خرید توکن صرافی + قیمت – لیست بهترین توکن‌های صرافی

توکن صرافی، توکن بومی یک صرافی ارز دیجیتال است که توسط شرکتی که صرافی را اداره می‌کند؛ ایجاد می‌شود و به‌عنوان یک توکن کاربردی، در نظر گرفته می‌شود. چرا که در صرافی کاربرد دارد.

توکن‌های صرافی یک نوآوری هستند که از نظر تجاری، موجب سازگاری بیشتر پلتفرم با مشتریان شده و معمولا جهت افزایش نقدینگی صرافی، ایجاد انگیزه در فعالیت‌های تجاری و تسهیل فرآیند حاکمیت صرافی طراحی شده‌اند.

با استفاده از این توکن‌ها می‌توانید از مزایای صرافی‌های ارزهای دیجیتال که شامل تخفیف در کارمزد معاملات، دسترسی انحصاری به ایردراپ‌ها، عرضه اولیه‌ها و … است، بهره‌مند شوید. شما می‌توانید همانند سایر ارزهای دیجیتال دیگر، توکن‌های صرافی را در ایرانیکارت خرید و فروش کرده و یا برای سرمایه‌گذاری از آن‌ها استفاده کنید.

لیست بهترین توکن‌های صرافی

توکن صرافی چیست؟

توکن صرافی چیست؟

صرافی‌ها بسترهایی برای خرید، فروش و مبادله ارزهای دیجیتال هستند که با اکثر صرافی‌های سنتی یا حساب‌های کارگزاری متفاوت اند. صرافی‌های ارز دیجیتال دسترسی به طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال را ارائه می‌دهد.

همانطور که صنعت بلاک چین بالغ می‌شود، صرافی‌های ارز دیجیتال نیز از نظر گزینه‌های تجاری و ویژگی‌های پلتفرم، با نیازهای در حال رشد مشتریان خود همگام می‌شوند. توکن‌های صرافی یکی از این نوآوری‌ها هستند.

توکن‌های صرافی رمزارزهایی هستند که توسط صرافی‌های ارز دیجیتال با اهداف متفاوت ایجاد می‌شوند. مفهوم توکن‌های صرافی برای اولین بار توسط بایننس در سال ۲۰۱۷ معرفی شد. اغلب، توکن‌های صرافی بلاک چین خود را ندارند اما در عوض بر روی پلتفرم دیگری مانند اتریوم منتشر می‌شوند.

معروف‌ترین نمونه‌های توکن‌های صرافی عبارتند از (Binance (BNB  (بزرگ‌ترین توکن صرافی بر اساس ارزش بازار)، KuCoin (KCS)، Bitfinex (LEO)، Crypto. com (CRO)، OKX (OKB) و Huobi Global (HT).

چرا توکن‌های صرافی ارز دیجیتال توسعه داده می‌شوند؟

صرافی‌های ارز دیجیتال ممکن است به دلایل مختلفی توکن بومی خود را راه اندازی کند. به طور کلی، بیشتر توکن‌های صرافی برای جذب افراد جهت مشارکت در پروژه، پرداخت کارمزد یا هزینه ارزان‌تر، افزایش نقدینگی صرافی، ارائه تخفیف‌های رایگان، ایجاد انگیزه در فعالیت‌های تجاری یا تسهیل فرآیند حاکمیت صرافی مانند حق رای، طراحی شده‌اند.

بیشتر توکن‌های صرافی در ابتدا از طریق یک پیشنهاد عرضه اولیه صرافی (IEO) توزیع می‌شوند که نوع دیگری از عرضه اولیه کوین (ICO) است. علاوه بر IEO ها، کاربران صرافی ارز دیجیتال ممکن است از طریق ایردراپ نیز توکن‌های صرافی دریافت کنند.

به عنوان مثال، برخی اوقات پروژه‌ای توکن‌های خود را مستقیماً به کیف پول جامعه ارز دیجیتال ارسال کرده و یا به صورت رایگان یا در ازای یک وظیفه تبلیغاتی ساده مانند ایجاد یک شبکه اجتماعی، توکن را به افراد هدیه می‌دهد. هنگامی که یک توکن صرافی از طریق IEO فروخته شد یا از طریق ایردراپ توزیع شد، می‌توان آن را معامله کرد و فروخت.

کاربرد توکن‌های صرافی

کاربرد توکن‌های صرافی

به صورت کلی، چهار کاربرد اصلی برای توکن‌های صرافی وجود دارد که به طور مستقیم هم برای معامله گران و هم برای خود صرافی مفید است.

اعتماد چند جانبه:

یک توکن صرافی مانند دلار جمینی (GUSD)، که یک استیبل کوین است، اعتبار و ثبات قیمت دلار ایالات متحده، مزایای تکنولوژیکی ارز دیجیتال و حمایت‌های نظارتی را ترکیب می‌کند. با توجه به نقش مهمی که استیبل کوین‌ها در پر کردن شکاف بین امور مالی سنتی و بلاک چین ایفا می‌کنند، این توکن صرافی می‌تواند به ایجاد اعتماد بین کاربران و تنظیم کننده‌ها کمک کند.

نقدینگی افزایش یافته:

نقدینگی به در دسترس بودن فعالیت معاملاتی اشاره دارد که می‌توان بر آن در بازار مالی، تکیه کرد. بازارهایی که نقدینگی بیشتری دارند روان‌تر عمل می‌کنند و دارایی‌هایی که نقدشوندگی بیشتری دارند، می‌توانند راحت‌تر بدون تغییرات قیمت قابل‌توجه، مبادله شوند.

به جای بازارسازان سنتی، صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند از توکن‌های بومی به عنوان انگیزه‌ای برای معامله‌گران استفاده کنند تا فعالیت‌ها و در نتیجه نقدینگی بیشتری را به بازار ارز دیجیتال وارد کنند. یکی از راه‌های پاداش دادن به معامله‌گران برای افزایش بهره‌وری، این است که پروژه به آن‌ها توکن‌های صرافی متناسب با حجم کل معاملاتشان یا از طریق برنامه‌های تعیین‌شده، ارائه دهد.

تخفیف در کارمزد:

صرافی‌های ارز دیجیتال معمولاً از معامله‌گران می‌خواهند که هنگام اجرای یک سفارش، هزینه‌ای بپردازند. به منظور ایجاد انگیزه در معاملات و ایجاد وفاداری مشتری، بسیاری از صرافی‌ها تخفیف‌هایی در کارمزد از طریق توکن بومی صرافی ارائه می‌دهند.

در بیشتر موارد، کاربران هنگام پرداخت هزینه‌های خود با استفاده از توکن صرافی، تخفیف دریافت می‌کنند. اگرچه برخی از صرافی‌ها نیز بر اساس مقداری از توکن‌های صرافی که کاربر در کیف پول حساب خود نگهداری می‌کند، تخفیف‌های هزینه‌ای نیز ارائه می‌دهند. هر دو رویکرد، کاربران را تشویق می‌کنند تا وجوه اضافی را به اکوسیستم صرافی اختصاص دهند تا منافع را به دست آورند و مستقیماً تقاضا برای توکن بومی خود را افزایش دهند.

حاکمیت:

همه توکن‌های صرافی طوری طراحی نشده‌اند که به عنوان یک مزیت اختیاری برای کاربران پلتفرم عمل کنند. چندین صرافی رمزارز توکن‌های بومی را توزیع کرده‌اند که قرار است به عنوان مکانیزم حاکمیتی برای توسعه آینده صرافی عمل کنند.

توکن‌های صرافی که برای این منظور طراحی شده‌اند، معمولاً به دارندگان خود حق رأی یا امتیازات انحصاری ارائه می‌دهند. در حالی که این مورد به اندازه موارد دیگر رایج نیست، توکن‌های صرافی‌های غیرمتمرکز که توکن‌های حاکمیتی نیز نامیده می‌شوند به اولویت مهمی برای DEX‌هایی تبدیل شده‌اند که قصد دارند به عملیات کاملاً مدیریت شده توسط جامعه تبدیل شوند.

البته لازم است بدانید همه صرافی‌های معتبر، توکن بومی خود را ندارد زیرا برخی از صرافی‌ها ممکن است توکن دیجیتالی بومی را تنها در صورتی راه‌اندازی کنند که با استراتژی آن‌ها و نیازهای کاربر مطابقت داشته باشد.

مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در توکن‌ صرافی

مزایا

  • تخفیف در هزینه تراکنش‌ها

با داشتن توکن بومی صرافی که در آن فعالیت می کنید، از تخفیف های تا 50% در برخی پلتفرم ها، برای تراکنش های معاملاتی خود بهره مند می شود.

  • دریافت پاداش

در ازای نگهداری مقداری از توکن بومی صرافی، امکان دریافت پاداش در برخی پلتفرم ها وجود دارد.

  • دریافت ایردراپ‌ها

برخی از صرافی های ارز دیجیتال، به دارندگان توکن بومی خود، ایردراپ ها را به صورت رایگان هدیه می دهند.

  • کسب حق رای در مورد پروژه

در برخی صرافی ها مانند صرافی های غیرمتمرکز، دارا بودن توکن بومی صرافی، به منزله داشتن حق رای در تصمیم گیری های مربوط به پروژه است.

معایب

  • وابسته بودن به صرافی پشتوانه

ارزش توکن صرافی مستقیما به صرافی پشتوانه آن مرتبط است. چنانچه صرافی پیشرفت کند ارزش توکن نیز بالاتر خواهد رفت و چنانچه صرافی دچار مشکل شود، ارزش توکن نیز دستخوش تغییر خواهد شد.

بهترین توکن‌های صرافی

بهترین توکن‌های صرافی

توکن از بهترین توکن‌های صرافی که وجود دارد عبارتند از:

BNB

بایننس که در جولای ۲۰۱۷ راه اندازی شد، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در سطح جهان، بر اساس حجم معاملات روزانه است. بایننس قصد دارد صرافی‌های ارزهای دیجیتال را در خط مقدم فعالیت‌های مالی در سطح جهان قرار دهد.
بایننس اکوسیستم کاملی از عملکردها را برای کاربران خود راه اندازی کرده است. شبکه بایننس شامل زنجیره بایننس، زنجیره هوشمند بایننس، آکادمی بایننس، کیف پول تراست و پروژه‌های تحقیقاتی است که همگی از قدرت‌های فناوری بلاک چین برای ارائه امور مالی عصر جدید به جهان استفاده می‌کنند. BNB بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد موفقیت‌آمیز بسیاری از پروژه‌های فرعی بایننس است.

CRO

کرونوس (CRO) رمز ارز بومی بلاکچین کرونوس است. کرونوس یک بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز بوده که توسط شرکت پرداخت، تجارت و خدمات مالی Crypto. com توسعه یافته است.
بلاکچین کرونوس یکی از محصولات مجموعه راه‌حل‌های Crypto. com است که برای تسریع پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال به‌عنوان وسیله‌ای برای افزایش کنترل شخصی بر پول، محافظت از داده‌های کاربر و محافظت از هویت کاربران طراحی شده است. بلاک چین CRO در درجه اول به عنوان ابزاری عمل می‌کند که برنامه پرداخت موبایلی Crypto. com Pay را تقویت می‌کند.

KCS

KCS توکن بومی KuCoin است که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد که به معامله گران اجازه می‌دهد تا سود خود را از صرافی استخراج کنند. این توکن به عنوان یک توکن ERC-20 در شبکه اتریوم صادر شد و اکنون توسط اکثر کیف پول‌های اتریوم پشتیبانی می‌شود.
مجموع عرضه KCS ۲۰۰ میلیون تعیین شده بود و تا زمانی که تنها ۱۰۰ میلیون KCS باقی بماند، یک توکن سوزی برنامه ریزی شده وجود دارد. دیر یا زود، همانطور که راه حل تجارت غیرمتمرکز KuCoin فعال می‌شود، KCS دارایی اصلی خدمات مالی غیرمتمرکز KuCoin و همچنین نماد حاکمیتی جامعه KuCoin در آینده خواهد بود.

HT

توکن Huobi (HT) توکن بومی صرافی ارزهای دیجیتال Huobi Global است. این دارایی دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و مطابق با ERC-20 است. ارزش HT تا حدی به شهرت صرافی رمزارز Huobi بستگی دارد، اما عوامل دیگری نیز بر آن تأثیر دارند.
Huobi توکن، یک پروژه نسبتا جوان است. برای اولین بار در ژانویه ۲۰۱۸ و در پی انتشار یک توکن بومی در صرافی ارز دیجیتال Binance راه اندازی شد. داشتن توکن آن به Huobi اجازه می‌دهد تا یک استراتژی بازاریابی انعطاف‌پذیر برای جذب کاربران جدید و رشد بیشتر پلتفرم خود ایجاد کند.
یکی از عملکردهای کلیدی این توکن، کاهش کمیسیون برای عملیات معاملاتی در صرافی است که معمولاً از کیف پول کاربران پرداخت می‌شود. با این حال این توکن چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. با استفاده از HT، کاربران می‌توانند طرح‌های ماهانه وضعیت VIP را برای دریافت تخفیف در هزینه‌های تراکنش خریداری کنند.
افراد با سابقه بیشتر حق رای دادن در تصمیمات مبادلاتی را دارند، می‌توانند برای خریدهای فصلی جوایز ارزی دریافت کنند و همچنین به رویدادهای ویژه دسترسی زودهنگام داشته باشند. دارندگان HT در هر زمانی می‌توانند توکن را با ارزهای دیجیتال دیگر معامله کنند.

OKB

OKB یک ارز دیجیتال است که توسط بنیاد OK Blockchain و صرافی OKEx منتشر شده است. این صرافی یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان است و در حال حاضر از نظر نقدینگی در رتبه سوم، از نظر حجم معاملات در رتبه چهارم قرار دارد و انتخاب گسترده‌ای از جفت‌های معاملاتی را فراهم می‌کند.
OKEx از بسیاری جهات شبیه به بایننس است اما چند تفاوت اساسی بین آن‌ها وجود دارد. پلتفرم OKEx سرویس استخراج ابری خود را دارد و این شرکت تمرکز بیشتری در ارائه معاملات آپشن برای کاربران دارد. در همین حال، بایننس در تلاش است تا طیف گسترده‌ای از خدمات رمزنگاری را در سطح جهانی ارائه دهد.

MX

توکن (MX) یک دارایی دیجیتال غیرمتمرکز است که توسط پلتفرم MEXC بر اساس بلاک چین اتریوم توسعه یافته است. به عنوان توکن اصلی MEXC، اکوسیستم MX هر روز به تدریج بهبود می‌یابد تا کاربران و سازندگان را توانمند کند.
تمرکز اصلی MX توکن، ارائه تجربه تجارت امن و پایدار و تبدیل شدن به یک رهبر صنعت است. MX همچنین اثبات حقوق جامعه MEXC است. دارندگان حق رای در تصمیمات تجاری و انتخابات تیمی و کسب اولویت مشارکت در فعالیت‌ها و … را دارند.

اولین قدم رو برای سرمایه‌گذاری بردار!

چطوری از ایرانیکارت توکن صرافی بخریم؟

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام و احراز هویت شو و اولین معامله ارز دیجیتال خودت رو انجام بده
ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه
سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول توکن‌های صرافی

صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت، از خرید و فروش توکن‌های صرافی برتر بازار، پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر خیر. داشتن توکن اختصاصی به گستردگی پلتفرم در حد جهانی و نقدینگی بالا نیاز دارد.

بستگی به صرافی پشتوانه آن دارد. هرچقدر صرافی مورد نظر گسترده‌تر باشد، توکن آن نیز قابل اعتماد‌تر است.

توکن صرافی بایننس، BNB یا بایننس کوین نام دارد.

آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟