بهترین ارزهای وب 3

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال وب ۳ می‌شود، ممکن است برخی به افراد به بیت کوین و اتریوم فکر کنند اما باید بدانید ارزهای دیجیتال وب ۳ بخشی از یک اکوسیستم بزرگ‌تر را تشکیل می‌دهند که بسیاری از کارشناسان معتقدند آینده اینترنت و امور مالی است. وب ۳ در مکانیسم خود از بلاکچین، ارزهای دیجیتال و NFT‌ ها برای بازگرداندن مالکیت به کاربران استفاده می‌کند.

با اینکه هیچ پیش‌بینی دقیقی وجود ندارد که بتواند به طور قطعی به شما بگوید که کدام ارز دیجیتال به موفقیت می‌رسد و کدام یک شکست می‌خورد، با این حال هنوز مواردی وجود دارد که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن‌ها برای بازدهی بیشتر استفاده کنند. در این صفحه بهترین ارزهای دیجیتال وب ۳ با توجه به ارزش بازار لیست شده‌اند که پر پتانسیل‌ترین کوین‌های وب ۳ برای سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند.

بهترین ارزهای وب 3
خرید و فروش ارزهای وب ۳ از ایرانیکارت

لیست ارزهای وب ۳

وب ۳ چیست؟

تمرکززدایی یک مفهوم شناخته شده است اما نظر شما در مورد یک اینترنت غیرمتمرکز چیست؟

وب ۳.۰ اصطلاحی است که برای توصیف نسل بعدی اینترنت استفاده می‌شود. در خط مقدم وب ۳، فناوری‌های نوظهور مانند قراردادهای هوشمند، ارزهای دیجیتال، هوش مصنوعی و… قرار دارند. وب ۳ را می‌توان به عنوان سومین دوره اینترنت توضیح داد. اولین دوره اینترنت، وب ۱، در دهه ۱۹۹۰ آغاز شد. دومی که اکنون در آن هستیم، در دهه ۲۰۰۰ آغاز شد.

شش شرکت بزرگ فناوری توییتر، متا، آمازون، اپل، گوگل و مایکروسافت بر وب ۲ تسلط دارند. این غول‌های فناوری نحوه استفاده، ذخیره و پردازش داده‌ها را کنترل می‌کنند. این شرکت‌ها با استفاده از الگوریتم‌های خود می‌توانند تصمیم بگیرند که ما چه نوع اطلاعاتی را مصرف کنیم.

کنترل اینترنت توسط تعداد معدودی از شرکت‌ها و دولت‌ها، نگرانی‌هایی را در میان کاربران به‌ویژه در مورد مسائل نقض داده‌های حریم شخصی ایجاد کرده است. وب ۳.۰ در تلاش است تا کنترل اینترنت را از شبکه‌های متمرکز گرفته و از طریق شبکه‌های غیرمتمرکز مانند فناوری بلاک چین به کاربران بازگرداند. وب ۳ به این معنی است که داده‌های کاربران دیگر توسط آن شرکت‌های بزرگ فناوری ذخیره نمی‌شوند، بلکه در بلاک چین ذخیره می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات ایمن هستند.

وب ۳ چیست

تاریخچه پیدایش اینترنت وب ۳

در اولین نسخه وب (۱۹۹۰ تا ۲۰۰۴)، تعامل کمی بین کاربران و ارائه دهندگان محتوا وجود داشت. نمونه‌هایی از وب ۱ وب سایت‌های ایستا و شخصی هستند. دوره وب ۲ (۲۰۰۴ تا اکنون) که به عنوان «وب خواندن و نوشتن» نیز شناخته می‌شود، با ورود پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مشخص شده است. در این عصر، کاربران وب نه تنها می‌توانند با ارائه دهندگان محتوا تعامل داشته باشند، بلکه می‌توانند با سایر کاربران وب در انجمن‌های گفتگوی آنلاین و برنامه‌های چت ارتباط برقرار کنند. هر کسی می‌تواند یک ارائه دهنده محتوا شود. نمونه‌هایی از برنامه‌های وب ۲ فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب هستند. فناوری‌های عصر وب ۲، به عنوان مثال، جاوا اسکریپت و HTML5 هستند.

در نهایت ایده وب ۳ توسط گاوین وود، بنیان گذار اتریوم، اندکی پس از راه اندازی اتریوم در سال ۲۰۱۴ ابداع شد. گاوین راه حلی را برای مشکلی که بسیاری از کاربران ارز دیجیتال احساس کردند، یعنی نیاز به یک وب مورد اعتماد ارائه داد. به بیان ساده وب ۱ فقط خواندنی بود، وب ۲ خواندنی – نوشتنی است و وب ۳ خواندنی – نوشتنی – مالکیتی خواهد بود.

رابطه وب ۳ و بلاکچین

بلاک چین نیروی محرکه اینترنت نسل بعدی یا همان وب ۳ است. بلاک چین روش ذخیره و مدیریت داده‌ها را طراحی می‌کند. در واقع بلاکچین یک دفتر کل توزیع شده از اطلاعات را ارائه می‌دهد که به طور جمعی مدیریت می‌شود. وب ۳ قابلیت همکاری با استفاده از قراردادهای هوشمند، ادغام یکپارچه و ذخیره‌سازی فایل‌های اطلاعات را نشان می‌دهد. بنابراین، کاملاً واضح است که بلاک چین به عنوان یک نیروی محرکه کلیدی برای نسل بعدی اینترنت خواهد بود.

ویژگی‌ها و مزایای وب ۳

وب ۳ یک فناوری جدید بوده و به سرعت در حال توسعه است که در آینده نحوه استفاده ما از اینترنت را برای همیشه تغییر خواهد داد. مدتی طول می‌کشد تا پتانسیل کامل آن آشکار شود اما ما می‌توانیم به برخی از مزایای برجسته آن اشاره کنیم.

غیرمتمرکز بودن: به جای اینکه بخش‌های وسیعی از اینترنت تحت کنترل و مالکیت نهادهای متمرکز باشد، مالکیت بین سازندگان و کاربران آن توزیع می‌شود.

دسترسی آزاد بدون مجوز: همه برای شرکت در وب ۳ به یک اندازه دسترسی دارند و هیچکس مستثنی نمی‌شود.

پرداخت‌های بومی: به جای تکیه بر زیرساخت‌های قدیمی بانک‌ها، از ارز دیجیتال برای خرج کردن و ارسال پول آنلاین استفاده می‌کند.

حذف واسطه: به جای اتکا به اشخاص ثالث، با استفاده از پاداش‌ها و مکانیسم‌های اقتصادی عمل می‌کند.

ایجاد فرصت: پروژه‌های وب 3 منبع باز هستند و هر کسی می‌تواند بر روی آن‌ها پروژه‌های دیگر بسازد که این موضوع تولید پروژه‌های جدید نوآورانه را آسان می‌کند.

بهترین ارزهای وب ۳

بهترین ارزهای وب ۳

از آنجایی که شبکه‌های وب ۳.۰ از طریق پروتکل‌های غیرمتمرکز که پایه‌گذار فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال هم است، کار می‌کنند، می‌توان انتظار داشت که همگرایی قوی بین این سه فناوری و سایر زمینه‌ها مشاهده شود. ارزهای دیجیتال وب ۳ پروژه‌های غیرمتمرکزی هستند که از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند و تراکنش‌ها را از طریق اینترنت خودکار می‌کنند. بهترین ارزهای دیجیتال وب ۳ عبارتند از:

پولکادات

پولکادات پروتکلی است که بلاک چین‌های تخصصی به نام پاراچین را بهم متصل می‌کند. برنامه‌ها و سرویس‌ها در پولکادات می‌توانند به‌طور ایمن در میان بلاکچین ارتباط برقرار کنند و پایه‌ای را برای یک وب غیرمتمرکز تشکیل دهند.

چین لینک

چین لینک یک شبکه اوراکل بلاک چین غیرمتمرکز است که بر روی اتریوم ساخته شده است. این شبکه برای تسهیل انتقال اطلاعات ضد دستکاری از منابع خارج از بلاکچین به قراردادهای هوشمند کار می‌کند. این ارز، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال وب ۳ است که آینده خوبی خواهد داشت.

فایل کوین

فایل کوین مانند بایگانی وب ۳ است. فایل کوین یک شبکه ذخیره‌سازی غیر متمرکز است. از فایل کوین می‌توان برای ذخیره تقریباً هر نوع داده ای، اعم از فایل‌های صوتی، فیلم، تصاویر ثابت یا متن استفاده کرد.

تتا

هدف تتا این است که نسل بعدی پلتفرم سرگرمی و ویدیویی باشد. هدف آن تسهیل ویدئوهای غیرمتمرکز برای کاربران، با گره‌های اعتبارسنجی سازمانی از سونی، گوگل، سامسونگ و سایر شرکت‌ها است.

هلیوم

هلیوم یک شبکه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین برای دستگاه‌های اینترنت اشیا است. با عمل کردن به عنوان یک لایه میانی، اشیاء هوشمند را قادر می سازد تا بخشی از اینترنت اشیا شوند. این شبکه از یک الگوریتم جدید، معروف به اجماع اثبات پوشش، استفاده می‌کند.

بیت تورنت

توکن بیت تورنت یک توکن محبوب در لیست ارزهای دیجیتال پر پتانسیل وب ۳ است. این پروژه قصد دارد بزرگترین پروتکل به اشتراک‌گذاری فایل غیرمتمرکز جهان را با BTT تقویت و ایجاد کند.

گراف

گراف یک توکن اتریوم است که به اکوسیستم The Graph، یک پروتکل غیرمتمرکز برای نمایه‌سازی و جستجوی داده‌ها از بلاکچین، قدرت می‌دهد. همانطور که گوگل وب را ایندکس می‌کند، گراف داده‌های بلاک چین را از شبکه‌هایی مانند اتریوم و فایل کوین ایندکس می‌کند. این داده‌ها در API‌های باز به نام زیرگراف گروه‌بندی می‌شوند که هرکسی می‌تواند آن‌ها را جستجو کند.

نمودار قیمت رمزارزهای حوزه وب ۳

برای مشاهده نمودار قیمت لحظه‌ای ارزهای وب 3، کافیه روی هر یک از رمز ارزهای موجود در این صفحه کلیک کنید و قیمت هر یک از آن‌ها را به دلار و تومان مشاهده کنید.

خرید و فروش ارزهای وب ۳ در صرافی ایرانیکارت

اکوسیستم وب ۳ اخیرا شاهد افزایش شدید تعداد کاربران بوده است. اگر شما هم قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال آینده دار وب ۳ را دارید، صرافی ایرانیکارت با ارائه پلتفرمی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وب ۳ بدون پرداخت کارمزد، سرمایه‌گذاری شما را تسهیل می‌کند.

ایرانیکارت یکی از شناخت شده‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. توصیه می‌کنیم پس از خرید رمزارز مورد نظر آن را به یک کیف پول دیجیتالی امن، ترجیحا سخت افزاری منتقل کنید.

اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت ارز دیجیتال بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده
ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه
سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول ارزهای وب 3

وب ۳ توسط Gavin Wood در سال ۲۰۱۴ به عنوان اکوسیستم آنلاین غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین ابداع شد. در سال ۲۰۲۱، ایده وب ۳ محبوبیت پیدا کرد.

وب ۳ بر روی بلاکچین اجرا شده و از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند نیز استفاده می‌کند.

بر اساس ارزش بازار، پولکادات در حال حاضر بهترین ارز دیجیتال وب ۳ است.

ایرانیکارت از خرید و فروش ارزهای دیجیتال وب ۳ پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید در صرافی ایرانیکارت بدون پرداخت کارمزد، ارز وب ۳ مورد نظر خود را خریداری کنید.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟
ارزهای وب 3
5 از 20 رای ثبت شده