پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک (Denmark)

از اولین راه‌های دریافت اقامت کشور دانمارک طرح مهاجرت کارت سبز یا گرین کارت است.

این کارت از طریق اجازه موقت کار به متقاضی داده می‌شود. با داشتن این کارت می‌توانید به مدت دو سال در این کشور زندگی کرده، پس از آن به مدت سه سال تمدید و بعد از آن برای اقامت دائم اقدام کنید.

اخذ اقامت بر مبنای امتیاز بندی است. اپلای گرین کارت دانمارک نیاز به حداقل 100 امتیاز دارد. امتیازات بر اساس سطح تحصیلات و مهارت زبان و قابلیت سازگاری می‌باشد.

همچنین شما باید مدارکی دال بر توانایی مالی خود برای پوشش هزینه‌های مدت زمان اقامت در سال اول را ارائه دهید.

اگر نیاز به پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک دارید ابتدا در سایت ایرانیکارت ثبت نام کنید و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت درخواست
انجام طی 1-5 ساعت کاری
پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک (Denmark)

سطح تحصیلات

حداقل میزان سطح تحصیلات که حائز امتیاز است، لیسانس می‌باشد.

مدرک تحصیلی هر کشور با نظام آموزشی دانمارک تطابق داده شده و بر اساس آن امتیاز دهی می‌شود. در حالت عمومی نحوه امتیازدهی سطح تحصیلات به ترتیب روبرو است.

امتیاز بر اساس تقاضای شما خواهد بود.

به لحاظ اینکه در کشور دانمارک برخی از رشته‌ها جایگاه و تقاضای بیشتری دارند، در یک لیست به نام Positive List قرار می‌گیرند و اگر رشته تحصیلی فرد مرتبط با آن‌ها باشد، 30 امتیاز ویژه به متقاضی تعلق می‌گیرد. علاوه بر این برای پزشکان و دندانپزشکان شرایط ویژه و منحصر به فردی در نظر گرفته‌اند.

امتیازدهی ویژه مربوط به دانشگاه‌های با رتبه ی بالا

یک طرح امتیازدهی نیز وجود دارد که مخصوص دانشگاه‌های با رتبه جهانی زیر 400 است و اگر متقاضی فارغ التحصیل چنین دانشگاه‌هایی باشد، امتیاز ویژه آن را کسب می‌کند. متاسفانه هیچ یک از دانشگاه‌های ایران در این لیست قرار ندارند. بیشترین امتیاز بخش تحصیلات 130 امتیاز است.

  • لیسانس: 30 امتیاز
  • فوق لیسانس (یک ساله): 50 امتیاز
  • فوق لیسانس: 60 امتیاز
  • دکتری: 80 امتیاز

مدرک زبان

زبان‌هایی که دارای امتیاز هستند، زبان‌های اسکاندیناوی (دانمارکی، سوئدی، نروژی)، انگلیسی و آلمانی هستند. شما با داشتن مدرک یک زبان اسکاندیناوی با انگلیسی یا آلمانی دوبار امتیاز کسب می‌کنید. ولی اگر شما مدرک دو زبان آلمانی و انگلیسی را داشته باشید، تنها امتیاز یک زبان را دریافت می‌کنید.

میزان سازگاری محیطی

اگر متقاضی، دارای سابقه کار و یا تحصیل در حوزه اروپا باشد، می تواند میزان سازگاری بالاتری با محیط دانمارک داشته باشد.

امتیازدهی این بخش به ترتیب روبرو است:

بیشترین امتیاز قابل کسب از این بخش 15 امتیاز است.

توجه: بعد از اخذ گرین کارت دانمارک، متقاضی باید در طول 6 ماه به دانمارک رجوع کند. هزینه زندگی سال اول به عهده خود فرد است و در این سال باید به میزان 50000 کرون دانمارک درآمد رسمی و قانونی داشته باشد در غیر اینصورت اجازه اقامت از وی گرفته می‌شود.

  • یکسال تحصیل 5 امتیاز
  • سه سال تحصیل 10 امتیاز
  • یک سال کار مستمر 5 امتیاز
  • دو سال کار مستمر 10 امتیاز
آیا نیاز به پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به اقامت و گرین کارت دانمارک خود را پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت درخواست

سوالات متداول

این هزینه برای ویزاهای مختلف، متغییر است و برای اطلاع از این هزینه در سایت www.nyidanmark.dk ثبت نام کنید پس از تکمیل اطلاعات مربوط به درخواست ویزا دانمارک یک Case Order ID و اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت هزینه را نیز دریافت می‌کنید. توجه داشته باشید که مبلغ پرداختی به کرون دانمارک می‌باشد .

برای پرداخت این هزینه تنها به اطلاعات شناسایی شما (نام و نام خانوادگی، شماره ملی و اطلاعات پاسپورت) نیاز است.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
پرداخت هزینه اقامت و گرین کارت دانمارک (Denmark)
5 از 1 رای ثبت شده