لیست بهترین ارزهای nft + خرید و فروش nft

NFT‌ ها می‌توانند هر چیزی از یک تصویر، موسیقی یا هنر دیجیتال باشند. برای مثال شما می‌توانید یک هنرمند باشید و با تصاویر و موسیقی‌های خود، یک ویدیوی کوتاه در یوتیوب ایجاد کنید. سپس ویدیو را به‌عنوان یک NFT با قیمتی عالی بفروشید! اگرچه  NFT‌ها از سال ۲۰۱۴ وجود داشته اند اما در حال حاضر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند زیرا به روشی برای خرید و فروش آثار هنری دیجیتالی تبدیل شده اند. ارزش بازار NFT‌ ها در سال ۲۰۲۱ به ۴۱ میلیارد دلار رسید! کارشناسان بر این باورند که  NFT‌ها سرمایه‌گذاری را برای همیشه تغییر خواهند داد.

ارزهای nft
بهترین ارزهای nft ایرانیکارت

لیست ارزهای nft

Nft چیست؟

Nft‌ ها یا توکن‌های غیر قابل تعویض، بدون شک یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در صنعت تجارت اینترنتی هستند. NFT یک دارایی دیجیتالی است که اشیاء دنیای واقعی مانند هنر، موسیقی، آیتم‌های درون بازی و ویدیوها را نشان می‌دهد. به عبارت ساده تر، هر چیزی که دیجیتال است را می‌توانید به NFT تبدیل کنید!  Nft‌ها به صورت آنلاین با استفاده از ارزهای دیجیتال در بازار مخصوص، خرید و فروش می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: توکن غیر قابل معاوضه یا NFT چیست؟

هر کسی می‌تواند nft‌ ها را به صورت آنلاین و رایگان مشاهده کند. پس چرا مردم حاضرند میلیون‌ها دلار برای چیزی که می‌توانند به راحتی اسکرین‌شات بگیرند یا دانلود کنند، خرج کنند؟ در پاسخ باید بدانید که یک NFT به خریدار اجازه می‌دهد تا مالک آن nft شده و کالای اصلی را داشته باشد. برای افرادی مانند کلکسیونرها مالکیت یک اثر تقریباً بیشتر از خود کالا ارزش دارد.

کاربرد nft چیست

کاربرد nft چیست؟

توکن‌های NFT را می‌توان در زمینه‌های مختلفی استفاده کرد زیرا کاربرد Nft ‌ها تنها به دنیای ارزهای دیجیتال محدود نمی‌شود.

 1. ثبت آثار هنری دیجیتال

هنرمندان فعال در زمینه هنرهای دیجیتال می‌توانند از این توکن‌ها برای ثبت آثار خود استفاده کنند و دیگر نگران کپی رایت و سرقت آثار خود نباشند.

 1. صنعت بازی

گیمرهای حرفه‌ای می‌توانند دارایی‌های خود در دنیای بازی را از طریق توکن‌های NFT به بازی‌های مختلف منتقل کرده و در فضاهای دیگر از آن‌ها استفاده کرده و درآمد کسب کنند.

 1. دارایی‌های دیجیتال

مالکیت هر دارایی دیجیتال، مانند حساب رسانه‌های اجتماعی، می‌تواند به طور دائم به نام یک شخص یا گروه از طریق یک توکن Nft ثبت شود.

 1. دارایی‌های فیزیکی

این توکن‌ها حتی می‌توانند هنگام معامله دارایی‌های غیردیجیتال، مانند خرید خانه یا ماشین و ثبت مالکیت یک ملک یا خودرو در پلتفرم بلاک چین مورد استفاده قرار گیرند.

 1. اعتبارسنجی

از  NFT‌ها می‌توان برای اطمینان از معتبر بودن محصولی که خریداری می‌کنید استفاده کرد. زیرا بلاک چین می‌تواند به طور دائم اطلاعات مربوط به محصول را ذخیره و اصالت کالا را مشخص کند. تصور کنید فقط یک کد QR مکمل غذایی را که آنلاین خریده‌اید اسکن می‌کنید و از تولید تا ارسال آن را مشاهده می‌کنید. در این صورت، مکمل‌هایی که فیک بوده ولی ادعا می‌کنند در یک کشور خاص تهیه شده است، کاملا قابل شناسایی می‌شود.

 1. املاک

NFT‌ها را می‌توان در صنعت املاک، برای ساده‌سازی و سرعت بخشیدن به تراکنش‌ها، فعال کردن قراردادهای هوشمند برای املاک (اجازه پرداخت خودکار) یا حتی ایجاد خدمات اجاره خانه غیرمتمرکز استفاده کرد.

این موارد تنها بخشی از کاربردهای NFT هستند و مطمئنا در آینده این توکن‌های ارز دیجیتال وارد حوزه‌های بیشتری خواهند شد و محبوبیت بیشتری در سراسر جهان پیدا می‌کنند.

توکن‌های غیر قابل معاوضه

توکن‌های غیر قابل تعویض با توکن‌های قابل معاوضه متفاوت هستند. تفاوت اصلی این دو نوع توکن ارز دیجیتال در همین قابلیت تعویض است که در توکن‌های NFT امکان مبادله توکن با همان نوع (مقدار یکسان) وجود ندارد. اما در توکن‌های قابل معاوضه شما می‌بینید که یک بیت کوین با یک بیت کوین دیگر قابل مبادله است.

NFT‌ ها حاوی اطلاعات خاصی هستند که روی آن‌ها ثبت می‌شود. برای درک بهتر انحصاری بودن، می‌توانید این اطلاعات را با اطلاعات موجود در بلیط هواپیما مقایسه کنید. اطلاعات مسافر، زمان دقیق سفر، مقصد سفر و شماره ردیف و صندلی در بلیط هواپیما درج شده است و شخص دیگری نمی‌تواند با آن بلیط سفر کند و داده‌های ثبت شده در توکن NFT نیز منحصر به آن توکن خاص است. تفاوت دیگر بین NFT و توکن‌های قابل تعویض، تقسیم‌پذیری است. توکن‌های NFT را نمی‌توان به قطعات کوچکتر تقسیم کرد و همیشه یک توکن واحد باقی می‌ماند.

ویژگی ارزهای nft

 • هر NFT یک ویژگی متمایز دارد که در اطلاعات توکن ثبت می‌شود. در واقع هیچ دو NFT شبیه هم نیستند.
 • شبکه بلاک چین جایی است که NFT نگهداری می‌شود. در نتیجه، امکان اثبات مالکیت یک کالای دیجیتال فراهم می‌شود.
 • NFT‌ها را نمی‌توان به توکن‌های کوچکتر تقسیم و بخشی از آن‌ها را خرید و فروش کرد.
 • مالکیت دارایی منتقل شده توسط این توکن‌ها تضمین می‌شود.
 • مهم تر از همه، NFT‌ ها غیرقابل توزیع هستند و نمی‌توان آن‌ها را بین مالکان متعدد به اشتراک گذاشت.
 • از آنجا که NFT‌ ها بر اساس قراردادهای هوشمند ساخته شده اند، از جمله استفاده از قراردادهای هوشمند، انتقال مالکیت را ساده می‌کند. قراردادهای هوشمند معیارهای دقیقی را بین خریدار و فروشنده مشخص می‌کنند که باید قبل از نهایی شدن انتقال مالکیت رعایت شوند.

هترین ارزهای nft کدامند

بهترین ارزهای nft کدامند؟

بهترین توکن‌های NFT که می‌توانید در سبد سرمایه‌گذاری خود از آن‌ها استفاده کنید عبارتند از:

 1. Decentraland

دسنترالند یک محیط مجازی و مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است که یک توکن بومی به نام MANA دارد. افراد می‌توانند زمین‌ها، کاراکترها و سایر NFT ها را در این پلتفرم ایجاد کرده و مالک آن‌ها شوند. این پلتفرم به کاربران خود قدرت می‌دهد تا در حاکمیت پروژه مشارکت کنند. از آنجایی که دسنترالند به شما اجازه می‌دهد تا زمین‌های شخصی داشته باشید، می‌توانید رویدادهای مختلفی را در آن‌ها میزبانی کنید. بسیاری از نوازندگان محبوب در حال حاضر اجرای نمایش در مکان‌های دیجیتال را آغاز کرده اند.

 1. Sandbox

سندباکس یک متاورس مجازی است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تجربه جدیدی از طریق بازی‌های خود ایجاد کرده و کسب درآمد کنند. توکن SAND هم توکن بومی سند باکس بوده و یک توکن ERC-20 است که برای انتقال ارزش و همچنین سهامداری و حاکمیت در اکوسیستم سندباکس استفاده می‌شود.

 1. Tezos

تزوس یک پروژه منبع باز است که یک پلتفرم برای توسعه dApp ارائه می‌دهد. نقطه قوت تزوس معماری آن است که مقیاس‌پذیری را به راحتی فراهم می‌کند. تزوس همچنین به دلیل ارائه تراکنش‌های زیاد و کم هزینه به کاربران در اکوسیستم‌های DeFi ،NFT و Metaverse مشهور است. XTZ توکن اصلی بلاک چین تزوس است که برای تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکزو پرداخت کارمزدها استفاده می‌شود.

 1. Theta Network

شبکه تتا مانند سایر سیستم‌های بلاک چین کار می‌کند. این پروژه با استفاده از فناوری‌ همتا به همتا (P۲P) ادعا می‌کند که بخش‌های پخش ویدئو و تحویل اطلاعات را متحول کند. تتا به کاربران خود برای پخش ویدیوها پاداش پرداخت می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد پهنای باند اضافی و قابلیت‌های رایانه خود را به اشتراک بگذارند.

 1. Axie Infinity

اکسی اینفینیتی یک دنیای بازی آنلاین است. چیزی که آن را از دیگر بازی‌های ویدیویی متمایز می‌کند، تعاملی است که بین بازی‌های آنلاین معمولی و بلاک چین ایجاد کرده است. این بازی مبتنی بر اتریوم، به بازیکنان اجازه می‌دهد تا دارایی‌های مجازی خود را کنترل کنند و به بازیکنانی که به سطح بالاتری می‌رسند، جایزه می‌دهد.

قیمت ارزهای nft به دلار و تومان

برای سرمایه‌گذاری در ارزهای NFT بررسی روند قیمتی آن‌ها حائز اهمیت است. در صرافی ایرانیکارت می‌توانید تمامی تاریخچه قیمتی ارزهای NFT را بر اساس دلار و تومان مشاهده کنید و با استفاده از ابزار موجود در صفحه مقادیر و واحد‌های مورد نظر را تبدیل کنید.

حتما بخوانید: معرفی 5 از بهترین کیف پول های NFT

خرید و فروش ارزهای nft در صرافی ایرانیکارت

با توجه به اینکه صنعت بازی‌های متاورسی و NFT‌ ها روز به روز در حال پیشرفت است اگر نمی‌خواهید به طور مستقیم وارد بازی و یا خرید و فروش آثار دیجیتالی شوید، می‌توانید در ارزهای NFT سرمایه‌گذاری کنید و به این ترتیب با پیشرفت پلتفرم مربوطه بازدهی مناسبی کسب کنید.

صرافی ایرانیکارت یکی از معتبرترین صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال داخلی، پلتفرمی برای خرید و فروش بهترین ارزهای NFT، بدون نیاز به پرداخت کارمزد، فراهم کرده است. کاربران می‌توانند با ثبت نام در ایرانیکارت ارز NFT مورد نظر خود را خرید و فروش کنند.

اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت ارز دیجیتال بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده
ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه
سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول ارزهای nft

برای ساخت و یا تبدیل آثار خود به NFT باید به وبسایت اوپن سی مراجعه کنید. آموزش کامل ساخت NFT در مجله ایرانیکارت موجود است.

NFT ها با افزایش امنیت، پردازش آسان‌تر تراکنش‌ها و فراهم کردن بستر جدیدی برای اقتصاد، پتانسیل استفاده بی‌نهایت در بسیاری از صنایع را دارند.

برای خرید و فروش NFT ها یکی از بهترین و معتبرترین بازارها، وبسایت اوپن سی است.

در ایران قانون خاصی در حال حاضر برای NFT ها صادر نشده و خرید و فروش و نگهداری آن‌ها در حال حاضر مشکلی ندارد.

می‌توانید در پلتفرم‌های مربوطه مانند بازی‌ها و… شرکت کنید و یا ارزهای بومی آن‌ها را خریداری کنید تا به این ترتیب سهام دار پروژه شوید.

کافی است نام ارز مورد نظر را در صرافی ایرانیکارت جستجو کرده و به راحتی به خرید و فروش آن بپردازید.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟
ارزهای nft
5 از 21 رای ثبت شده