021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال تزوس

تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 4 خرداد 1401

با ادامه دار بودن ریزش بازار رمز ارز ها، تزوس نیز مجددا ریزش بیش از ۳۰ درصدی قیمت را نسبت دو هفته گذشته خود  تجربه کرده است. تزوس در حال حاضر  با ارزش بازار حدود ۱.۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳۸ بازار قرار داشته و سهم ۰.۱۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از تزوس در این لحظه با قیمت ۲.۰۲ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۶۱,۰۷۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸۵.۶۲ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۰.۸۹% افزایش یافته است. بالاترین قیمت تزوس در تاریخ ۲۶ آذر ۱۳۹۶ معادل ۱۲.۱۳ دلار بوده که اکنون  %۸۳ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش تزوس ۸۹۵.۶۵ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۹۱۷.۲۲ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی بین المللی  که در آن تزوس معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۷.۶۳ از حجم معاملات روزانه این رمز ارز پرطرفدار می باشد.

پیش از بررسی تحلیل تکنیکال این پروژه مشهور دنیای رمزارز ها، اخبار و تحلیل فاندامنتال تزوس را مرور می کنیم.

تحلیل فاندامنتالی تزوس (04 خرداد)

در هفته گذشته چندین خبر فاندامنتالی برای رمز ارز تزوس منتشر شد:

یکی از این اخبار مربوط به بنیاد تزوس می باشد که اخیراً اعلام کرد که حدود 1.23 میلیون دلار (1 میلیون پوند) به صندوقی اختصاص داده است که برای خرید و جمع آوری توکن های NFT هنرمندان از آفریقا و آسیا استفاده می‌شود.  همچنین  میسان هریمن (Misan Harriman)، عکاس مشهور و یکی از پیشگامان ساخت و جمع آوری NFT، آثار این هنرمندان را مدیریت می کند.

در حالی که منتقدان NFT نسبت به نوسانات رمزارزها ابراز نگرانی کرده‌اند، طرفداران فناوری بلاکچین اصرار دارند که NFT موانع طولانی مدت در دنیای هنر را از بین می‌برد. به گفته بنیاد تزوس، که خود بازوی بلاکچین تزوس است، موانعی که هنوز نیز موجود هستند، نمی‌توانند جلوی استفاده رو به رشد از NFT را بگیرند. در همین حال، در بیانیه ای که اخیراً منتشر شده است، آرتور بریتمن، یکی از بنیانگذاران و معمار اولیه تزوس، از چگونگی افزایش آگاهی هنرمندان Web3 توسط این مجموعه صحبت کرد. وی افزود: این پروژه با همکاری میسان هریمن به ما این امکان را می دهد که یک مقصد سفارشی با هدف ارتقاء هنرمندان دیجیتالی که به تزوس برای به اشتراک گذاشتن کار خود با جهان پایدار روی می آورند، ایجاد کنیم.

خبر بعدی نیز انتخاب پلتفرم NFT Versum که مبتنی بر بلاکچین تزوس می باشد برای فصل هفتم آزمایشگاه کارآفرینان یوبی سافت بوده است، Versum قصد دارد با تلاش برای تعیین استانداردهای بالاتر در چندین زمینه: تمرکز بر هنر و تجربه کاربر شخصی، تمرکززدایی و مقیاس پذیری، خود را از پلتفرم های NFT فعلی متمایز کند. اکنون اعلام شده است که سازنده بازی Ubisoft پلتفرم NFT مبتنی بر Tezos Versum را برای فصل هفتم آزمایشگاه کارآفرینان Ubisoft انتخاب کرده است. Versum قرار است به 10 استارت آپ دیگر در این آزمایشگاه ملحق شود و این فصل اخیر دارای دو نقطه تمرکز اصلی خواهد بود: سرگرمی مثبت و وب3، «آزمایشگاه کارآفرینان راهی عالی برای یوبی‌سافت و استارت‌آپ‌ها بلاکچینی به منظور ایجاد آینده سرگرمی از طریق همکاری دوجانبه سودمند می‌باشد.

تحلیل تکنیکال تزوس (04 خرداد)

پس از دو ریزش سنگین و ناگهانی در بازار ارزهای دیجیتال، رمزارز تزوس دو محدوده حمایتی ۲.۵ دلار و ۲.۲ دلار  معتبر خود را ازدست داده است و آن دو محدوده در حال حاضر تبدیل به مقاومت پیش روی قیمت تزوس شده است.

تحلیل تکنیکال تزوس 04 خرداد 1401

در تایم فریم روزانه نیز همانند گذشته یک الگوی کف دوقلو مشاهده می کینم، این الگو در انتهای یک روند نزولی شکل گرفته و نشان‌دهنده بازگشت قیمت به شکل صعودی است. این الگو جزو الگوهای بازگشتی صعودی و بسیار شبیه به حرف انگلیسی W است. توجه داشته باشید که نمی‌توان در یک روند صعودی به دنبال یافتن الگوی کف دوقلو گشت.

تحلیل تکنیکال تزوس (04 خرداد)

در اندیکاتور rsi مشاهده میکنیم که پس از برخورد قیمت با حمایت ۱.۵ دلاری این اندیکاتور نیز از محدوده اشباع فروش خود خارج شده است و در حال رسیدن به ناحیه تعادلی عدد ۵۰ می باشد و در صورت تثبیت بالای این محدوده و شکست مقاومت پیش رو احتمال رشد مجدد وجود دارد.

تحلیل اندیکاتور rsi رمز ارز تزوس

همچنین در این تایم فریم اندیکاتور macd پس از برخورد مجدد قیمت با ناحیه ۱.۵ دلار تغییر روند داده است و خط مکدی (خط آبی رنگ) خط سیگنال این اندیکاتور را به سمت بالا قطع کرده است و روند صعودی جدیدی آغاز شده است.

تحلیل با اندیکاتور مکدی ارز دیجیتال tezos

در تایم فریم ۴ ساعته اما اندیکاتور RSI دوبار محدوده اشباع خرید را تست کرده و نسبت به این محدوده واکنش مقاومتی نشان داده است و مانع از ورود به این محدوده شده است، اما اندیکاتور macd نیز همچنان در روند صعودی خود قرار گرفته است و احتمال رشد مجدد قیمت و تثبیت بالای محدوده ۲.۲ دلاری وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال تزوس در تایم فریم ۴ ساعته تاریخ 4 خرداد

اما در سناریو بد بینانه احتمال برگشت قیمت از محدوده ۲.۲ دلار و سقوط به سطوح حمایتی وجود خواهد داشت، در سناریو شماره دو شاهد نوسان قیمتی بین دو محدوده ۲.۲ دلاری و ۱.۵ دلاری برای رمزارز تزوس خواهیم بود.

سناریو بد بینانه تحلیل تزوس تاریخ 4 خرداد ماه

اما در سناریو خوشبینانه، در صورت تایید شدن الگو کف دو قلو و تثبیت قیمت بالای محدوده ۲.۲ دلار، شاهد رشد قیمت تا سطوح بالاتری خواهیم بود.

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی تزوس را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خنثی و متمایل به خرید را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی تزوس 4 خرداد

شاخص‌های فنی تزوس 4 خرداد

تحلیل گر: علی فرهانی

همزمان با ریزش بازار رمز ارز ها در هفته گذشته تزوس نیز حمایت معتبر ۲.۵ دلاری خود را از دست داد تا سناریو شماره دو هفته گذشته اتفاق بیافتد ، این ریزش قیمت و از دست دادن محدوده حمایت با یک کندل نزولی بسیار پر قدرت آغاز شد ، این کندل نزولی باعث ریزش بیش از ۲۰ درصدی قیمت در یک روز معاملاتی شد.

تحلیل تکنیکال تزوس 22 اردیبهشت 1401

اما قبل از بررسی قیمتی و تحلیل تکنیکال ، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال تزوس می پردازیم.

اخبار فاندامنتالی تزوس (22 اردیبهشت)

در هفته گذشته خبر از همکاری دو بنیاد مهم با پروژه تزوس در فضای مجازی منتشر شد:

بانک فریک لیختن اشتاین تزوس را برای نگهداری و معامله به سیستم بانکی خود اضافه می کند. بانک فریک تنها بانک در لیختن اشتاین است که مجوزهای اخذ از ویزا و مسترکارت را دارد و بیش از 4.4 میلیارد دارایی در صندوق های خود تحت مدیریت دارد.

بانک فریک تزوس را به پیشنهادات معاملاتی و نگهداری  به زودی اضافه می کند. بانک فریک یکی از پیشگامان اروپا در بخش نو آوری های دیجیتال می باشد و تمرکز ویژه ای بر بانکداری بلاک چین دارد.

نیکلاس مارکسر، رئیس بانکداری بلاک چین در بانک فریک اظهار داشت:

“با گسترش دامنه محصولات به Cardano، Polkadot و Tezos، ما به مشتریان خود فرصت بیشتری برای تنوع بخشیدن به سبدهای خود ارائه می دهیم. ما خوشحالیم که می‌توانیم این ارزهای دیجیتال جذاب را ارائه دهیم.»

خبر بعدی نیز همکاری دانشگاه ملی سنگاپور با شرکت های واسط بنیاد تزوس می باشد.

TZ APAC که یک شرکت واسط و  نهاد پیشرو در پذیرش بلاک چین ، مستقر در آسیا  می باشد که از اکوسیستم تزوس پشتیبانی می کند، همکاری با دانشکده محاسبات دانشگاه ملی سنگاپور (NUS Computing) را برای راه اندازی مرکز پرورش تعالی محاسباتی اعلام کرده است.

طی چند سال گذشته، سنگاپور خود را به عنوان مقصدی پیشرو برای شرکت های فناوری در صنایع پیشرو معرفی کرده است و این همکاری با توجه به اینکه آموزش به عنوان یک اولویت کلیدی در اکوسیستم تزوس است آغاز شده است.

تحلیل تکنیکالتزوس (22 اردیبهشت)

 با ریزش ناگهانی قیمت در چند روز گذشته ، تزوس ناحیه حمایتی خود را به سرعت از دست داد و پس از برخورد با محدوده دوم حمایت  ۲.۲ دلار شاهد برگشت قیمت این رمز ارز بوده ایم.

در حال حاضر نیز اندیکاتور RSI مجددا در محدوده اشباع فروش خود قرار گرفته است.

و همچنین اندیکاتور macd نیز در روند نزولی خود قرار دارد ، این روند نزولی پس از برخورد قیمت با محدوده مقاومتی ۴ دلار آغاز شده است و تا به امروز سیگنال بازگشتی را در تایم فریم روزانه شاهد نیستیم.

در صورت ادامه روند ریزشی و تثبیت قیمت زیر این محدوده ، حمایت ۱.۲ دلاری بعدی معتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال تزوس 22 اردیبهشت

تایم فریم ۴ ساعته تحلیل تزوس

در این تایم فریم تمامی اندیکاتور ها و اسیلاتور ها روند نزولی را دارا می باشند، اندیکاتور Macd روند پس از برخورد به محدوده حمایتی 2.5 دلار ، روند نزولی خود را آغاز کرده است و همچنین اندیکاتور RSI کاملا وارد محدوده اشباع فروش شده است.

تایم فریم ۴ ساعته تحلیل ارز دیجیتال تزوس

سناریو های پیش رو :

دو نقطه حمایتی بر روی قیمت تزوس وجود دارد ، 1.8 دلار و  1.5 دلار و ۱.۲ دلار  ، در صورت ریزش مجدد بازار احتمال بسیار زیاد این قیمت را رمز ارز تزوس خواهد دید.

تا زمان به ثبات رسیدن قیمت بیت کوین و وجود ترس بر معاملات بازار امکان ریزش شدید وجود خواهد داشت.

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی تزوس را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی تزوس 22 اردیبهشت

شاخص‌های فنی تزوس 22 اردیبهشت

تحلیل گر: علی فرهانی

تزوس Tezos خود را به عنوان اولین پلتفرم خوداصلاحگر بین ارزهای دیجیتال معرفی کرده است. پلتفرم قراردادهای هوشمند تزوس مشابه اتریوم است و امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز را می‌دهد، با این تفاوت که از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند. شرکت‌کنندگان در بلاک چین تزوس یا همان سهام‌داران، می‌توانند بر روی تغییراتی که می‌خواهند رای دهند تا درباره طرح‌های پیشنهادی یک توافق جمعی در شبکه حاصل شود.

تحلیل فاندامنتال تزوس

در حال حاضر، صرافی‌ها و پلتفرم‌های دیجیتال بسیاری به کاربران اجازه می‌دهند تا با حداقل هزینه، از منافع سهام‌گذاری بهره‌مند شوند. یکی از این رمز ارز‌های مشهور برای سهام‌گذاری تزوس می‌باشد. نرخ سود سالیانه حدود 5.5 درصد می‌تواند برای شروع سهام‌گذاری کاملاً منطقی به نظر برسد.

علاوه بر این، قیمت فعلی تزوس در بازار 3.8 دلار در ازای هر واحد است و هیچ حداقل دوره سهام‌گذاری یا قفل‌شدگی برای سهام‌گذاران تعیین نکرده است. این مزایا در کنار هم می‌توانند تزوس را به یکی از انتخاب‌های بالقوه تازه‌واردان در صنعت سهام‌گذاری تبدیل کنند.

همچنین بلاک چین اثبات سهام Tezos یک ارتقاء بزرگ را فعال کرده است و الگوریتم اجماع خود را در نهمین ارتقاء پروتکل تغییر داده است. بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، این ارتقا با اسم رمز Ithaca 2 است و جایگزین الگوریتم اجماع فعلی، معروف به Emmy شده است.

تحلیل تکنیکال تزوس در تایم فریم روزانه

تزوس در سالی که گذشت توانست بیشترین قیمت تاریخی خود را در قیمت 9.1 دلاری تجربه کند و همزمان باریزش بازار در حال حاضر در اصلاح 70 درصدی خود به سر می‌برد که بر عقیده تحلیلگران قیمت بسیار ارزنده‌ای برای این رمز ارز محسوب می‌شود به این دلیل نزدیک به محدوده حمایتی 2.5 دلاری خود می‌باشد.

تحلیل تکنیکال تزوس در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در محدوده عدد 32 یک حمایت استاتیک را تشکیل داده و مانع از نزدیک شدن بیشتر به محدوده اشباع فروش شده است اما در اندیکاتور MACD شاهد یک روند نزولی پر قدرت هستیم که امکان ریزش بیشتر را محتمل می‌داند.

تحلیل تکنیکال تزوس با اندیکاتورهای macd و rsi

تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم همزمان با برخورد قیمت با محدوده 2.5 دلار، شاهد تغییر روند در اندیکاتور MACD هستیم، در این اندیکاتور خط مکدی درحالا تلاش برای تثبیت بالای خط سیگنال (خط نارنجی) می‌باشد.

تحلیل تکنیکال تزوس در تایم فریم 4 ساعته

در صورتی که تزوس بتواند ازبالای سه اندیکاتور میانگین متحرک نمایی یا EMA خودش را ثابت کند و روند این اندیکاتور را تغییر دهد، احتمال رشد قیمتی تا محدوده مقاومتی معتبر 3.2 دلاری برای این رمز ارز وجود دارد.

تحلیل تکنیکال تزوس در تایم فریم 4 ساعته با macd و rsi

اما در صورت ریزش بیشتر بیت کوین و دیگر آلت کوین، احتمال از دست رفتن حمایت 2.5 دلاری وجود دارد و حمایت معتبر بعدی محدوده 2.2 دلار می‌باشد.

سناریوهای قیمتی پیش روی تزوس

سناریو محتمل بعدی برای تزوس نیز نوسان قیمتی در محدوده 3.2 دلار و 2.5 می‌باشد که موقعیت مناسبی را برای نوسان گیران این رمز ارز فراهم می‌کند.

سناریوهای تکنیکالی تزوس

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی تزوس را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش  را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل تزوس با استفاده از میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها

تحلیل تروس با استفاده از شاخص های فنی

تحلیلگر: علی فرهانی

52 بازدید
تحلیل تکنیکال تزوس
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید