021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

فلوکی اینو چیست | تفاوت فلوکی با شیبا و دوج کوین

تاریخ انتشار : 29 آبان 1400تاریخ بروزرسانی : 29 تیر 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه ارز های دیجیتال

فلوکی اینو یکی دیگر از میم کوین‌های بازار ارز دیجیتال است که از شیبا اینو و مخصوصا از اسم سگ ایلان ماسک الهام گرفته شده است. همانطور که می‌دانید دوج کوین اولین میم کوین بود که جزء 10 رمز ارز بزرگ بازار تبدیل شد. بعد از آن شیبا به بازار وارد شد و مورد استقبال کاربران قرار گرفت. حال یکی از میم کوین‌های تازه وارد فلوکی اینو است. در این مقاله خواهیم دانست فلوکی اینو چیست و چه تفاوت‌هایی با دوج و شیبا دارد. پس اگر شما هم به دنبال خرید و فروش ارز های دیجیتال هستید و قصد خرید فلوکی اینو را دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فلوکی اینو چیست؟

فلوکی اینو توسط تیمی ناشناس از توسعه دهندگان که عضو جامعه شیبا اینو محسوب می‌شدند، ساخته شد. این میم کوین از ایلان ماسک مدیر اجرایی کمپانی تسلا الهام گرفته شد و به یکی از معروف ترین میم کوین‌های بازار تبدیل شد. پروژه فلوکی اینو بر دو بلاکچین اتریوم و بایننس اسمارت چین فعالیت می‌کند. یکی از دلایل صعود فلوکی اینو جامعه ی آن است که به فلوکی وایکینگز شهرت دارد. این همان جامعه ای است که از شیبا اینو حمایت می‌کند و دلیلی بر قدرت گرفتن این ارز محسوب می‌شود. در ادامه به تاریخچه مختصری از فلوکی اینو می پردازیم.

برای آشنایی بیشتر با بلاکچین اتریوم مقاله راهنمای کامل اتریوم را در ایرانیبوک مطالعه کنید.

فلوکی اینو چیست

پیدایش فلوکی اینو

ایده ی فلوکی در ژوئن 2021 با توییت ایلان ماسک شکل گرفت. در این توییت او گفت که می‌خواهد سرپرستی سگی از نژاد شیبا را قبول کند و اسم این سگ را فلوکی بگذارد. هیچ کس نمی‌دانست که توسعه دهندگان به این سرعت از این خبر استفاده کنند و اسم پروژه خود را فلوکی بنامند. در 12 سپتامبر زمانی که ایلان ماسک اعلام کرد بالاخره این سگ را به سرپرستی گرفته است، میم کوین آن در بازار معامله می‌شد. در مدت زمان چند ماه فلوکی اینو رشد بی سابقه ای را تجربه کرد. در ابتدا این ارز با قیمت چند میلیونیم یک سنت شروع به کار کرد ولی در سپتامبر با رشد بیش از 250،000 درصد به بالاترین قیمت خود دست یافت.

با وجود توکن سوزی 50 درصدی اتریوم و بایننس اسمارت چین، فلوکی به طور کلی 10 تریلیون توکن می‌تواند عرضه کند. در تاریخ 1 نوامبر 2021، 2.1 بیلیون دلار حجم مارکت کپ آن بود.

تفاوت فلوکی با شیبا و دوج کوین

با وجود ارتباط این سه رمز ارز با یکدیگر، فلوکی ادعا می‌کند که قاتل شیبا و دوج کوین خواهد بود و با انقلابی در بازار به 10 پروژه ی برتر تبدیل خواهد شد. فلوکی می‌خواهد خود را از میم کوین ها جدا کرده و ارز معتبرتری از میم کوین باشد. به همین دلیل جایگاه جدیدی در بازار برای خود نام گذاری کرده که به فلوکی پلیس (flokiplace) یا جایگاه فلوکی معروف است. در زمان نوشتن این مقاله فلوکی دارای 230000 سرمایه گذار یا هولدر است.

برای مطالعه بیشتر آینده ارز دیجیتال شیبا اینو را مطالعه کنید.

تمرکز فلوکی ساخت و گسترش یک پلتفرم سودمند برای کاربران است و قابلیت سود دهی به جامعه سرمایه گذاران این ارز وجود داشته باشد. پروژه فلوکی بر سه پایه سودمند استوار است. این سه اصل شامل: یک توکنNFT گیمینگ متاورس، یک توکن و ارزش در بازار و یک پلتفرم آموزشی است. فلوکی بر این باور است که این ارزش‌ها باعث جذب سرمایه گذاران بیشتر می‌شود.

ارزش های پیشنهادی فلوکی

در قسمت قبل سه اصل ارائه شده توسط فلوکی را توضیح دادیم در ادامه به بررسی این سه اصل می‌پردازیم.

NFT گیمینگ متاورس یا والهالا (NFT Gaming Metaverse: Valhalla)

فلوکی در حال طراحی یک توکن غیر قابل تعویض بازی متاورس است که به والهالا شهرت دارد. این طراحی قابلیت کسب سود و توکن از طریق بازی بر بستر شبکه را فراهم می‌کند. این قابلیت در حال توسعه است و گفته می‌شود در 2022 اجرا خواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با تکنولوژی متاورس مقاله متاورس چیست را مطالعه کنید.

توکن NFT و ارزش جایگاه بازار یا جایگاه فلوکی (NFT and Merchandise Marketplace: FlokiPlace)

فلوکی اینو ادعا می‌کند که درحال توسعه یک پلتفرم تجاری است که به کاربان این امکان را می‌دهد تا بتوانند با استفاده از فلوکی، کالاهای مختلف یا توکن‌های دیگر را خریداری کنند. پیش بینی می‌شود این جایگاه بازار تا آخر سال 2021 اجرا شود.

پلتفرم آموزشی (Content Education Platform: Floki Inuversity)

تیم فلوکی اینو ادعا می‌کنند بر پلتفرمی کار می‌کنند تا هر کس بتواند در مورد ارز‌های دیجیتال آموزش ببیند. آن‌ها قصد دارند یک شبکه با وجود بزرگ ترین مرکز اطلاعات در حوزه ارز‌های دیجیتال راه اندازی کنند تا هر کس بتواند بر بستر اینترنت با پرداخت فلوکی به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.

در زیر نقشه راه آینده فلوکی که توسط وب سایت رسمی آن منتشر شده آورده شده است.

نتیجه گیری

فلوکی برای رسیدن به رمز ارز‌هایی مثل شیبا و دوج کوین راه زیادی دارد و اگر زمانی کل میم کوین‌ها از بازار خارج شوند بدیهی است که فلوکی هم ارزشی نخواهد داشت. سرمایه گذاری بر ارز‌های دیجیتال ریسک‌های مخصوص به خود را دارند و چندین رمز ارز تا کنون نتوانستند به وعده‌های خود عمل کنند ولی فلوکی تا اینجا به تعهدات خود عمل کرده و خود را یک تیم منظم نشان داده است. نظر شما در رابط با فلوکی چیست؟ آیا به رشد خود ادامه می‌دهد؟

310 بازدید
فلوکی اینو چیست | تفاوت فلوکی با شیبا و دوج کوین
فلوکی اینو یکی دیگر از میم کوین‌های بازار ارز دیجیتال است که از شیبا اینو و مخصوصا از...
4.8 از 5 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
  1. با سلام امکان خرید فلوکی از ایرانیکارت هست؟

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟