پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک (Denmark)

از اولین راههای دریافت اقامت کشور دانمارک طرح مهاجرت کارت سبز یا گرین کارت است.

این کارت را از روش اجازه موقت کار به متقاضی می دهند. با داشتند این کارت میتوانید به مدت دو سال در این کشور زندگی کرده و پس از آن به مدت سه سال تمدید و بعد از آن برای اقامت دائم اقدام کنید.

اخذ اقامت بر مبنای امتیاز بندی است.  اپلای گرین کارت دانمارک نیاز به حداقل 100 امتیاز دارد. امتیازات بر اساس سطح تحصیلات و مهارت زبان و قابلیت سازگاری می باشد.

همچنین شما باید مدارکی دال بر توانایی مالی خود برای پوشش هزینه های مدت زمان اقامت در سال اول را ارائه دهید.

 

اگر نیاز به پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک دارید ابتدا در سایت ایرانیکارت ثبت نام کنید و سپس آنلاین درخواست دهید.

ثبت درخواست
انجام طی 1-3 ساعت کاری
پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک (Denmark)

سطح تحصیلات

حداقل میزان سطح تحصیلات که حائز امتیاز است، لیسانس می باشد.

مدرک تحصیلی هر کشور با نظام آموزشی دانمارک تطابق داده می شود و بر اساس آن امتیاز دهی می شود. در حالت عمومی نحوه امتیاز دهی سطح تحصیلات به ترتیب روبرو است.

امتیاز بر اساس تقاضای شما خواهد بود.

به لحاظ اینکه در کشور دانمارک برخی از رشته ها جایگاه و تقاضای بیشتری دارند، در لیست به اصطلاح Positive List قرار می گیرند و اگر رشته تحصیلی فرد مرتبط با آنها باشد، 30 امتیاز ویژه به متقاضی تعلق می گیرد. علاوه بر این برای پزشکان و دندانپزشکان شرایط ویژه و منحصر به فردی در نظر گرفته اند.

امتیاز دهی ویژه مربوط به دانشگاه های با رتبه ی بالا

یک طرح امتیاز دهی نیز وجود دارد که خاص دانشگاه های با رتبه جهانی زیر 400 است و اگر متقاضی فارغ التحصیل چنین دانشگاه هایی باشد امتیاز ویژه آن را کسب می کند. متاسفانه  هیچ یک از دانشگاههای ایران در این لیست قرار ندارد. بیشترین امتیاز بخش تحصیلات 130 امتیاز است.

  • لیسانس: 30 امتیاز
  • فوق لیسانس( یک ساله): 50 امتیاز
  • فوق لیسانس: 60 امتیاز
  • دکتری: 80 امتیاز

مدرک زبان

زبان هایی که دارای امتیاز هستند، زبانهای اسکاندیناوی(دانمارکی، سوئدی، نروژی) و انگلیسی و آلمانی هستند. شما با داشتن مدرک زبان یک زبان اسکاندیناوی و انگلیسی/یا آلمانی دوبار امتیاز کسب می کنید. ولی اگر شما مدرک دو زبان آلمانی و انگلیسی را داشته باشید، تنها امتیاز یک زبان را دریافت می کنید.

میزان سازگاری محیطی

اگر متقاضی سابقه کار و یا تحصیل در حوزه اروپا داشته باشد می تواند میزان سازگاری بالاتری با محیط دانمارک داشته باشد

امتیاز دهی این بخش به ترتیب روبرو است

بیشترین امتیاز قابل کسب از این بخش 15 امتیاز است.

توجه: بعد از اخذ گرین کارت دانمارک متقاضی باید در طول 6 ماه  به دانمارک رجوع بکند. هزینه سال اول زندگی به عهده خود فرد است و در سال اول بایستی به میزان 50000 کرون دانمارک درآمد رسمی و قانونی داشته باشد در غیر اینصورت اجازه اقامت از وی گرفته می شود.

  • یکسال تحصیل 5 امتیاز
  • سه سال تحصیل 10 امتیاز
  • یک سال کار مستمر 5 امتیاز
  • دو سال کار مستمر 10 امتیاز
آیا نیاز به پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک دارید؟

اگر می خواهید هزینه های مربوط به اقامت و گرین کارت دانمارک خود را پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید

ثبت درخواست

سوالات متداول

این هزینه برای ویزاهای مختلف ، متغییر است و برای اطلاع از این هزینه در سایت www.nyidanmark.dk ثبت نام کنید پس از تکمیل اطلاعات مربوط به درخواست ویزا دانمارک یک Case Order ID و اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت هزینه را نیز دریافت میکنید. توجه داشته باشید که مبلغ پرداختی به کرون دانمارک می باشد .

برای پرداخت این هزینه تنها به ازلاعات شناسایی شما (نام و نام خانوادگی ، شماره ملی و اطلاعات پاسپورت) نیاز است.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
امتیازی ثبت نشده است