اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک متهم به دستکاری بازار شد!

ایلان ماسک متهم به دستکاری بازار شد!

ایلان ماسک،چهره برجسته بازار ارزهای دیجیتال، اتهامات مربوط به مالکیت کیف پول های Dogecoin را در بحبوحه شکایت به دلیل دستکاری بازار و کلاهبرداری اوراق بهادار رد کرده است. وکیل ایلان ماسک می گوید این ادعا که مدیر عامل تسلا یک نهنگ دوج کوین DOGE است بی اساس است.

بنیانگذار تسلا و مدیر سابق توییتر، در حال حاضر با یک طرح دعوی حقوقی 258 میلیارد دلاری برای طرح هرمی Dogecoin مواجه است. پرونده دادگاه ادعا می کند که ماسک بخشی از یک طرح دزدی میم کوین بوده است.

بر اساس یک پرونده قضایی که در 7 ژوئن 2023 ارسال شد، ماسک متهم به فروش 1.4 میلیارد Dogecoin به ارزش بیش از 124 میلیون دلار است. سوابق نشان می دهد که دو کیف پول متفاوت که ظاهراً متعلق به یک میلیاردر است، توکن ها را تخلیه کرده اند. این جابجایی و سود کلان در زمان تغییر لگوی توییتر به دوج کوین اتفاق افتاده است.

بر اساس نامه ای که نیویورک پست به دست آورده است، الکس شاپیرو (وکیل ایلان ماسک) این اتهامات را رد کرده است. در این بیانیه آمده است: «شما به طور خاص، بدون هیچ مبنایی، ادعا می کنید که کیف پول های مورد نظر متعلق به ایلان ماسک است. تنها مبنای ادعای شما این است که این کیف پول ها زمانی Dogecoin را فروختند که قیمت ها رو به افزایش بودند.

 این پرونده ایلان ماسک را به دستکاری شفاف بازار ارزهای دیجیتال متهم می‌کند و می‌گوید که ماسک از دنبال‌کنندگان خود در توییتر و حضور در برنامه زنده NBC سوء استفاده کرده است.

آیا ایلان ماسک  نهنگ دوج کوین است؟ این تصمیم گیری بر عهده قاضی پرونده است.

اهمیت خبر: منفی

منبع: decrypt.co

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...