امنیت ارز دیجیتال

آموزش کیف پول سخت افزاری سیف پال

آموزش کیف پول سخت افزاری سیف پال

در ابتدای ورود به بازار ارز های دیجیتال متوجه خواهید شد که به یک کیف پول امن نیاز خواهید داشت. یکی از کیف پول های معروف در بازار ارز های دیجیتال کیف پول سیف پال (safepal) است. اگر شما هم به دنبال خرید و فروش ارز دیجیتال هستید و می خواهید از این کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنید، در این مقاله همراه ما باشید تا ببینیم کیف پول سیف پال چیست و نحوه کار با این کیف پول چگونه است و ویژگی های مهم آن کدام اند.

مختصری درباره کیف پول سیف پال

سیف پال یک نوع کیف پول سخت افزاری است که توسط تیم بایننس در ژانویه 2019 راه اندازی شد و به همین جهت به عنوان یک کیف پول جدید محسوب می‌شود. کمپانی سیف پال چندین خدمت ارائه می‌دهد. این خدمات نظیر کیف پول سخت افزاری safepal s۱، کیف پول نرم افزاری سیف پال، گارد محافظ چرمی سیف پال و توکن مخصوص خود است. این کمپانی در حال به دست آوردن بازار کیف پول ارزهای دیجیتال بوده که با عرضه safepal s۱ به موفقیت خوبی دست یافته است. این کیف پول از 19 بلاکچین (که شامل بایننس اسمارت چین و بایننس چین می‌شود)، بیش از 10000 توکن (که شامل توکن‌های nft هم می‌شود) را پشتیبانی می‌کند.

SafePal با استفاده از انواع کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری منحصر به فرد، به بیش از دو میلیون کاربر در بیش از 140 کشور خدمات می‌دهد. SafePal با ارائه یک قیمت مقرون به صرفه، نه تنها به کاربران اجازه می‌دهد تا رمزنگاری خود را ایمن و مدیریت کنند، بلکه معاملات و مبادله توکن‌ها را نیز تسهیل می‌کند.

نحوه نصب و راه اندازی کیف پول سیف پال

در این قسمت به آموزش کار با کیف پول سیف پال می پردازیم و نحوه راه اندازی و ارسال و دریافت ارز دیجیتال را بررسی می کنیم.

توجه: در ادامه تصاویر آموزشی هر بخش به صورت جداگانه وارد شده است. این تصاویر به صورت اسلایدی قرار گرفته و برای رعایت ترتیب آن به سمت چپ کلیک کنید.

قدم 1: سیف پال اس 1 را خریداری کرده و نرم افزار موبایل سیف پال اس 1 را نصب کنید.

قدم 2: یک رمز برای نرم افزار انتخاب کنید.

قدم 3: کیف پول سخت افزاری را به کامپیوتر متصل کرده و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

قدم 4: نرم افزار را باز کنید و بر روی گزینه اضافه کردن کیف پول (add wallet) کلیک کنید.

قدم 5: دستورات ارائه شده در کیف پول را ادامه داده و یک حساب کاربری بسازید.

قدم 6: عبارت کلیدی را انتخاب کرده و آن را بنویسید و ذخیره کنید.

قدم 7: تایید کنید که عبارت کلیدی را ذخیره کرده اید.

قدم 8: با استفاده از نرم افزار موبایل QR کد کیف پول سخت افزاری را اسکن کنید تا این دو کیف پول متصل شوند.

آموزش نحوه انتقال ارز در کیف پول سیف پال

در این قسمت چگونگی اضافه کردن توکن، نحوه ارسال و دریافت ارز دیجیتال به ولت سیف پال را آموزش خواهیم داد. مراحل را به دقت دنبال کنید.

اضافه کردن و دریافت رمز ارز در سیف پال

قدم 1: وارد نرم افزار شوید و بر روی گزینه اضافه کردن (Add) کلیک کنید

قدم 2: آدرس کیف پول نمایش داده شده را به فرستنده ارز ارسال کنید.

توجه: می توانید با اسکن کردن QR کد کیف پول هم ارز دریافت کنید. بدین صورت که QR کد را در اختیار فرستنده بگذارید و منتظر شوید تا ارز به کیف پولتان واریز شود.

ارسال رمز ارز در سیف پال

قدم 1: در لیست ارز هایی که دارید، ارز مورد نظر برای ارسال را انتخاب کنید و بر روی گزینه send کلیک کنید.

قدم 2: آدرس کیف پول مورد نظر برای ارسال و یا QR کد آن را وارد کنید و در قسمت بعدی میزان ارز مورد نظر برای ارسال را انتخاب کنید.

قدم 3: هزینه کارمزد را انتخاب کنید.

قدم 4: اطلاعات انتقال را تایید کنید و بر روی گزینه ارسال (send) کلیک کنید. در ادامه نرم افزار یک QR کد مخصوص این انتقال به شما نمایش می دهد.

قدم 5: با استفاده از دوربین کیف پول سخت افزاری QR کد انتقال را اسکن کرده و رمز را وارد کنید تا انتقال صورت پذیرد.

قدم 6: در نرم افزار موبایل انتقال را تایید کنید تا انتقال کامل شود.

آموزش ترید در صرافی بایننس با کیف پول سیف پال

یکی از مهم ترین قسمت های سیف پال، قابلیت ترید در نرم افزار است. شما می توانید با استفاده از نرم افزار های غیر متمرکز موجود در این نرم افزار به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. یکی از رایج ترین روش ترید در این کیف پول استفاده از نرم افزار غیر متمرکز بایننس است. البته با این برنامه در تاریخ 12 می 2022 فقط با احراز هویت می توانید به معامله ارزهای دیجیتال و ترید بپردازید. پش بهتر است حتی الامکان از آی پی غیر ایرانی استفاده نمایید. قبل از ورود به مبحث بایننس باید یکسری نکات را در نظر داشته باشید:

 • در صورت ایجاد یک حساب بایننس در کیف پول سیف پال، و انتقال رمز ارز های خود به این اکانت در واقع شما ارز های دیجیتال خود را از کیف پول سیف پال خارج کرده و وارد کیف پول صرافی بایننس خواهد شد. همانطور که می دانید در صرافی بایننس برای معاملات نیاز به احراز هویت است. در ابتدا شما باید یکی از سه سطح احراز هویت بایننس را انجام دهید تا بتوانید به ادامه معاملات خود بپردازید.
 • ترید در این کیف پول شامل کارمزد اضافه نیست و صرفا کارمزد صرافی بایننس را که 0.1 درصد است، می پردازید.
 • برای انتقال رمز ارز های خود از حساب بایننس کیف پول به کیف پول سیف پال باید کارمزد شبکه را پرداخت کنید.
 • دسترسی به این حساب بایننس ایجاد شده در کیف پول فقط با عبارت کلیدی 12 یا 24 کلمه ای کیف پول سیف پال امکان پذیر است. به این معنا که اگر عبارت کلیدی را گم کنید به این حساب دسترسی نخواهید داشت.

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین صرافی های جایگزین باینس را بخوانید.

در ادامه به آموزش ترید در سه عنوان وارد شدن در صرافی بایننس، واریز، ترید و برداشت در صرافی بایننس خواهیم پرداخت. در ادامه تصاویر به صورت اسلایدی برای راحتی کاربران قرار گرفته است برای رعایت ترتیب به سمت چپ کلیک کنید.

اتصال کیف پول سیف پال به بایننس

 1. نرم افزار سیف پال را نصب کرده و در قسمت dapps برروی برنامه غیر متمرکز بایننس کلیک کنید.
 2. در پایین تصویر باز شده گزینه wallet را انتخاب کنید.
 3. در این قسمت کیف پول مورد نظر برای اتصال با برنامه بایننس را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حساب بایننس ایجاد شده در این برنامه با حساب کاربری که در بایننس دارید متمایز است. اگر حساب کاربری در صرافی بایننس داشته و یا دارید می توانید ارز های خود را به این حساب بدون کارمزد انتقال دهید. ولی توجه داشته باشید که با این کار شما باید در سایت صرافی بایننس احراز هویت کنید. پس اگر کاربر ایرانی هستید به حساب اصلی خود در صرافی انتقالی انجام ندهید.
 4. بعد از وارد کردن پسوورد، کیف پول سیف پال شما به حساب بایننس نرم افزار غیر متمرکز بایننس متصل شده است. حالا مطابق تصویر، در لیست کیف پول ها گزینه حساب بایننس برای شما فعال شده است.

نحوه واریز به حساب بایننس در کیف پول سیف پال

 1. در قسمت پایین صفحه wallet را انتخاب کنید و گزینه deposit را انتخاب کنید.
 2. در قسمت باید توکن و رمز ارز هایی را که می خواهید واریز کنید را انتخاب کنید. در قسمت سرچ می توانید توکن مورد نظر را پیدا کنید.
 3. در صفحه جدید شبکه انتقال را انتخاب کنید. آدرس کیف پول برای شما ساخته می شود و شما به دو روش می توانید واریز انجام دهید:
 • الف) Direct deposit : در صورتی که بخواهید مستقیما از طریق کیف پول سیف پال خود به حساب بایننس انتقال انجام دهید از این گزینه استفاده کنید.
 • ب) Deposit address: اگر می خواهید از کیف پول های دیگری واریز را انجام دهید از این گزینه استفاده کنید.

ترید در کیف پول سیف پال با استفاده از بایننس

 1. در نرم افزار بایننس گزینه markets در پایین صفحه را انتخاب کنید و رمز ارز مورد نظر برای ترید را انتخاب کنید.
 2. در این قسمت گزینه های خرید و فروش را ملاحظه می کنید. برای مثال خرید بیت کوین را توضیح می دهیم. بر روی گزینه buy در پایین صفحه مانند تصویر کلیک کنید.
 3. در صفحه جدید میزان بیت کوین مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه Buy BTC را بزنید.
 4. منتظر بمانید تا معامله کامل شود. شما می توانید تراکنش های خود را در قسمت Buy Page و یا در قسمت Order History مشاهده کنید.

توجه نمایید که از تاریخ 12 می 2022 بدون احراز هویت، در کیف پول سیف پال امکان ترید کردن وجود ندارد. ولی مشکلی برای موجودی حساب کاربران ایجاد نمی‌شود و می‌توانید دارایی خود را از این کیف پول خارج نمایید.

برداشت و انتقال ارز از نرم افزار بایننس در کیف پول سیف پال

 1. در حساب بایننس نرم افزار بر روی رمز ارزی که می خواهید برداشت کنید کلیک کنید. گزینه whithdrawal را انتخاب کنید.
 2. در صفحه جدید آدرس کیف پول گیرنده را وارد کنید و شبکه ای که می خواهید در آن انتقال انجام شود را انتخاب کرده و در آخر میزان رمز ارز مورد نظر را وارد کنید. توجه کنید که بعضی از توکن ها در بلاکچین های مختلف مشکلاتی ایجاد می کنند پس حتما شبکه مورد نظر را درست انتخاب کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.
 3. در قدم آخر پسوورد خود را وارد کرده و گزینه submit را بزنید. برداشت شما کامل شد.

حتما بخوانبد: امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال کدام اند؟

نتیجه گیری

در این مقاله کیف پول سخت افزاری سیف پال چیست را به طور مختصر توضیح دادیم و مشخصات آن را بررسی کردیم و دیدیم آموزش کیف پول سیف پال چگونه است. سیف پال، کیف پول معتبری شناخته می شود و از امنیت بالایی برخوردار است. اگر شما هم تجربه ای در استفاده از این کیف پول دارید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش کیف پول سخت افزاری سیف پال
در ابتدای ورود به بازار ارز های دیجیتال متوجه خواهید شد که به یک کیف پول امن نیاز خواهید داشت. یکی از کیف پول های معروف در بازار ارز های...
5 از 2 رای ثبت شده
درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

 1. سلام
  برای نگهداری ارز روی کیف پول سخت افزاری سیف پال مشکلی برای کاربران ایرانی نداره؟؟؟؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، خیر، استفاده از بخش dapp به احراز هویت نیاز دارد اما برای ذخیره ارزدیجیتال در ولت آن هیچ مشکلی نیست.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. سلام
  من سیف پال رو نصب کردم داخل اون تتر ریختم در بستر trc20 الان مقدار داخل حساب تتر رو وقتی میخوام انتقال بدم به تتر حساب بایننس، قبول نمیکنه و ارورش اینه «this transaction needs at least 10 TRX to pay for the miner fee» هر کاری هم میکنم این مشکل حل نمیشه. اگه راهی هست بگید ممنون میشم

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، برای انتقال در بستر ترون باید حداقل ۱٠ واحد ترون در کیف پول خود موجود داشته باشید.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
امنیت ارز دیجیتال
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و…کرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه...
TXID یا لینک تراکنش چیست؟
آموزش ارز دیجیتال
TXID یا لینک تراکنش چیست؟
ممکن است برایتان پیش آمده باشد که بعد از پرداخت و یا واریز ارز دیجیتال، دریافت کننده از شما لینک تراکنش یا TXID را به عنوان مدرک درخواست کرده باشد....
آیا خرید تتر بدون احراز هویت امکان پذیر است؟
امنیت ارز دیجیتال
آیا خرید تتر بدون احراز هویت امکان پذیر است؟
تتر، ارزی که در روزهای پرنوسان خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچنان می درخشد و طرفداران وفادار خود را دارد. در این نوشته به این موضوع می پردازیم که آیا...