ثبت نام آزمون آیلتس

چگونگی ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون آیلتس در ایران

برای ثبت نام آزمون آیلتس IELTS دیگر نیازی به واسطه ندارید؛ با استفاده از خدمات ایرانیکارت به صورت مستقیم، پرداخت هزینه آزمون آیلتس مقدور گردیده است.

برای ثبت نام آیلتس و پرداخت هزینه آزمون از طریق این مجموعه ایرانیکارت مراحل زیر را طی نمایید:

1-مرکز برگزار کننده آزمون خود را انتخاب نمایید.

2-در سایت مربوطه ثبت نام کنید.

3-تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4-در سایت ایرانیکارت ثبت نام کرده و مشخصات بالا را همراه با درخواست خود ثبت نمایید.

ثبت نام آزمون آیلتس

بخش های مختلف امتحان آیلتس

Listening

40 دقیقه زمان 40 عدد سوال

Reading

60 دقیقه زمان 40 عدد سوال

Writing

60 دقیقه زمان 2 مرحله

Speaking

14 دقیقه زمان 11 بخش

بخش Reading آزمون آیلتس IELTS

Reading Comprehension

مهارت خواندن
  • در این بخش حدود 3 متن با حجم تقریبی 2000 تا 2700 کلمه با موضوعات علمی و آکادمیک در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد.
  • حدود 40 سوال، (آزمون جنرال و آکادمیک) در رابطه با موضوعات اصلی در اختیار داوطلب گذاشته می‌شود که به مدت 60 دقیقه باید به آن‌ها پاسخ دهد.
  • مهارت‌هایی که در این بخش ارزیابی می‌شوند شامل درک اصل مطلب، درک ایده اصلی، فهم جزئیات و اصطلاحات، خلاصه متن، درک استدلال‌ها، تشخیص صحیح نظریه‌ها و درک مقصود نویسنده است.
  • منابع سوالات این بخش از آیلتس، کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌ها هستند و برای کسب نمره عالی از این قسمت باید مهارت خلاصه برداری و برداشت سریع نکات مهم متن را داشته باشید.
  • واژه نامه کوتاهی نیز همراه آن وجود دارد که مخصوص متونی است که حاوی لغات تخصصی هستند.

Listening Comprehension

مهارت شنیداری

این مرحله شامل دفترچه 40 سوالی می‌باشد که در 4 بخش تقسیم شده و مهلت پاسخگویی به سوالات 40 دقیقه است. فایل مربوط به Listening فقط یک بار پخش می‌شود و مخاطب باید با همان یک بار بتواند پاسخ درست را پیدا کند. موضوعات دو بخش اول اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد. دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است؛ مثل یک مونولوگ با محتوای اجتماعی (مثلا یک سخنرانی در دانشگاه)

بخش Listening آزمون آیلتس IELTS

Speaking Comprehension

مهارت گفتاری
  • سوالات آزمون آیلتس در این بخش به سه قسمت تقسیم شده که شامل: 1.معرفی اولیه 2.صحبت در مورد موضوعی خاص که عنوان آن روی کارتی به شما داده می‌شود. 3.پاسخ دادن به سوالات مصاحبه کننده در مورد موضوعی که صحبت کردید. برای پاسخ گویی به این قسمت 11 الی 14 دقیقه فرصت خواهید داشت.
  • سوالات Speaking آزمون آیلتس، مکالمه زبان انگلیسی شما را ارزیابی می‌کند.

Writing Comprehension

مهارت نوشتاری

دقت کنید که مدت زمان پاسخ دهی به این قسمت از آزمون آیلتس چه در آزمون جنرال و چه آکادمیک، 60 دقیقه است و در هر دو نوع آزمون دو موضوع در اختیار داوطلب گذاشته می‌شود. در آزمون آکادمیک هدف از طراحی سوالات، سنجش افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه یا فعالیت‌های حرفه‌ای را دارند. در آزمون آکادمیک موضوع اول یک نمودار، جدول و یا ترکیبی از هر دو در اختیار داوطلب گذاشته می‌شود و باید داده‌ها را توصیف کند و در مورد آن‌‌ها توضیح دهد. در موضوع دوم آزمون آکادمیک هم داوطلب باید نظر موافق یا مخالف خود نسبت به یک موضوع را بیان کند. در آزمون جنرال هم دو موضوع در اختیار داوطلب گذاشته می‌شود و در موضوع اول باید نامه‌ای به فردی نوشته شود و در مورد مسئله خاصی توضیح داده شود. در موضوع دوم هم باید نظر موافق یا مخالف خود نسبت به یک موضوع را بیان کند. زمان پاسخ گویی به این قسمت در آزمون جنرال و آکادمیک 60 دقیقه است و در هر دو آزمون موضوع اول باید حداقل 150 و موضوع دوم 250 کلمه داشته باشد. در صورتی که تعداد کلمات از این تعداد کمتر باشد، از امتیاز دواطلب کسر می‌گردد.

ثبت نام آزمون ایلتس

چرا ایرانیکارت را برای ثبت نام آزمون ایلتس انتخاب کنیم؟

با توجه به این که برای ثبت نام آزمون آیلتس می‌توان از راه‌های مختلفی اقدام کرد، چرا ایرانیکارت را انتخاب نماییم؟
  • پرداخت بدون واسطه: با استفاده از خدمات ایرانیکارت می‌توانید بدون واسطه پرداخت هزینه آزمون آیلتس خود را در تمام مراکز برگزار کننده انجام دهید.
  • ثبت نام فوری: ایرانیکارت خدمات ثبت نام آیلتس و پرداخت هزینه آزمون را طی یک الی پنج ساعت کاری انجام می‌دهد.

ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون آیلتس

چنانچه مایل به پرداخت هزینه آزمون آیلتس می‌باشید، از طریق دکمه‌ی مقابل، درخواست خود را ثبت نمایید. هزینه این آزمون حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار است.

سوالات متداول

بله؛ این آزمون در ایران در مراکز مختلفی برگزار می‌شود. برای شرکت در هر یک از این مراکز، باید در سایت مربوط به آن مرکز ثبت نام نمایید.

با توجه به این که امتحان آیلتس، در تاریخ‌ها و مراکز مختلف برگزار می‌شود، برای ثبت نام آزمون آیلتس نمی‌توان تاریخ مشخصی اعلام نمود.

ایلتس هر ماه 5 الی 6 مرتبه برگزار می‌شود.

هزینه آزمون آیلتس بسته به مرکز برگزار کننده متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. بطورکلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
ثبت نام آزمون آیلتس IELTS
4.67 از 3 رای ثبت شده