021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

راهنمای خرید کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

2 خرداد 1400 ارز های دیجیتال

کیف پول بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال از جمله تجهیزات مهمی است که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال، ضروری است. انتخاب هوشمندانه این کیف پول ها به اطمینان خاطر شما از امنیت دارایی‌تان منجر می‌شود. اما میان این همه کیف پولی که امروزه در اختیار همه است، چگونه کیف پول مناسبی برای نگهداری ارزهای دیجیتال پیدا کنیم؟ این همان موضوعی است که در این مطلب به آن می‌پردازیم: راهنمای خرید کیف پول بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول بیت کوین و به صورت کلی کیف پول ارزهای دیجیتال به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم‌ می‌شود. پیش از این که با مزیت‌های هرکدام آشنا بشیم بهتر است کمی درباره سازوکار کیف پول های ارز دیجیتال صحبت کنیم.

یک کیف پول ارز دیجیتال، در واقع از ۲ کلید خصوصی و عمومی تشکیل شده است. اجازه دهید مفهوم این ۲ آدرس را با مثالی توضیح دهیم: فرض کنید یکی از دوستان شما قصد دارد بسته مهمی را برای شما بفرستد. بدین منظور او از شما آدرس خانه‌تان را می‌پرسد و شما این اطلاعات را به صورت عمومی در اختیار او می‌گذارید. هنگامی که بسته به خانه شما برسد، تنها کسی که می‌تواند به آن بسته دسترسی داشته باشد شما هستید، چرا که فقط شما کلید خانه را در اختیار دارید.

کلید خصوصی و عمومی نیز مفهومی مشابه دارد. در واقع کلید عمومی همان اطلاعاتی است که شما برای دریافت پول یا ارز دیجیتال در اختیار دیگران قرار می‌دهید و کلید خصوصی مانند کلید خانه در مثال قبل است. شما با داشتن کلید خصوصی می‌توانید به محتوای کیف پول خود دسترسی داشته باشید. بنابراین اگر فرد دیگری کلید خصوصی شما را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به دارایی شما دسترسی پیدا کند.

اهمیت کیف پول های ارز دیجیتال در امنیت کلید خصوصی است؛ چرا که مهم‌ترین اطلاعاتی است که برای دسترسی به دارایی ارز دیجیتال خود در اختیار دارید. حال برگردیم به موضوع قبلی یعنی انواع کیف پول های ارز دیجیتال.

همان‌گونه که در ابتدای این قسمت گفتیم، کیف پول های ارز دیجیتال به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم می‌شوند. در واقع این دسته‌بندی به این دلیل است که کیف‌پول‌های سخت‌افزاری ، کلید شما را در مدارهای الکترونیکی (سخت‌افزاری) مخصوصی ذخیره می‌کنند و این موضوع امنیت نگه‌داری از آن را افزایش می‌دهد. سخت‌افزاری که تنها با اتصال محافظت‌شده به دیگر دستگاه‌ها می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

این در حالی است که کیف پول های نرم‌افزاری ، کلید خصوصی شما را در موبایل یا دسکتاپ شما نگه‌داری می‌کنند و این موضوع ممکن است امنیت آن را تا حدودی کمرنگ کند.

در قسمت بعدی از راهنمای خرید کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، به محبوب‌ترین کیف پول های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مي‌پردازیم.

در میان کیف پول های سخت افزاری ارزهای دیجیتال، محبوب‌ترین عنوان مربوط به کیف پول های سخت افزاری لجر است. این کیف پول‌ها دو مدل هستند:‌ کیف پول لجر نانو اس و کیف پول لجر نانو ایکس. برای اطلاع از ویژگی‌ها و مقایسه این دو مدل پیشنهاد می‌کنیم این بلاگ از ایرانیکارت را مطالعه کنید: تفاوت کیف پول لجر نانو اس و لجر نانو ایکس.

راهنمای خرید کیف پول بیت کوین |‌ آموزش نحوه خرید لجر نانو ایکس

اما در معرفی بهترین کیف پول های آنلاین بیت کوین، محبوب‌ترین عناوین به کیف پول تراست ولت، کیف پول کوینومی، کیف پول اتمیک و کیف پول اگزودوس تعلق می‌گیرد. معمولا این کیف پول‌ها از اکثر ارزهای دیجیتال پرکاربرد پشتیبانی می‌کنند. در ایران کیف پول اتمیک محبوبیت بسیار زیادی دارد و تا کنون مواردی همچون بلوکه کردن دارایی به دلیل تحریم‌ها در مورد این کیف پول گزارش نشده است.

راهنمای خرید کیف پول بیت کوین

راهنمای خرید کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال: کلام آخر

همان گونه که اطمینان از امنیت گاوصندوق یا بانک، برای نگهداری پول بسیار مهم است؛ امنیت کیف پول های ارز دیجیتال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در این زمینه دقت کافی به خرج ندهید، ممکن است این موضوع به از دست رفتن دارایی شما منجر شود.

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 را مطالعه کنید.

به نظر شما بهترین کیف پول ارز دیجیتال چیست و نحوه خرید بیت کوین در ایران چگونه است؟

سلب مسئولیت: این بلاگ صرفا با هدف آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه ارزهای دیجیتال نگارش شده و ایرانیکارت به هیچ‌وجه توصیه‌ای به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ندارد. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرریسک و پرنوسان است و ورود به آن نیازمند دانش و تجربه کافی در حوزه کریپتوکارنسی و معاملات بازارهای مالی است.

362 بازدید
راهنمای خرید کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال
کیف پول بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال از جمله تجهیزات مهمی است که برای خرید و فروش...
5 از 2 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید