اخبار ارز دیجیتال

افزایش توسعه دهندگان زد کی سینک، ریپل و تون کوین، آیا تغییری در قیمت خواهیم دید؟

افزایش توسعه دهندگان زد کی سینک، ریپل و تون کوین، آیا تغییری در قیمت خواهیم دید؟

پس از پایان بولران و با شروع ماه‌های نزولی بازار، شاهد کاهش توسعه دهندگان پروژه‌های ارزدیجیتال بودیم. توسعه دهندگان، برنامه‌نویسانی هستند که باگ‌های فنی را بررسی می‌کنند. در واقع با ارائه ایده‌های خود برروی کدمنبع پروژه ها، باعث رشد بنیادی آن پروژه می‌شوند. افزایش فعالیت‌های توسعه دهندگان از منظر کمی و کیفی به عنوان فعالیت‌های ارزشمند فاندامنتالی دسته‌بندی می‌شود.

طبق آخرین آمار از وضعیت توسعه دهندگان کریپتو، پروژه‌های ZKSync و Starknet پس از ریپل بیشترین افزایش توسعه‌دهندگان را به ثبت رسانده‌اند. ریپل (Ripple) یکی از معدود پروژه‌هایی است که تعداد توسعه‌دهندگان آن در ماه اکتبر افزایشی بوده است. اکوسیستم XRP رشد ۱۸٪ در سال را ثبت کرده و در حال حاضر بیش از ۱۷۲ توسعه‌دهنده فعال دارد.

بر اساس گزارشات، پروژه‌هایی مانند Starknet و zkSync به ترتیب افزایش ۴٪ و ۶٪ رشد سالانه، تعداد توسعه دهندگان خود را رشد داده‌اند. در حال حاضر Starknet بیش از ۵۱۷ توسعه‌دهنده فعال ماهانه دارد؛ در حالی که این عدد برای zkSync به ۲۲۹ توسعه‌دهنده می‌رسد.

علاوه بر‍این، پروتکل Aztec که بربلاکچین Ethereum فعال است و به منظور حفظ حریم خصوصی zkRollup استفاده می‌شود، رشدی بیش از ۱۶۸٪ نسبت به سال قبل را در افزایش توسعه دهندگان کدهای برنامه‌نویسی خود ثبت کرده و در حال حاضر بیش از ۷۶ توسعه‌دهنده فعال ماهانه دارد. شبکه Celestia نیز که یک شبکه با قابلیت دسترسی داده‌های ماژولار است، با رشد بیش از ۱۴۵٪ نسبت به سال قبل، ۸۱ توسعه‌دهنده فعال ماهانه ثبت کرده است.

در مقابل، پروژه TON با رشد ۸درصدی نسبت به سال قبل تعداد توسعه‌دهندگان فعال ماهانه خودرا به ۱۲۶ نفررساند.

درتاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۳، تعداد ۱۹.۳۰۰ توسعه‌دهنده فعال ماهانه، در پروژه‌های اوپن سورس ارزدیجیتال فعال بودند. این در مقایسه با ۱ اکتبر ۲۰۲۲، نشان‌دهنده یک کاهش ۲۷٪ در تعداد توسعه‌دهندگان است.

علاوه‌ بر این، لازم به ذکر است که در طول سال گذشته تعداد توسعه‌دهندگان، با کاهش ۲۷درصدی از ۱ اکتبر ۲۰۲۲ و کاهش ۴درصدی از ۱ اکتبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

با این کاهش اخیر، اما تعداد توسعه‌دهندگان نسبت به ۱ اکتبر ۲۰۲۰ با افزایش قابل توجه ۶۶٪ همچنان افزایشی بوده است، که نشان‌دهنده رشد کلی در جامعه توسعه‌دهندگان منبع باز در طول سه سال گذشته است.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...