اخبار ارز دیجیتال

صرافی FTX قصد دارد 744 میلیون دلار از دارایی هایی را را آزاد کند

صرافی FTX قصد دارد 744 میلیون دلار از دارایی هایی را را آزاد کند

نمایندگان صرافی ورشکسته FTX درخواستی مبنی بر فروش دارایی‌های این صرافی، معادل ۷۴۴ میلیون دلار برای فروش تدریجی را به دادگاه ارائه کردند.

صرافی ورشکسته ارز دیجیتال FTX از دادگاه درخواست کرده است تا اجازه فروش برخی دارایی‌های کلیدی صندوق امانتی از جمله شرکت‌های مدیریت دارایی‌گری سکیل و ارائه‌دهنده خدمات نگهداری، بیت‌وایز به ارزش حدود ۷۴۴ میلیون دلار را بدهد.

در دادخواستی مورخ ۳ نوامبر، نمایندگان  FTX از دادگاه درخواست کردند تا اجازه فروش دارایی‌های امانتی را بدهد تا شرکت بتواند خود را برای «پرداخت دلاری قریب‌الوقوع به طلبکاران» آماده کند.

این دارایی‌های امانتی شامل یک صندوق دارایی بیت‌وایز به ارزش ۵۳ میلیون دلار و پنج صندوق دارایی گری سکیل به ارزش ۶۹۱ میلیون دلار است. صندوق های دارایی امانتی به عنوان ابزاری برای ورود سرمایه‌گذاران به منظور سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدون تملک دارایی‌ها بصورت مستقیم عمل می‌کنند.

در این دادخواست آمده است:

«تصمیم تیم این صرافی این است فروش هرچه زودهنگام این دارایی ها در کاهش ریسک نوسانات قیمتی، بهترین روش برای حفظ ارزش دارایی‌های امانتی و در نتیجه پرداخت کردن طلب طلبکاران و  توزیع عادلانه وجوه در طرح بازسازماندهی برای این صرافی است.»

نمایندگان FTX درخواست کردند یک مشاور سرمایه‌گذاری باید فروش دارایی‌های امانتی و روند فروش را تأیید کند. آن‌ها همچنین پیشنهاد کردند کمیته قیمت‌گذاری متشکل از ذی‌نفعان بخشی از روند فروش باشد.

آخرین درخواست  FTX برای فروش دارایی‌های امانتی پس از آن صورت گرفته است که دادگاه قبلاً مجوز نقدسازی حدود ۳.۴ میلیارد دلار دارایی رمزارز را صادر کرده بود. دادگاه دستور فروش این دارایی‌ها را به صورت مرحله‌ای و در مقادیر ۵۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون دلاری صادر کرده بود تا از بروز هرگونه اثرات دامپ در بازار جلوگیری کند.

رسیدگی به ورشکستگی FTX در حالی ادامه دارد که مدیر عامل پیشین آن، سم بانکمن-فراید، در تمامی هفت اتهام طرح شده علیه خود در دادگاه کیفری نیویورک مجرم شناخته شد.

 

تاثیر خبر: در صپرت شروع بالای فروش دارایی ها، منفی

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...