021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

نحوه فروش بیت کوین Bitcoin

5 خرداد 1399 ارز های دیجیتال

امروزه بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. اکثر آنها به امید رسیدن به سود کلان در حال خرید ارز دیجیتال به خصوص خرید بیت کوین هستند. ولی بعضا موقع فروش بیت کوین به مشکل می خورند. آنها نمی دانند از چه روش هایی می توان بیت کوین خود را بفروشند. اما اگر تصمیم دارید بیت کوین های خود را بصورت آنلاین بفروشید حتما در این مقاله همراه ما باشید.

نحوه فروش بیت کوین

در این مقاله با نحوه فروش بیت کوین آشنا می شوید. شما می توانید این کار را از طریق صرافی ها، تجارت مستقیم انجام داده یا معامله همتا به همتا انجام دهید. علاوه بر این می توانید با استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین معامله انجام داده یا بیت کوین های خود را بصورت حضوری بفروشید.

فروش بیت کوین از طریق صرافی ها

یکی از گزینه های موجود برای معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کار با صرافی ها می باشد. در واقع در مورد فروش ارزهای دیجیتال، صرافی ها به عنوان واسطه ای عمل می کنند که وجوه فروشنده و خریدار را در اختیار دارد. ابتدا باید یک صرافی معتبر را انتخاب کنید و یک حساب کاربری تنظیم کنید. اکثر صرافی های معتبر به تأیید هویت کامل و یک حساب بانکی متصل نیاز دارند تا بتوانید وجوه خود را پس بگیرید. پس از آن شما فقط یک “پیشنهاد فروش” تعیین می کنید.

در این پیشنهاد نوع ارز  دیجیتال مورد نظر برای فروش، مقدار آن و قیمت به ازای هر واحد را مشخص می کنید. وقتی کسی پیشنهاد شما را قبول کرد معامله به طور خودکار انجام می شود. بعد از اینکه وجوه به حساب شما واریز شد، باید آنها را به حساب بانکی متصل خود منتقل کنید. این فرایند ممکن است گاهی اوقات بیش از حد طول بکشد، به خصوص اگر صرافی با بانک شما مشکلاتی داشته باشد یا با مشکلات نقدینگی روبرو باشد.

چگونگی فروش ارزهای دیجیتال

علاوه بر این برخی از بانک ها صریحا از پردازش معاملات با وجوه بدست آمده از طریق خرید و فروش ارزهای دیجیتال خودداری می کنند. همچنین هزینه ای که برای استفاده از برخی صرافی ها باید بپردازید بسیار مهم است.علاوه بر این بیشتر صرافی ها محدودیتی در میزان پولی که شما مجاز به ذخیره آن هستید خواهد داشت. اگر به یک صرافی خاص وفادار باشید، با گذشت زمان افزایش می یابد.

در آخر یادآوری این نکته حائز اهمیت است که علیرغم ارائه خدمات کیف پول، صرافی ها به هیچ وجه مکانی مطمئن برای ذخیره پول شما نیستند. آنها بسیار در معرض حملات هکرها هستند، و همچنین مواردی از تعطیل شدن و فرار با بودجه کاربرانشان مشاهده شده است. از این رو باید مسئولیت کامل بودجه و ذخیره خود را بر عهده بگیرید و هر مبلغی را که لازم نیست بلافاصله در یک کیف پول آفلاین ایمن ذخیره کنید.

مجموعه ایرانیکارت جهت سهولت کاربران خود انواع مختلف کیف پول های سخت افزاری را ارائه می کند. کاربران عزیز می توانند جهت حفظ امنیت دارایی خود از طریق لینک زیر کیف پول مورد نظر خود را سفارش دهند.

خرید کیف پول سخت افزاری

معاملات مستقیم

روش دیگر فروش بیت کوین از طریق تجارت مستقیم شما با شخص دیگر است. این سرویس در وب سایت هایی که معمولا با مبادلات همراه هستند قابل دسترسی است و شامل واسطه ای است که ارتباط را تسهیل می کند. ابتدا باید به عنوان فروشنده ثبت نام کنید. جدا از تنظیم پروفایل، باید هویت خود را به طور کامل تأیید کنید. پس از ثبت نام، می توانید پیشنهادی را برای قرار دادن برخی از بیت کوین ها ارسال کنید.

هنگامی که یک خریدار می خواهد با شما معامله کند،شما یک نوتیفیکیشن از سرویس دریافت می کنید و از آن پس فقط با خریدار در تعامل هستید. این وب سایت صرفا به عنوان بستری برای تکمیل معامله است. روند فروش بیت کوین در برخی از این سایت ها می تواند کاملا وقت گیر باشد. بنابراین لازم است قبل از انتخاب و تصمیم گیری در مورد پلتفرم معاملاتی، تحقیقات خود را انجام دهید و مطمئن شوید که زمان و صبر لازم را دارید. برخی از وب سایت های ارائه دهنده گزینه معامله مستقیم عبارتند از BitBargain ، Bittylicious ، Coinbase ، Openbitcoins ، Bitsquare و LocalBitcoin.

صرافی ها و معاملات آنلاین یکی از گزینه های فروش ارز دیجیتال

تجارت آنلاین P2P

بازارهای معاملاتی همتا با همتا یک پیشرفت نسبتا جدید در دنیای بیت کوین است. هیچ مبادله مستقیم وجوه در حال انجام نیست. درعوض آن وب سایت ها اساسا به عنوان بسترهایی کار می کنند که افراد با نیازهای متفاوت و در عین حال مکمل را با هم جمع می کند. این سرویس به نفع افرادی است که مایل به خرید بیت کوین با کارت اعتباری خود و کسانی هستند که می خواهند بیت کوین خود را صرف خرید کالاهایی از مکان هایی کنند که ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت نمی پذیرند، طراحی شده است.

در نتیجه ارزهای مبادله شده خود را به BTC مبادله می کنند. وب سایت های تسهیل کننده خدمات، خدمات سپرده گذاری برای معامله و همچنین کیف پول برای ذخیره بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می دهند. برخی از وب سایتهای ارائه دهنده این سرویس Purse ، Brawker و OpenBazaar هستند. کلیه خدماتی که در این قسمت به آنها اشاره شد، پلتفرم های متمرکز مبتنی بر اینترنت هستند. برای اینکه بتوانید با استفاده از آن سرویس ها بیت کوین را بفروشید، معمولاً باید هویت خود را کاملا تأیید کنید که بدیهی است معاملات بیت کوین از ناشناس بودن آن خاتمه می یابد.

علاوه بر این هنگامی که موفق به فروش بیت کوین های خود شدید، باید آنها را به حساب بانکی یا کارت بانکی خود منتقل کنید. بیشتر اوقات این روند بسیار طولانی خواهد بود و هزینه های زیادی را متحمل می شود. از این رو بسیاری از مردم در حال انتخاب تجارت آفلاین هستند.

شما عزیزان می توانید برای خرید یا فروش بیت کوین خود از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید. با استفاده از خدمات این مجموعه ابتدا قیمت و سود خود را محاسبه کنید سپس اقدام به فروش یا خرید کنید.

خرید و فروش بیت کوین

فروش از طریق دستگاه خودپرداز

علیرغم دستگاه های خودپرداز نقدی سنتی، دستگاه های خودپرداز بیت کوین به معنای سنتی خودپرداز نیستند. آنها به جای اتصال به حساب بانکی کاربر، به اینترنت وصل می شوند تا بتوانند معاملات بیت کوین را تسهیل کنند. دستگاه های خودپرداز بیت کوین می توانند پول را به صورت نقدی بپذیرند و آن را به عنوان یک رسید کاغذ با یک کد QR روی آن یا با انتقال وجوه به کیف پول در شبکه بلاکچین، به بیت کوین داده شده معامله کنند. آنها معمولاً هزینه های معاملاتی بسیار بالایی را پرداخت می کنند.

علاوه بر این مکان یابی آنها بسیار دشوار است. بیشترین دستگاه های خودپرداز بیت کوین شناخته شده در این نقشه ATM Bitcoin مشخص شده اند. فقط چند دستگاه خودپرداز بیت کوین خاص عملکردی دو جهته ارائه می دهند به این معنی که کاربران می توانند با استفاده از آنها بیت کوین ها را بخرند و بفروشند. با این حال برخی از اپراتورها ممکن است عملیات فروش را غیرفعال کنند.

خودپرداز بیت کوین

بعضی اوقات ارائه دهندگان ATM بیت کوین نیاز به یک حساب کاربری برای انجام عملیات فروش درند که معمولا روند ثبت نام اغلب زمان و انرژی زیادی می برد. به عنوان مثال کاربران جدید ATM نیاز به شماره تلفن برای فعال سازی و دریافت اعلان ها، شناسه صادر شده از دولت، اسکن کف دست و یک عکس گرفته شده با وب کم دستگاه خودپرداز دارند. فرایند شناسایی بسته به دستگاه و حتی در مورد اپراتورهای مختلف که دستگاه های خودپرداز مشابه را ارائه می دهند متفاوت است. اما اگر می خواهید بفروشید همیشه به نوعی تأیید هویت نیاز خواهید بود.

پس از تأیید هویت خود، یک کد QR با یک آدرس کیف پول به شما داده می شود که باید بیت کوین های خود را ارسال کنید. بسته به دستگاهی که شما از آن استفاده می کنید، بلافاصله وجهی از دستگاه دریافت خواهید کرد یا کد بازخرید دریافت خواهید کرد و باید منتظر تأیید معامله باشید. معمولاً یک تأیید کافی است، اما بعضی اوقات قبل از اینکه کاربر بتواند پول نقد را برداشت کند، حداکثر شش تأییدیه لازم است.

بنابراین با وجود روزافزون تعداد خودپردازهای بیت کوین در سراسر جهان، هنوز هم آنها در درجه اول برای خرید بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، اپراتورهای دستگاههای خودپرداز BTC باید تنظیمات مربوط به دستگاه های خود را مطابق با پولشویی تنظیم کنند و استانداردهای مشتری خود را که در حوزه قضایی که دستگاهه ای خودپرداز خود در آن قرار دارند ، بشناسند. در بعضی از کشورها این امر به مجوز فرستنده پول نیاز دارد، در حالی که مقررات فعلی در سایر کشورها از نصب هرگونه دستگاه خودپرداز بیت کوین جلوگیری می کنند.

دستگاه خودپرداز بیت کوین botcoin atm

فروش بیت کوین به صورت حضوری

از بسیاری جهات خرید وفروش ارزهای دیجیتال به صورت حضوری تقریبا به آسانی رقم می خورد. تمام آنچه شما برای فروش بیت کوین های خود باید انجام دهید این است که یک کد QR را بر روی تلفن شخصی اسکن کرده و وجه نقد را در محل دریافت کنید. اگر به دوستان یا اقوام خود می فروشید، فقط باید آنها را با یک کیف پول بیت کوین تنظیم کنید، مقدار لازم را برای آنها ارسال کنید و پول خود را جمع کنید.

با این حال اگر با یک فرد تصادفی و ناشناس سر و کار دارید، به احتمال زیاد مذاکرات طولانی پیرامون قیمت، محل ملاقات و سایر شرایط مرتبط با آن خواهید داشت. علاوه بر این برای اطمینان از امنیت بودجه خود، بایدبا نحوه مذاکره در مورد قیمت آشنا باشید و تمامی نکات لازم برای قرار حضوری را رعایت کنید.

حال که با نحوه فروش بیت کوین آشنا شدید شما کدام روش را برای فروش انتخاب می کنید؟ اگر روش دیگری برای فروش ارزهای دیجیتال می شناسید در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

2440 بازدید
نحوه فروش بیت کوین Bitcoin
امروزه بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. اکثر آنها...
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید