ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون SAT

پرداخت هزینه آزمون SAT

آزمون SAT یا Scholastic Assessment Test یک آزمون استاندارد برای ورودی برخی از دانشگاه‌های معتبر جهانی می‌باشد که برای سنجش و ارزیابی استعداد تحصیلی متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشورهای امریکا، ترکیه، انگلیس، کانادا، نروژ، استرالیا و … را دارند، توسط موسسه‌ی College Board برگزار می‌گردد. بطورکلی این آزمون در دو نوع General و Subject بوده و به زبان انگلیسی می‌باشد. اطلاعات دقیق‌تر از نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون SAT در سایت www.collegeboard.org قابل مشاهده است. آزمون SAT حدودا 7 بار برگزار و مدت اعتبار آن بسته به دانشگاه مورد نظر 5 یا 2 سال می باشد. متقاضیان آزمون SAT هم‌اکنون میتوانند جهت ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون از خدمات ایرانیکارت استفاده کنند.

ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون SAT

مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون SAT

ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سایت collegeboard

در گام نخست باید در سایت collegeboard ثبت نام کرده و تمامی اطلاعات فردی و تحصیلی خود را وارد کنید.

درخواست پرداخت هزینه آزمون در ایرانیکارت

پس از ثبت نام در سایت ایرانیکارت، پنل خود را باز نموده و درخواست پرداخت هزینه آزمون SAT را ثبت نمایید.

تکمیل اطلاعات و پرداخت

درخواست شما در دستور کار کارشناسان قرار گرفته و انجام می‌شود.

هزینه آزمون شما پرداخت شد

هزینه‌ی آزمون SAT شما با موفقیت انجام شد.

آیا آزمون SAT در ایران برگزار می‌شود؟

آزمون SAT از دسته آزمون‌های بین‌المللی می‌باشد که در ایران برگزار نمی‌شود؛ متقاضیان شرکت در این آزمون لازم است تا برحسب انتخاب خود به یکی از کشور‌های برگزارکننده SAT سفر کنند. در حال حاضر برخی از کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، عراق و امارات متحده عربی برگزار کننده آزمون SAT بوده و مورد استقبال بسیاری از دانشجویان و متقاضیان ایرانی قرار گرفته اند.

همه چیز در مورد نحوه‌ی برگزاری، هزینه و پرداخت آزمون SAT

از مهمترین مواردی که در خصوص ثبت نام SAT و پرداخت هزینه این آزمون باید به آن توجه کنید، عبارتند از:

پرداخت هزینه آزمون SAT
برای پرداخت آزمون SAT به کمک نیاز دارید؟

برای پرداخت هزینه‌های ثبت نام این آزمون در پنل ایرانیکارت ثبت نام کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت درخواست

یکی از دو آزمون استاندارد پذیرش دانشگاهی در ایالات متحده است که نشان می‌دهد مدارس چگونه شما را با اندازه‌گیری مهارت‌های کلیدی مانند درک مطلب، توانایی محاسباتی و وضوح بیان برای کالج آماده ‌می‌کنند.

هنگامی که امتحان را دادید، امتیاز بین 600 و 2400 را به دست می‌آورید، که مجموع مطالب خواندن (reading)، ریاضیات (math) و نوشتن (writing) بین 200 تا 800 است.

SAT هر ساله در ماه‌های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می و ژوئن ارائه می‌شود.

آزمون SAT از 3 بخش اصلی شامل درک مطلب (Reading) و نگارش (Writing)، ریاضی (Math) و انشاء تشکیل شده است. مدت زمان در نظر گرفته شده برای درک مطلب و نگارش 100 دقیقه، ریاضی 80 و انشاء 50 دقیقه است. معمولا آزمون SAT با درک مطلب شروع می‌شود که موضوعات مختلفی مثل زیست شناسی، فیزیک، شیمی، جامعه شناسی، اقتصاد و … دارد. بخش ریاضی دارای 58 سوال شامل هندسه، آمار، مثلثات و… می‌باشد. در نهایت بخش انشاء در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که به صورت اختیاری است و باید در مورد موضوع خاصی تولید محتوا کنند و اکثر دانشگاه‌های جهان به نمره این بخش اهمیتی نمی‌دهند.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
امتیازی ثبت نشده است