021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

معرفی کیف پول نرم افزاری الکتروم Electrum Wallet

26 مهر 1399 ارز های دیجیتال

با افزایش قیمت دلار و ارزهای دیجیتال، عرضه و تقاضای بازار ارزهای دیجیتال نیز افزایش پیدا کرده است. بیت کوین که به عنوان اولین و معروف ترین ارز دیجیتال شناخته می شود نیز همچنان طرفدار زیادی دارد. اکثر افرادی که به تازگی وارد این حوزه می شوند به خرید و فروش بیت کوین می پردازند. به همین دلیل نیاز دارند که یک کیف پول بیت کوین مناسب استفاده کنند. اما اگر در ابتدا نمی خواهند هزینه کیف پول سخت افزاری بدهند می توانند از کیف پول های نرم افزاری استفاده کنند. یکی از بهترین کیف پول های نرم افزاری بیت کوین، کیف پول الکتروم Electrum Wallet می باشد. با ایرانیکارت همراه باشید و درباره کیف پول نرم افزاری الکتروم بیشتر بخوانید.

کیف پول الکتروم چیست (Electrum Wallet)؟

کیف پول نرم فزاری الکتروم Electrum یک کیف پول بیت کوین با کاربرد آسان است. این کیف پول نرم افزاری در سال 2011 منتشر شد و به همین دلیل به یکی از قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین معروف می باشد. همچنین یکی از مورد اعتمادترین کیف پول های بیت کوین برای افراد است. الکتروم ولت فقط بیت کوین را ذخیره می کند و از هیچ ارز دیجیتال دیگری پشتیبانی نمی کند. البته علاوه بر بیت کوین از برخی فورک های بیت کوین نیز پشتیبانی می کند.

خرید بیت کوین

کیف پول electrum

کیف پول الکتروم چقدر خوب است؟

همانطور که توضیح داده شد Electrum یک کیف پول نرم افزاری است. این بدان معناست که امنیت بیشتری نسبت به کیف پول آنلاین و کمتر از کیف پول سخت افزاری ارائه می دهد. اگر چه این کیف پول به عنوان امن ترین راه حل برای ذخیره ارزهای دیجیتال محسوب نمیشود، اما با رابط کاربر پسندی که دارد یک راه مناسب برای خرید و فروش بیت کوین می باشد. همچنین اگر قصد استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت های آنلاین خود را دارید، کیف پول الکتروم می تواند یک گزینه برای انتخاب باشد.

دانلود Electrum Wallet

مزایا و معایب کیف پول الکتروم

در قسمت  قبل به طور کلی گفته شد که چرا این کیف پول توسط افراد زیادی استفاده می شود. اما در این قسمت قصد داریم مزایا و معایب کیف پول الکتروم را بررسی کنیم.

مزایا

 • این کیف پول برای کسانی که می خواهند از بیت کوین برای پرداخت های روزانه استفاده کنند، مناسب است.
 • محفاظت از رمز عبور ورود هکرها به کیف پول الکتروم را دشوارتر می کند.
 • کاربران نیازی به دانلود کل بلاکچین ندارند. کیف پول Electrum اطلاعات بلاکچین را از یک سرور دریافت می کند. این بدان معناست که هیچ تأخیری وجود ندارد و همیشه به روز است.
 • کلیدهای خصوصی هرگز با سرور به اشتراک گذاشته نمی شوند. این بدان معناست که شما نیازی به اعتماد به خود سرور ندارید!
 • هیچ اطلاعات کاربری در سرور ذخیره نمی شود. کاربران کلیدهای شخصی خود و بنابراین بیت کوین خود را کنترل می کنند.
 • نرم افزار اپن سورس است و هر کسی می تواند کد را از نظر اشکالات یا نقض امنیت بررسی کند.
 • برای دانلود کاملاً رایگان است.
 • الکتروم تعداد کارمزدهایی را که باید در معامله در نظر بگیرید محاسبه می کند. این کیف پول یک نوار لغزنده مفیدی دارد که به کاربران اجازه می دهد میزان فوری بودن معامله را انتخاب کنند. آنها می توانند انتخاب کنند که پردازش توسط شبکه چند بلوک (چه مدت) طول خواهد کشید.
 • از الکتروم می توان به عنوان کیف پول چند امضایی استفاده کرد. این امر امنیت کیف پول را کاملا افزایش می دهد.
 • کاربران می توانند از احراز هویت دو عاملی کیف پول الکتروم استفاده کنند. این امر همچنین امنیت بیشتری به کیف پول اضافه می کند.

معایب

 • اگرچه از ویژگی های امنیتی زیادی برخوردار است، اما الکتروم ولت هنوز کیف پول گرم است. این بدان معنی است که تمام مواردی که روی کیف پول گرم تأثیر می گذارند، روی آن نیز موثر است. هکرها ممکن است بتوانند به کیف پول های Electrum دسترسی پیدا کنند.
 • این کیف پول فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند. این در صورتی خوب است که فقط بخواهید از بیت کوین استفاده کنید. با این حال، وقتی هارد فورک در بلاکچین بیت کوین اتفاق می افتد، باید از کیف پول دیگری برای فورک های بیت کوین استفاده کنید.
 • اخیرا این کیف پول دچار نقض امنیتی شده است. مدت زیادی طول کشید تا تیم الکتروم آن را برطرف کنند. این مسئله می تواند نگران کننده باشد.

الکتروم ولت کیف پول بیت کوین

بررسی اجمالی امنیت الکتروم ولت

کیف پول نرم افزاری الکتروم دارای ویژگی های امنیتی زیادی برای ایمن سازی بیت کوین های شما است. این امر آن را به یکی از امن ترین کیف پول های نرم افزاری موجود تبدیل می کند. اما گفته شده که به اندازه کیف پولی که به ندرت به اینترنت متصل می شود ایمن نیست.

ویژگی های امنیتی الکتروم

 • فایل رمزگذاری شده کیف پول که حاوی کلیدهای خصوصی شما است با یک رمز عبور محافظت می شود.
 • کیف پول Electrum از یک عبارت به عنوان معیار پشتیبان استفاده می کند. اگر کلید خصوصی خود را گم کنید یا دستگاهی که Electrum روی آن نصب شده از بین رفته یا به سرقت رفته است، از شما محافظت می کند.
 • Electrum هیچ اسکریپتی را دانلود نمی کند. این بدان معنی است که حتی اگر یک سرور هک شود، بیت کوین های خود را از دست نخواهید داد.
 • از آنجا که کد سرور اپن سورس است، هر کسی می تواند یک سرور را اجرا کند. این مدل غیرمتمرکز از کاربران محافظت می کند زیرا یک نقطه خرابی وجود ندارد.
 • زبان برنامه نویسی Electrum که به زبان Python نوشته شده است. این زبان قدیمی و شناخته شده است، بنابراین کد می تواند توسط بسیاری از اعضای انجمن بررسی شود.

آیا شما تاکنون از الکتروم ولت استفاده کرده اید؟ شما برای ذخیره بیت کوین های خود از چه کیف پول نرم افزاری استفاده می کنید؟

42 بازدید
امتیازی ثبت نشده است

نظرات

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید