021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

کیف پول سخت افزاری سیف پال چیست ؟

3 آبان 1400 ارز های دیجیتال

در ابتدای ورود به بازار ارز های دیجیتال متوجه خواهید شد که به یک کیف پول امن نیاز خواهید داشت. یکی از کیف پول های معروف در بازار ارز های دیجیتال کیف پول سیف پال (safepal) است. اگر شما هم به دنبال خرید و فروش ارز دیجیتال هستید و می خواهید از این کیف پول استفاده کنید، در این مقاله همراه ما باشید تا ببینیم کیف پول سیف پال چیست و نحوه کار با این کیف پول چگونه است و ویژگی های مهم آن کدام اند.

کیف پول سیف پال چیست

سیف پال یک نوع کیف پول سخت افزاری است که توسط تیم بایننس پشتیبانی می شود. کمپانی سیف پال چندین خدمت ارائه می دهد. این خدمات نظیر کیف پول سخت افزاری safepal s1، کیف پول نرم افزاری سیف پال، گارد محافظ چرمی سیف پال و توکن مخصوص خود است. این کمپانی در حال به دست آوردن بازار کیف پول ارزهای دیجیتال بوده که با عرضه safepal s1 به موفقیت خوبی دست یافته است.

کیف پول سخت افزاری سیف پال اس 1

کیف پول سخت افزاری سیف پال در ژانویه 2019 راه اندازی شد و به همین جهت به عنوان یک کیف پول جدید محسوب می شود. این کیف پول از 19 بلاکچین (که شامل بایننس اسمارت چین و بایننس چین می شود)، بیش از 10،000 توکن (که شامل توکن های nft هم میشود) را پشتیبانی می کند.

برای مطالعه بیشتر مقاله کیف پول لجر نانو اس چیست را مطالعه کنید.

مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری سیف پال

در این قسمت به طور مختصر به بررسی مزایا و معایب این کیف پول می پردازیم و در ادامه تعدادی از این موارد را توضیح خواهیم داد.

مزایا:

 • بسیار امن است و کلمات کلیدی را به صورت آفلاین ذخیره می کند.
 • در مقایسه با رقبا ارزان تر است. کیف پول سیف پال با هزینه 40 دلار جزء ارزان ترین کیف پول سخت افزاری موجود در بازار است.
 • از صرافی های معتبر و مهمی پشتیبانی می کند.
 • این کیف پول غیر قابل دستکاری است و امنیت سختگیرانه ای دارد.
 • کیف پول سخت افزاری سیف پال از یک نمایشگر 1.3 اینچی isp بهره می برد. وجود صفحه نمایش رنگی در مقایسه با لجر نانو ایکس و ترزور، یک مزیت محسوب می شود.

معایب:

 • شاید عده ای فرایند فعال سازی و نصب این کیف پول را سخت و دشوار بدانند.
 • رویه انتقال ارز کمی پیچیده است.

امنیت کیف پول سیف پال

همانطور که می دانید کیف پول های سخت افزاری جزء امن ترین کیف پول ها محسوب می شوند. کیف پول سیف پال از فلزات سخت تهیه شده تا در مقابل آب، آتش و یا خوردگی جلوگیری کند و دارایی های شما در امان بماند. این کیف پول کاملا آفلاین بوده و هیچ دسترسی به شبکه ندارد. در نتیجه خیال شما را از بابت هک راحت می کند. برای حذف و یا اضافه کردن ارز در کیف پول سیف پال، باید حتما در چند مرحله تراکنش را تایید کنید. گزینه بعدی در این کیف پول وجود عبارت کلیدی 12 یا 24 کلمه ای است که باید آن را یادداشت و محافظت کنید. در همین راستا می توان این کیف پول را یک کیف پول کاملا امن دانست.

برای مطالعه بیشتر مقایسه کیف پول ترزور وان و تی را بخوانید.

خدمات پشتیبانی

طبق گفته کاربران پشتیبانی کیف پول سیف پال خوب بوده و تیم پشتیبانی به سرعت پاسخگوی آن ها بوده اند. در بررسی های سایت های معتبر خدمات مشتریان این کیف پول، دوستانه و در عین حال حرفه ای ذکر شده است. با این تفاسیر می توان خدمات این کیف پول را معتبر دانست.

آموزش کیف پول سیف پال

در این قسمت به آموزش کیف پول سیف پال می پردازیم و نحوه راه اندازی و ارسال و دریافت ارز دیجیتال را بررسی می کنیم.

توجه: در ادامه تصاویر آموزشی هر بخش به صورت جداگانه وارد شده است. این تصاویر به صورت اسلایدی قرار گرفته و برای رعایت ترتیب آن به سمت چپ کلیک کنید.

نحوه راه اندازی کیف پول سیف پال

قدم 1: سیف پال اس 1 را خریداری کرده و نرم افزار موبایل سیف پال اس 1 را نصب کنید.

قدم 2: یک رمز برای نرم افزار انتخاب کنید.

قدم 3: کیف پول سخت افزاری را به کامپیوتر متصل کرده و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

قدم 4: نرم افزار را باز کنید و بر روی گزینه اضافه کردن کیف پول (add wallet) کلیک کنید.

قدم 5: دستورات ارائه شده در کیف پول را ادامه داده و یک حساب کاربری بسازید.

قدم 6: عبارت کلیدی را انتخاب کرده و آن را بنویسید و ذخیره کنید.

قدم 7: تایید کنید که عبارت کلیدی را ذخیره کرده اید.

قدم 8: با استفاده از نرم افزار موبایل QR کد کیف پول سخت افزاری را اسکن کنید تا این دو کیف پول متصل شوند.

اضافه کردن و دریافت رمز ارز در سیف پال

قدم 1: وارد نرم افزار شوید و بر روی گزینه اضافه کردن (Add) کلیک کنید

قدم 2: آدرس کیف پول نمایش داده شده را به فرستنده ارز ارسال کنید.

توجه: می توانید با اسکن کردن QR کد کیف پول هم ارز دریافت کنید. بدین صورت که QR کد را در اختیار فرستنده بگذارید و منتظر شوید تا ارز به کیف پولتان واریز شود.

ارسال رمز ارز در سیف پال

قدم 1: در لیست ارز هایی که دارید، ارز مورد نظر برای ارسال را انتخاب کنید و بر روی گزینه send کلیک کنید.

قدم 2: آدرس کیف پول مورد نظر برای ارسال و یا QR کد آن را وارد کنید و در قسمت بعدی میزان ارز مورد نظر برای ارسال را انتخاب کنید.

قدم 3: هزینه کارمزد را انتخاب کنید.

قدم 4: اطلاعات انتقال را تایید کنید و بر روی گزینه ارسال (send) کلیک کنید. در ادامه نرم افزار یک QR کد مخصوص این انتقال به شما نمایش می دهد.

قدم 5: با استفاده از دوربین کیف پول سخت افزاری QR کد انتقال را اسکن کرده و رمز را وارد کنید تا انتقال صورت پذیرد.

قدم 6: در نرم افزار موبایل انتقال را تایید کنید تا انتقال کامل شود.

ترید در صرافی بایننس با کیف پول سیف پال

یکی از مهم ترین قسمت های سیف پال، قابلیت ترید در نرم افزار است. شما می توانید با استفاده از نرم افزار های غیر متمرکز موجود در این نرم افزار به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. یکی از رایج ترین روش ترید در این کیف پول استفاده از نرم افزار غیر متمرکز بایننس است. با این برنامه بدون نیاز به احراز هویت می توانید به معامله ارز های دیجیتال بپردازید. قبل از ورود به مبحث بایننس باید یکسری نکات را در نظر داشته باشید:

 • در صورت ایجاد یک حساب بایننس در کیف پول سیف پال، و انتقال رمز ارز های خود به این اکانت در واقع شما ارز های دیجیتال خود را از کیف پول سیف پال خارج کرده و وارد کیف پول صرافی بایننس خواهد شد. همانطور که می دانید در صرافی بایننس برای معاملات نیاز به احراز هویت است. در ابتدا شما باید یکی از سه سطح احراز هویت بایننس را انجام دهید تا بتوانید به ادامه معاملات خود بپردازید. خبر خوب این است که در کیف پول سیف پال بدون نیاز به احراز هویت می توانید با استفاده از صرافی بایینس به خرید و فروش بپردازید.
 • ترید در این کیف پول شامل کارمزد اضافه نیست و صرفا کارمزد صرافی بایننس را که 0.1 درصد است، می پردازید.
 • برای انتقال رمز ارز های خود از حساب بایننس کیف پول به کیف پول سیف پال باید کارمزد شبکه را پرداخت کنید.
 • دسترسی به این حساب بایننس ایجاد شده در کیف پول فقط با عبارت کلیدی 12 یا 24 کلمه ای کیف پول سیف پال امکان پذیر است. به این معنا که اگر عبارت کلیدی را گم کنید به این حساب دسترسی نخواهید داشت.

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین صرافی های جایگزین باینس را بخوانید.

صرافی بایننس احراز هویت اکانت های سیف پال را اجباری می کند؟!

کیف پول سیف پال اعلام کرده که ترید در شبکه بایننس کاملا تحت قوانین بایننس است. پس بایننس می تواند احراز هویت را برای کاربران کیف پول سیف پال هم اجباری کند ولی سوال اصلی اینجاست که آیا این کار را می کند؟

 • احتمال اجباری کردن احراز هویت بایننس در این کیف پول پایین است چرا که یکی از مزیت های مهم یک کیف پول ناشناس بودن کاربر آن است. با احراز هویت بایننس این کیف پول کاربران خود را از دست خواهد داد پس می توان گفت احتمال این اتفاق بسیار پایین است.
 • این احتمال وجود دارد که بایننس بخواهد دسترسی IP ایرانی ها را مسدود کند که در این صورت با استفاده از یک VPN می توانید به ترید بپردازید.

آموزش ترید در نرم افزار بایننس با کیف پول سیف پال

در ادامه به آموزش ترید در سه عنوان وارد شدن در صرافی بایننس، واریز، ترید و برداشت در صرافی بایننس خواهیم پرداخت. در ادامه تصاویر به صورت اسلایدی برای راحتی کاربران قرار گرفته است برای رعایت ترتیب به سمت چپ کلیک کنید.

وارد شدن در نرم افزار بایننس

 1. نرم افزار سیف پال را نصب کرده و در قسمت dapps برروی برنامه غیر متمرکز بایننس کلیک کنید.
 2. در پایین تصویر باز شده گزینه wallet را انتخاب کنید.
 3. در این قسمت کیف پول مورد نظر برای اتصال با برنامه بایننس را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حساب بایننس ایجاد شده در این برنامه با حساب کاربری که در بایننس دارید متمایز است. اگر حساب کاربری در صرافی بایننس داشته و یا دارید می توانید ارز های خود را به این حساب بدون کارمزد انتقال دهید. ولی توجه داشته باشید که با این کار شما باید در سایت صرافی بایننس احراز هویت کنید. پس اگر کاربر ایرانی هستید به حساب اصلی خود در صرافی انتقالی انجام ندهید.
 4. بعد از وارد کردن پسوورد، کیف پول سیف پال شما به حساب بایننس نرم افزار غیر متمرکز بایننس متصل شده است. حالا مطابق تصویر، در لیست کیف پول ها گزینه حساب بایننس برای شما فعال شده است.

واریز در نرم افزار بایننس

 1. در قسمت پایین صفحه wallet را انتخاب کنید و گزینه deposit را انتخاب کنید.
 2. در قسمت باید توکن و رمز ارز هایی را که می خواهید واریز کنید را انتخاب کنید. در قسمت سرچ می توانید توکن مورد نظر را پیدا کنید.
 3. در صفحه جدید شبکه انتقال را انتخاب کنید. آدرس کیف پول برای شما ساخته می شود و شما به دو روش می توانید واریز انجام دهید:
 • الف) Direct deposit : در صورتی که بخواهید مستقیما از طریق کیف پول سیف پال خود به حساب بایننس انتقال انجام دهید از این گزینه استفاده کنید.
 • ب) Deposit address: اگر می خواهید از کیف پول های دیگری واریز را انجام دهید از این گزینه استفاده کنید.

ترید در نرم افزار بایننس

 1. در نرم افزار بایننس گزینه markets در پایین صفحه را انتخاب کنید و رمز ارز مورد نظر برای ترید را انتخاب کنید.
 2. در این قسمت گزینه های خرید و فروش را ملاحظه می کنید. برای مثال خرید بیت کوین را توضیح می دهیم. بر روی گزینه buy در پایین صفحه مانند تصویر کلیک کنید.
 3. در صفحه جدید میزان بیت کوین مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه Buy BTC را بزنید.
 4. منتظر بمانید تا معامله کامل شود. شما می توانید تراکنش های خود را در قسمت Buy Page و یا در قسمت Order History مشاهده کنید.

برداشت از نرم افزار بایننس

 1. در حساب بایننس نرم افزار بر روی رمز ارزی که می خواهید برداشت کنید کلیک کنید. گزینه whithdrawal را انتخاب کنید.
 2. در صفحه جدید آدرس کیف پول گیرنده را وارد کنید و شبکه ای که می خواهید در آن انتقال انجام شود را انتخاب کرده و در آخر میزان رمز ارز مورد نظر را وارد کنید. توجه کنید که بعضی از توکن ها در بلاکچین های مختلف مشکلاتی ایجاد می کنند پس حتما شبکه مورد نظر را درست انتخاب کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.
 3. در قدم آخر پسوورد خود را وارد کرده و گزینه submit را بزنید. برداشت شما کامل شد.

نتیجه گیری

در این مقاله کیف پول سخت افزاری سیف پال چیست را به طور مختصر توضیح دادیم و مشخصات آن را بررسی کردیم و دیدیم آموزش کیف پول سیف پال چگونه است. سیف پال، کیف پول معتبری شناخته می شود و از امنیت بالایی برخوردار است. اگر شما هم تجربه ای در استفاده از این کیف پول دارید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

284 بازدید
کیف پول سخت افزاری سیف پال چیست ؟
در ابتدای ورود به بازار ارز های دیجیتال متوجه خواهید شد که به یک کیف پول امن نیاز...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید