معرفی ارز دیجیتال

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری

بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری

میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که معمولا به عنوان یک شوخی از میم‌ها یا ایده‌های اینترنتی ساخته شده‌اند. با این وجود، به دلیل استقبال مردم، ارزش برخی از میم کوین‌ها بسیار افزایش یافت به صورتیکه برخی از آن‌ها ارزش بازار چند میلیارد دلاری به دست آوردند! در این مطلب، لیست بهترین میم کوین‌ها برای خرید و سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳ را بررسی خواهیم کرد.

میم کوین چیست؟

میم کوین یک ارز دیجیتال است که از نوعی میم اینترنتی سرچشمه می‌گیرد یا ویژگی طنز دیگری دارد. در واقع اولین میم کوین‌ در ابتدا به عنوان یک شوخی ساده ایجاد شد. اکثر این توکن‌ها هیچ گونه کاربرد اساسی خاصی ندارند. اما به دلیل حمایت جامعه و تأیید افراد مشهور، قیمت آن‌ها نوسان زیادی دارد. از جمله میم کوین‌های معروف می‌توان به Dogecoin و Shiba Inu اشاره کرد. 

ویژگی‌های میم کوین مناسب برای سرمایه‌گذاری

ویژگی‌های میم کوین مناسب برای سرمایه‌گذاری

برخی از ویژگی‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در این نوع ارز دیجیتال، باید به آن‌ها دقت کنید؛ عبارت است از:

 • هدف پروژه

تحقیق در مورد هدف بلندمدت پروژه مورد نظر و چگونگی برنامه ریزی تیم پروژه برای درگیر نگه داشتن اعضای جامعه با شبکه، بسیار مهم است. می‌توانید این کار را با مطالعه وایت پیپر پروژه، نقشه راه آن (در صورت وجود) و دنبال کردن به روزرسانی‌ها در حساب‌های رسمی شبکه‌های اجتماعی انجام دهید.

 • سابقه تیم توسعه

اعتبار و شهرت، عامل مهمی است که باید در تعیین آینده و دوام یک محصول یا پلتفرم، در نظر گرفت. از این رو، توصیه می‌شود هویت مشارکت‌کنندگان اصلی پروژه و سوابق آن‌ها را پیدا کنید. توجه داشته باشید که یافتن اطلاعات در مورد اعضای تیم توسعه دهنده ممکن است به دلیل تصمیم آن‌ها برای ناشناس ماندن، غیرممکن باشد. در چنین مواردی، می‌توانید تحقیقات خود را بر اساس تصمیمات تیم، مخصوصا توکنومیک، قرار دهید.

 • توکنومیک

توکنومیک به توزیع رمز ارزهای دیجیتال اشاره دارد. در واقع باید مراقب میم کوین‌هایی که در آن بخش اعظمی از کل عرضه را عده کمی کنترل می‌کنند، باشید. چرا که اگر دارنده اصلی توکن تصمیم به فروش توکن‌های خود بگیرد، میم کوین آن، مستعد افت قیمت بسیار شدید می‌شود. بنابراین، توصیه می‌شود به سراغ یک میم کوین بروید که عرضه در گردش آن در میان تعداد کمی از سرمایه‌گذاران، متمرکز نباشد.

 • شفافیت و وضعیت حسابرسی پروژه‌های میم کوین

وقتی صحبت از دارایی‌های دیجیتال می‌شود، تیم‌های توسعه دهنده باید یک اکوسیستم باز و شفاف را ارائه کنند. مهم‌تر از آن، کد منبع ارز دیجیتال، باید توسط یک شرکت حسابرسی نرم‌افزار شخص ثالث معتبر مانند Certik یا Hacken حسابرسی شود تا اطمینان حاصل شود که کلاهبرداری در آن رخ نمی‌دهد. ممیزی‌های تکمیل شده، معمولا در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند. با جستجو در اینترنت به راحتی می‌توان آن‌ها را پیدا کرد.

لیست بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۳

با توجه به این که بازار میم کوین‌ها به سرعت در حال رشد و تغییر است، لیست کردن چند مورد از بهترین میم کوین برای سرمایه گذاری نیز کار بسیار سختی است و حتی می‌تواند در مدت زمان کوتاهی تغییر کند. با این حال ما قصد داریم برخی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین میم کوین‌ها را به شما معرفی کنیم.

دوج کوین - یکی از میم کوین های برتر برای سرمایه گذاری

 • دوج کوین (Doge)

 دوج کوین یک ارز دیجیتال پرطرفدار است که با استفاده از یک شخصیت کارتونی سگ به نام دوج ساخته شده است. این ارز دیجیتال در سال 2021 به دلیل پشتیبانی از برخی افراد مشهور و معروف مانند ایلان ماسک، شهرت بسیاری پیدا کرد. به صورتیکه بسیاری از افراد به خرید دوج کوین روی آوردند. البته درحال حاضر از اوج قیمت خود بسیار فاصله دارد. با این حال هنوز بسیاری از افراد به آینده دوج کوین صرفا بخاطر حمایت‌های ایلان ماسک، امیدواراند.

 

 • شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو (SHIBUSD) یک آلت کوین مبتنی بر اتریوم است که شیبا اینو (نژاد ژاپنی سگ شکاری) را به عنوان نماد خود انتخاب کرده است. شیبا اینو خود را به عنوان جایگزینی برای Dogecoin معرفی کرد. در واقع، طرفداران شیبا اینو از آن به عنوان “قاتل دوج کوین” یاد می کنند. خرید و فروش شیبا را در صرافی ایرانیکارت می‌توانید انجام دهید.

بیشتر بخوانید: آینده شیبا اینو تا 2030

میم کوین فلوکی اینو، مناسب برای سرمایه گذاری در 2023

 • فلوکی (FLOKI)

فلوکی نیز یک ارز دیجیتال جدید است که به تازگی در بازار میم کوین‌ها معرفی شده است. گفته می‌شود که نام این ارز دیجیتال از نام سگی به نام فلوکی الهام گرفته شده که به عنوان نماد شجاعت و اعتماد به نفس در جامعه به شمار می‌رود. استقبال افراد فعال در حوزه کریپتو برای خرید فلوکی بسیار زیاد بود. به صورتی که این میم کوین نیز در مدت زمان کوتاه، رشد قیمت بسیار خوبی تجربه کرد.

فلوکی اینو با هدف ایجاد یک پلتفرم متمرکز برای ارائه خدمات مالی و سایر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز شکل گرفته و با توجه به برنامه‌ها و پروژه‌هایی که دارد بسیاری از کارشناسان، آینده روشنی برای آن پیش‌بینی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: پیش بینی آینده فلوکی اینو تا 2031 

 • پپه (Pepe)

میم کوین پپه (Pepemon) یک ارز دیجیتال جدید است که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین کار می‌کند. این ارز دیجیتالی در واقع ترکیبی از دو مفهوم گیمینگ و دنیای مجازی است که با هدف ایجاد یک بازی گیمینگ جذاب و تعاملی به یکی از بهترین میم کوین‌ها برای سرمایه‌ گذاری تبدیل شده است. در بازی Pepemon، کاربران می‌توانند به عنوان بازیکن، شرکت کنند و توکن به دست آورند. بازیکنان در این بازی همچنین می‌توانند موجودات دیجیتالی برای خود داشته باشند و از این طریق با دیگر بازیکنان به رقابت بپردازند.

از خرید رمز ارز پپه، برای فعالیت‌های درون بازی Pepemon مانند خرید و فروش کالاها و خدمات نیز استفاده می‌کنند.

البته لازم به ذکر است که همانند دیگر میم کوین‌ها، سرمایه گذاری در Pepemon نیز با ریسک‌هایی همراه است و سرمایه گذاران باید با توجه به شرایط خود و با تحقیقات دقیق، تصمیم به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتالی بگیرند.

بیشتر بخوانید:  آینده ارز دیجیتال  پپه تا سال 2030

ایپ کوین (APE)

 • ایپ کوین (APE)

ApeCoin خود را به عنوان کاندیدایی برای یکی از بهترین میم کوین‌ها در سال‌های اخیر در دنیای کریپتو معرفی کرده و از طریق همکاری با Bored Ape Yacht Club، مجموعه معروف NFT، توجه را به خود جلب کرده است.

چیزی که ApeCoin را خاص می‌کند نقش آن به عنوان ارز رسمی در انجمن Bored Ape Yacht Club است، اما به همین جا ختم نمی‌شود. هدف ApeCoin پشتیبانی از بخش‌های مختلف در فضای Web3 از جمله هنر، بازی، سرگرمی و رویدادها، چه به صورت آنلاین و چه در دنیای واقعی است. همه این موارد، افراد را برای خرید ایپ کوین به عنوان سرمایه گذاری، تشویق کرده است.

 • وجک توکن (WOJAK)

Wojak Token، یک میم توکن الهام گرفته شده از میم Wojak است که به دلیل محبوبیت آن در برخی از رسانه های اجتماعی، به ویژه در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و امور مالی شناخته شده است.

دوج الون مارس یکی از میم کوین های مستعد برای رشد در 2023

 • دوج ایلان مارس (ELON)

Dogelon Mars، با نماد ELON، یک پروژه میم جالب است که روایتی با مضمون فضایی را با ارز دیجیتال ترکیب می‌کند. در واقع روایت جذابی که حول ماجراهای بین‌ستاره‌ای و استعمار مریخ می‌چرخد، آن را از پروژه‌های دیگر متمایز می‌کند.

این توکن مخصوصا در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، طرفداران زیادی دارد. وب‌سایت دوج ایلان به آدرس dogelonmars.com، راهنمای کارآمدی را برای سرمایه‌گذاران ارائه داده که نحوه به دست آوردن توکن‌های ELON با استفاده از اتریوم را توضیح می‌دهد. 

لازم به ذکر است که، صرافی ایرانیکارت خرید دوج ایلان مارس، این میم کوین معروف را ارائه می‌دهد.

 • بیبی دوج کوین (Baby Doge)

بی بی دوج کوین Baby DogeCoin، یک میم کوین است که در سال ۲۰۱۹ بر روی پلتفرم BitDegree راه‌اندازی شد. این ارز به عنوان راهی برای کمک به دانش‌آموزان برای کسب تجربه دنیای واقعی با ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین از طریق استفاده از بازی‌ها و ابزارهای آموزشی ایجاد شده است.

 • توربو (Turbo)

میم کوین توربو (Turbo) یک میم توکن جدید است که در اواخر سال ۲۰۲۱ معرفی شد. هدف اصلی آن، ارائه یک پلتفرم تجارت الکترونیکی سریع و امن برای کاربران است. توربو به عنوان یک پلتفرم تجارت الکترونیکی، اجازه می‌دهد تا فروشندگان و خریداران با استفاده از این ارز دیجیتال، خرید و فروش کالاها و خدمات مختلف را انجام دهند. همچنین، Turbo با استفاده از الگوریتم‌های خود، سرعت بالایی در انجام تراکنش‌های مالی به کاربران ارائه می‌دهد.

ای آی دوج (AIDOGE)، میم توکن مناسب برای سرمایه گذاری

 • ای آی دوج (AIDOGE)

میم کوین(AIDOGE) یک ارز دیجیتال جدید دیگر است که در اواخر سال 2021 معرفی شد. این پروژه با استفاده از هوش مصنوعی، توانایی پردازش داده‌های بزرگ را دارد. به این تزتیب، می‌تواند نیازهای کاربران را به شکل بهینه برآورده کند. همچنین به عنوان یک پلتفرم تجارت الکترونیکی، امکان خرید و فروش‌ رمز ارزها را نیز فراهم می‌آورد.

AIDOG با استفاده از الگوریتم‌های خود سرعت بالا در انجام تراکنش‌های مالی و امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

 • اسپانج (SPONGE)

میم کوین اسپانج (SpongeCoin) که در سال 2021 معرفی شد به گفته سازندگان آن توکنی است که با هدف قدردانی از باب اسفنجی معروف ترین اسفنج جهان، ساخته شده است. این توکن بر روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند و از زمان معرفی رشدی بیش از ۸۰۰ درصدی داشته است.

 • تامادوج (TAMA)

Tamadoge یک پروژه بلاکچین با یک میم کوین است که حیوانات خانگی NFT را به کاربران ارائه می‌دهد. در این پلتفرم بازیکنان به نبردها می‌پیوندند و با کسب TAMA سرگرم می‌شوند. هدف این تیم این است که تامادوج را به بهترین میم کوین با ترکیب مفاهیم P2E و NFT تبدیل کند.

 • باب (BOB)

باب یک رمزارز است که توسط Asobs یوتیوبر کریپتو به تازگی ایجاد شده و معتقد است که به لطف حساب کاربری ExplainThisBob خود، از سایر میم کوین‌ها متمایز خواهد بود. BOB با ویژگی‌های خاصی که به کاربران می‌دهد؛ می‌تواند سرمایه گذاران بسیاری جذب کند و رشد خوبی داشته باشد.

فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها

حال که معرفی بهترین میم کوین برای سرمایه‌گذاری را به اتمام رساندیم، وقت آن است تا ببینیم چه فرصت‌ها و چالش‌هایی در سرمایه‌گذاری با میم کوین‌ها وجود دارد. در این باره، احتمالا می‌دانید که میم کوین‌ها اگرچه می‌توانند سود خوبی به شما بدهند اما به دلیل ویژگی‌های غیرمعمول و بی‌ثباتی، می‌توانند سرمایه شما را نیز به باد دهند! پس بیاید تا قدری با مزایا و معایب این سرمایه‌گذاری آشنا شویم. 

فرصت‌ها:

 • پتانسیل برای بازده بالا

یکی از جذابیت‌های کلیدی سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها، سودآوری آن‌ها است. همانطور که در دوج و شیبا دیدیم، برخی از میم کوین‌ها در مدت زمان کوتاهی رشد قابل توجهی را تجربه کردند. در این ارزها معمولا کسانی که زودتر (مثلا در هنگام عرضه)، این میم کوین‌ها را خریداری می‌کنند؛ می‌توانند بازده زیادی کسب کنند.

 • موانع کم برای ورود

سرمایه‌گذاری در میم‌کوین‌ها ساده و برای هر کسی امکان‌پذیر است. از آنجایی که بسیاری از میم کوین‌ها مبتنی بر فناوری بلاکچین هستند؛ اغلب در صرافی‌های معروف ارزهای دیجیتال فهرست شده‌اند و این قابلیت را دارند تا مانند هر ارز دیجیتال دیگری خریداری و معامله شوند.

 • سرگرم کننده

سرمایه‌گذاری در میم کوین می‌تواند یک راه لذت بخش و جالب برای تعامل با صنعت ارزهای دیجیتال باشد. این نوع ارزهای دیجیتال فرصتی را برای تعامل با افراد همفکر و احساس هیجان سرمایه‌گذاری در یک دارایی جدید فراهم می‌کند.

 • هزینه کم

میم کوین‌ها اغلب دارای عرضه اولیه (ICO) کم و ارزش بازار پایین هستند. زیرا اغلب به عنوان شوخی یا تقلید از دیگر ارزها به بازار عرضه می‌شوند. در نتیجه، برای کسانی که به تازگی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را شروع کرده اند، انتخاب ارزانی خواهند بود.

 • نوآوری

در دنیای ارزهای دیجیتال، میم کوین‌ها اغلب به عنوان زمینه‌ای برای اثبات مفاهیم و پیشرفت‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کار می‌تواند در نهایت منجر به نوآوری‌های جدید دربلاکچین شود که برای کل بخش ارزهای دیجیتال سودمند خواهد بود.

فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها

چالش‌ها:

 • نبود مقررات جدی

نبود مقررات یکی از اصلی‌ترین خطرات سرمایه‌گذاری در میم کوین است. میم کوین‌ها تحت قوانین مشابه ارزهای دیجیتال معمولی نیستند، زیرا همانطور که گفتیم هدف خاصی برای ایجاد ندارند بنابراین ریسک و نوسانات بازار را افزایش دهتد و در برخی شرایط ممکن است منجر به اقدامات کلاهبردارانه شود.

 • نوسانات بالا

 همانطور که می‌دانید میم کوین‌ها اغلب نوسانات قیمت زیادی را تجربه می‌کنند که می‌تواند سرمایه‌گذاری در آن‌ها را بسیار خطرناک کند. بنابراین سرمایه‌گذارانی که برای خطرات ناشی از این نوسان شدید آماده نیستند، ممکن است متحمل زیان‌های بزرگی شوند.

 • بی‌هدف بودن

برخلاف رمزارزهای معمولی، میم کوین‌ها اغلب ارزش یا هدف ذاتی کمی دارند یا اصلا هیچ هدفی ندارند. این یعنی به جای اینکه تحت تأثیر پروژه‌ها و برنامه‌های واقعی قرار گیرند، قیمت آن‌ها اغلب توسط شایعات و تبلیغات بازاریابی تعیین می‌شود.

 • عدم شفافیت

بسیاری از میم کوین‌ها و توکن‌ها توسط توسعه‌دهندگان ناشناس ایجاد می‌شوند و به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کنند. به این دلیل ممکن است سرمایه‌گذاران ارزیابی قابلیت اطمینان و پیشینه توسعه‌دهندگان پروژه را دشوار بدانند.

 • نقدینگی محدود

این نوع ارزهای دیجیتال اغلب ممکن است جامعه تجاری قابل توجه و فعالی نداشته باشند زیرا همانطور که گفتیم هدف خاصی ندارند. به همین دلیل، ممکن است نقدینگی آن‌ها بسیار محدود باشد و این می‌تواند فروش دارایی‌ها را برای سرمایه گذاران چالش‌برانگیز کند.

سخن آخر

میم کوین‌ها ترکیبی منحصربه‌فرد از فرصت‌های سرگرمی و سرمایه‌گذاری را به دارندگان توکن ارائه می‌کنند. چیزی که این توکن‌ها را متمایز می‌کند، استفاده نوآورانه آن‌ها از فناوری هوش مصنوعی برای بازاریابی و بهینه‌سازی شخصی است که نشان دهنده پتانسیل رشد قابل توجه و سودمندی طولانی مدت است.

سوالات متداول
Request for Quote

خیر. شت کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که هیچ کاربردی یا هدفی ندارند و به همین دلیل دوام و ارزش زیادی ندارند در حالی که Memecoin‌ها رمزارزهایی  هستند که از میم‌های اینترنتی به دست می‌آیند.

میم‌ کوین‌ها به دلیل نوسانات شدیدی که تجربه می‌کنند می‌توانند در سرمایه‌گذاری کوتاه مدت سود خوبی به شما دهند اما این ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد برای سرمایه‌گذاری بلند مدت مناسب نخواهند بود.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در ۲۰۲۴
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در ۲۰۲۴
در عصر دیجیتالی که روش‌های سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از بازارهای مالی سریع‌تر از آنچه که تصور کنیم در حال تکامل است، بازار رمزارزها و سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین توجه بسیاری...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...
بهترین ارز دیجیتال برای بلند مدت {ویژه ایرانیان}
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
بهترین ارز دیجیتال برای بلند مدت {ویژه ایرانیان}
تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر روی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری می‌کردید، الان چقدر سود کسب کرده بودید؟ با اینکه این ارز در مدت اخیر...