021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

قیمت بیت کوین تا آخر سال ۲۰۲۱ | صعود یا سقوط ؟

23 تیر 1400 ارز های دیجیتال

از ابتدای چرخه ی فعلی بیتکوین،  بسیاری از تحلیلگران برای قیمت بیت کوین تا آخر سال ۲۰۲۱ وعده ی  ۱۰۰ ، ۲۰۰ هزار و حتی ۵۰۰ هزار دلاری داده اند و بسیاری از آن ها همچنان هم بر تحلیل خود اصرار می‌ورزند. از سوی دیگر اما برخی از تحلیل گران چرخه ی صعودی را پایان یافته می‌دانند و ریزش بیشتری را برای بیتکوین متصور می شوند. در این مقاله سناریو های محتمل موجود را بررسی کرده و استراتژی مناسب برای برخورد با هر کدام را مطرح خواهیم نمود. به طور کلی با توجه به وضعیت فعلی بیتکوین احتمال وقوع این دو سناریو بسیار بالاتر از سناریوهای دیگر است که عبارتند از: سیکل  دو مرحله ای افزایش قیمت مشابه با سال ۲۰۱۳ ، پایان یافتن چرخه ی افزایشی قیمت و آغاز زمستان ارزهای دیجیتال.

( تحلیل تکنیکال علمی است که با استفاده از تاریخچه ی معاملات در طی سال های گذشته روند آینده ی آنها را پیش بینی می کند، برای مشاهده ی پیش بینی قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ با ما همراه باشید.)

تا آخر ۲۰۲۱ چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد؟

همانطور که میدانید قیمت بیتکوین از اواخر سال اواخر ۲۰۱۳ وارد سیکل صعودی جدید خود شد و پس از آن که بیش از ۱۳۰۰۰ درصد رشد (از ۲ دلار تا ۲۷۰ دلار) از خود نشان داد به ناگهان با ریزش بیش از ۷۵ درصدی مواجه شد (از ۲۷۰ دلار تا ۶۵ دلار). پس از این ریزش قیمت تا ماه ها به روند عرضی خود ادامه داد به طوری که از نقطه ی آغاز ریزش تا نقطه ای که سقف جدیدی تشکیل شود حدود ۷ ماه زمان صرف شد. اما سرانجام قیمت مجددا به روند صعودی خود بازگشت و ۱۷۰۰ درصد رشد دیگر (از ۶۵ دلار تا ۱۲۰۰ دلار) را نیز به این چرخه افزود.

  • در صورتی که این اتفاق در شرایط فعلی تکرار شود، احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا آخر سال جاری وجود خواهد داشت.

 

اگر نگاهی به نمودار بیتکوین در سال جاری بیاندازیم از باب این که سیکل فعلی از نظر زمانی هنوز به درازای سیکل های قبلی نیست می توان این سناریو را با احتمال بالایی محتمل دانست. همان طور که در چارت مشخص شده است بیتکوین اواخر ۲۰۱۸ کف خود را تشکیل داده و از آن زمان روند صعودی خود را به آرامی آغاز کرده است و بالاخره در دسامبر ۲۰۲۰ سقف تاریخی خود یعنی ۲۰۰۰۰ دلار را شکسته است و رشد نزدیک به ۲۰۰۰ درصدی را از کف خود تجربه نموده است. اما در ماه های اخیر ناگهان روند بازار تغییر کرده و بیتکوین را از سقف ۶۴ هزار دلاری تا ۲۹ هزار دلار پایین کشیده است.

  • اصلاح بیش از ۵۵ درصدی، سناریو ی مشابه با سال ۲۰۱۳ُ، در این صورت باید همچنان بیتکوین ها را نگهداری کرد و یا موقعیت های مناسب خرید داشت.

اگر به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه دارید می توانید از طریق ایرانیکارت اقدام کنید

خرید و فروش ارز  دیجیتال

با توجه به شرایط زمانی و این که انتظار می رفت روند صعودی تا اواخر ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد سناریوی مشابه با سیکل ۲۰۱۳ با قدرت در جای خود باقی است.

فارغ از این که ۲۹ هزار دلار کف باشد یا این که سطوح حمایتی پایین تر مانند ۲۴ و یا حتی ۲۰ هزار دلار کف اصلاح باشد، قیمت بیتکوین میتواند پس از چند ماه روند فرسایشی دوباره روند صعودی را از سر بگیرد و سطوح قیمتی ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ هزار دلار را طی مدت کوتاهی ببیند.

اگر مجددا به نمودار سال ۲۰۱۳ دقت کنید مشاهده میکنید که قیمت پس از اتمام اصلاح با شدت و قدرت بسیار بیشتری نسبت به قبل رشد کرده به طوری که ظرف تنها ۵ ماه از ۶۵ دلار تا ۱۲۰۰ دلار حرکت نموده است. در صورت وقوع این سناریو برای بیتکوین نیز در ماه های انتهایی ۲۰۲۱ (از اکتبر تا دسامبر) انتظار حرکات بسیار شارپ و شدید تا رسیدن به سطوح ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار دلاری داریم.

قیمت بیتکوین تا آخر سال

برای مظالعه تحلیل های تکنیکال هفتگی مقاله تحلیل تکنیکال بیت کوین و آلت کوین ها را مطالعه کنید.

پایان روند افزایشی قیمت و آغاز زمستان

سناریوی محتمل دیگر خبر از پایان روند صعودی و آغاز زمستان ارزهای دیجیتال را میدهد. این سناریو نیز هواداران خاص خود را دارد. در صورت وقوع این سناریو انتظار میرود ریزش قیمت بیتکوین و همچنین روند عرضی (فاز Accumulation ) تا اواسط سال ۲۰۲۳ ادامه داشته باشد و پس از آن سیکل صعودی بعدی در ابتدا به آرامی و سپس با شدت بیشتری آغاز شود. مطابق سیکل قبلی، در این میان آلتکوین ها بیشترین آسیب را از این ریزش متحمل خواهند شد و در صورت وقوع این سناریو ممکن است قیمت بسیاری از آنها کسری از قیمت فعلی شود.

نتیجه گیری و استراتژی مناسب

از دید نگارنده احتمال وقوع سناریوی اول با توجه به داده های آنچین به طور قابل توجهی بیشتر از سناریوی دوم است اما به هر حال برای هر دو سناریو باید آماده بود. سرمایه گذارانی که با دیدگاه بلند مدت بیش از ۴ سال بیتکوین خریداری نموده اند میتوانند کماکان بیتکوین خود را هادل کنند چرا که سود آن ها در بلند مدت با احتمال بالایی تضمین شده خواهد بود. تریدر های بلند مدت و هادلر هایی که برای مدتی کوتاه تر از ۴ سال سرمایه گذاری کرده اند و همچنین افرادی که توانایی مقابله با شرایط ضرر و زمستان بازار را ندارند، باید مراقب سطح کلیدی ۲۹ هزار دلار باشند. در صورت از دست رفتن این سطح به سادگی امکان ریزش تا ۲۴ و حتی ۲۰ هزار دلار فراهم خواهد شد و احتمال وقوع سناریوی دوم را بیشتر خواهد کرد. سطوح گفته شده سطوح مناسبی برای خرید مجدد هستند.

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

نظر شما در مورد آینده ی بیت کوین و قیمت بیت کوین تا آخر سال ۲۰۲۱ چیست ؟ نظر خود را یا ما به اشتراک بگذارید.

8639 بازدید
قیمت بیت کوین تا آخر سال ۲۰۲۱ | صعود یا سقوط ؟
از ابتدای چرخه ی فعلی بیتکوین،  بسیاری از تحلیلگران برای قیمت بیت کوین تا آخر سال ۲۰۲۱ وعده...
4.53 از 17 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید