قاتل اتریوم بیشتر از رقیبش رشد قیمتی داشت

سولانا در 30 روز گذشته رشد تقریباً 81 درصدی را به ثبت رسانده است به طوری که در هفته گذشته با راه اندازی تست نت راه حل مقیاس‌پذیری Firedancer خوپ، بیش از 30 درصد رشد را تجربه کرد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro گزارش دادند که SOL در 2 نوامبر به قیمت بیش از 41 دلار رسید که بالاترین سطح قیمتی از اوت سال گذشته تاکنون بوده است.

SOL که همیشه به عنوان  «قاتل اتریوم» خود را معرفی می کند، عملکرد بسیار بهتری نسبت به رقیب خود، یعنی ETH که رشد کمتر از 11 درصد در ماه گذشته را ثبت کرد، داشته است.

محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با SOL نیز طی چند هفته گذشته شاهد جریان ورودی میلیون‌ها دلار بوده اند، طبق گزارش CoinShares. البته SOL همچنان حدود 84 درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت تمام دوران خود در 6 نوامبر 2021 یعنی تقریبا 260 دلار قرار دارد.

در ۳۱ اکتبر در کنفرانس Breakpoint سولانا، دن آلبرت مدیر اجرایی بنیاد سولانا اعلام کرد که تست نت فایردنسر که شرکت توسعه وب 3 جامپ کریپتو از اوت سال گذشته در حال ساخت آن بوده، راه اندازی شده است.

فایردنسر یک کلاینت اعتبارسنجی جدید برای شبکه است که بنیان‌گذار و مدیرعامل آناتولی یاکوونکو گفته است هدف آن افزایش سرعت مقیاس پذیری، قابلیت اطمینان بودن و تنوع اعتباردهندگان است. قرار است راه اندازی اصلی آن در نیمه اول سال 2024 باشد.

فایردنسر به عنوان راه حل بلندمدت مشکلات قطعی شبکه سولانا در گذشته شناخته می‌شود که یاکوونکو آن را «نفرین» نام گذاری کرده است.

سولانا در سال 2022 دچار 14 مورد قطعی کلی یا جزئی شد اما در سال 2023 زمان آنلاین بودن آن بهبود یافت و تنها یک قطعی اصلی در فوریه گزارش شده است.

البته نگرانی‌هایی وجود دارد که فشار فروش ممکن است به SOL وارد شود زیرا 56 میلیون دلار از ارز دیجیتال مرتبط با FTX آزاد شده و به یک کیف پول ناشناس ارسال شده است. علاوه بر این 32 میلیون دلار دیگر SOL مرتبط با FTX و آلامدا ریسرچ نیز به کیف پولی منتقل شده است که احتمالاً متعلق به شرکت گلکسی دیجیتال است.

تاثیرخبر: مثبت

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...