021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

نکات مهم افتتاح حساب بانکی در ترکیه

تاریخ انتشار : 22 خرداد 1401تاریخ بروزرسانی : 31 خرداد 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه مهاجرت، دانشگاه و سفارت

در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن خرید آنلاین از سایت‌های خارجی و بین المللی، اهمیت و ضرورت داشتن یک حساب بین المللی بیشتر از پیش حس می‌شود. حسابی که از اعتبار بالایی برخوردار باشد و با آن بتوانیم کلیه پرداخت‌ها در سایت‌های خارجی را انجام دهیم. با توجه به اعمال تحریم‌ها، ترکیه یکی از مناسب‌ترین کشورها برای افتتاح حساب کاربران ایرانی می‌باشد. اگر می‌خواهید با نکات مهم افتتاح حساب بانکی در ترکیه آشنا شوید، این مقاله را بخوانید.

نکات مهم افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی خارجی و بین المللی مزایای زیادی به همراه دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای افتتاح حساب بانکی در ترکیه، انجام معاملات و تراکنش‌ها در سایر کشورها است. از آنجایی که شهروندان ایرانی به دلیل اعمال تحریم‌‌ها از خدمات بانکی سایر کشورها محروم هستند و نمی‌توانند از امکانات و امتیازات بانکی سایر کشورها بهره‌مند شوند، افتتاح حساب در کشور ترکیه می‌تواند تا حدودی برای ما این آزادی مالی را فراهم نماید.

همچنین شما می‌توانید با سپرده گذاری 500 هزار دلار اقامت ترکیه را گرفته و پاسپورت آن را دریافت کنید. البته توجه به این نکته ضروری است که این بانک‌ها حساسیت بالایی دارند و فرایند کار به سادگی پیش نمی‌رود. به هر حال با توجه به شرایط مربوط بانک‌های ترکیه می‌توانید نسبت به افتتاح حساب اقدام کنید.

برای افتتاح حساب ارزی می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده نموده و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید. افتتاح حساب ارزی

افتتاح حساب بانکی در خارج از کشور

افتتاح حساب بانکی در ترکیه چه مزایایی به همراه دارد؟

افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه، جدا از این که امتیاز داشتن حساب خارجی را به شما می‌دهد، دارای مزایای دیگری نیز می‌باشد. در جدول زیر به چند مورد از مهم‌ترین مزیت‌های افتتاح حساب در ترکیه اشاره می‌شود.

مزایای افتتاح حساب در ترکیه
امکان دریافت کردیت کارت معتبر بیت المللی
امکان تبادلات بانکی و انتقال وجه بین المللی از طریق صرافی
قابلیت استفاده از کارت اعتباری برای خرید اینترنتی از سایت‌های خارجی
امکان استفاده از کارت اعتباری برای خرید حضوری از طریق دستگاه Pos
پرداخت سود سالیانه یا ماهیانه از بانک‌های ترکیه

بهترین بانک برای افتتاح حساب ایرانیان در ترکیه کدام است؟

ترکیه بانک‌های مختلفی دارد که می‌توان در هر یک از آن‌ها نسبت به افتتاح حساب اقدام کرد. البته از آنجایی که بسیاری از بانک‌های جهان کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند، بنابراین محدودیت‌هایی برای ایرانیان وجود دارد و نمی‌توان در هر بانک ترکیه نسبت به افتتاح حساب اقدام نمود. بهترین بانک ترکیه که برای افتتاح حساب کاربران ایرانی مناسب می‌باشد، زراعت است. از جمله مزایای افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه می‌توان به مدیریت حساب آنلاین، دریافت وجه از سایر کشورها، دریافت ویزاکارت به نام متقضی، دریافت مسترکارت، افتتاح حساب سپرده گذاری برای دریافت سود، افتتاح حساب یورو، دلار و لیر، اتصال بانک زراعت ترکیه به سیستم بانکداری جهان، امکان خرید اینترنتی و … اشاره کرد.

نکات مهم افتتاح حساب بانکی در ترکیه

آیا می‌توان بدون اقامت به افتتاح حساب بانکی در ترکیه اقدام کرد؟

افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون داشتن اقامت، یکی از مهم‌ترین آپشن‌هایی است که برای کاربران خارجی در نظر گرفته شده است. یعنی شما چه مقیم این کشور باشید چه نباشید، می‌توانید از خدمات افتتاح حساب ترکیه بهره‌مند شوید. البته برای افتتاح حساب حضور در بانک ترکیه شرط است و  بعد از ارائه مدارک می‌توانید به راحتی نسبت به افتتاح حساب دلاری، یورویی و یا لیر اقدام کنید. این حساب دائمی است و شما می‌توانید به صورت مادام العمر از کل دنیا به واریز و برداشت وجه اقدام نمایید.

توجه کنید در صورتی که اقامت ترکیه را داشته باشید، می‌توانید در سایر بانک‌های آن نیز افتتاح حساب نمایید. هر چند که این مورد هم برای ایرانیان محدودیت‌هایی به همراه دارد.

انواع حساب بانکی ترکیه کدام‌اند؟

برای افتتاح حساب در ترکیه از 2 نوع حساب شخصی و شرکتی می‌توانید بهره‌ند شوید که هر یک از این حساب‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که در جدول زیر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نوع حساب  مشخصات
شخصی حساب شخصی بانک زراعت ترکیه مناسب افراد معمولی است. اگر شما اقامت ترکیه را داشته باشید، با ارائه مدارک لازم به هر بانکی می‌توانید نسبت به افتتاح حساب آن اقدام کنید. ولی در صورتی که اقامت ترکیه را نداشته باشید، تنها از طریق بانک ترکیه می‌توانید افتتاح حساب کنید. با ترجمه پاسپورت به زبان ترکی و ارائه شماره مالیاتی و گذاشتن وثیقه 30 هزار لیری در بانک زراعت ترکیه می‌توانید نسبت به افتتاح حساب شخصی در این کشور اقدام نمایید.
شرکتی در صورتی که یک شرکت را در ترکیه به ثبت رسانده باشید، می‌توانید در ترکیه حساب شرکتی افتتاح کنید که قابلیت تعیین تعداد امضاهای حساب و محدودیت برداشت فردی و … را داشته باشد.  ارائه شماره مالیاتی و اسناد مرتبط با شرکت در زمان افتتاح حساب آن شرکتی الزامی می‌باشد. همچنین مشخصات نماینده شرکت که با آن حساب کار می‌کند، به همراه شماره مالیاتی شخص به بانک الزامی می‌باشد.

سخن نهایی

در این مقاله سعی کردیم نکات مهم افتتاح حساب بانکی در ترکیه را آموزش دهیم. همچنین شما را با دو نوع حساب ترکیه آشنا کرده و مزایای افتتاح حساب در بانک ترکیه را ذکر کردیم. در صورتی که سوالی در زمینه افتتاح حساب ترکیه دارید، می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان و پشتیبانان ایرانیکارت راهنمایی‌های کاملی در اختیار شما خواهند گذاشت.

27 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید