تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) ۱۴۰۲/۰۶/۲۹،ادامه روند نوسانی خنثی

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) ۱۴۰۲/۰۶/۲۹،ادامه روند نوسانی

بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان بر اساس ارزش بازار، در 24 ساعت گذشته شاهد کاهش 0.39 درصدی قیمت بود. بیت کوین در حال حاضر با قیمت 27128.61 دلار معامله می شود که از 27254.53 دلار دیروز کاهش یافته است. بیت کوین با ارزش بازار 528.76 میلیارد دلاری همچنان بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارد. در این تحلیل تکنیکال، ما آخرین تحرکات قیمت بیت کوین و معیارهای کلیدی را برای کشف بینش ها و ایجاد یک پیش بینی قیمت آگاهانه تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

حجم معاملات 24 ساعته بیت کوین 9.04 میلیارد دلار است که نشان دهنده نقدینگی معقول است. نوسانات کوتاه مدت محدود است، با تغییر 1 ساعته در +0.15٪. با بزرگنمایی، بیت کوین طی 7 روز و 1 ماه گذشته به ترتیب 3.65% و 3.66% افزایش داشته است. با این حال، بازده 6 ماهه منفی در 2.52-٪ باقی می ماند که نشان دهنده روند نزولی گسترده تر در بازارهای کریپتو در سال جاری است.به طور کلی، قیمت بیت کوین پس از کاهش شدید در ماه های قبل، در حدود سطح 27000 دلار تثبیت شده است. به نظر می رسد حمایت قابل توجهی در اطراف این نقطه قیمت روانی وجود دارد و خریداران در حال ظهور هستند. با این حال، مقاومت سربار سنگین حدود 30000 دلار پیش بینی می شود که تا کنون در سال 2023 حرکت های صعودی را محدود کرده است.

آیا اکنون زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؟

با توجه به افت قیمت اخیر، آیا اکنون فرصت خوبی برای خرید بیت کوین است؟ میانگین هزینه دلار می تواند به کاهش ریسک معاملات کمک کند. برای دارندگان بلندمدت، انباشت مداوم بیت کوین در کاهش قیمت معمولاً خوب عمل می کند.با این حال، خریداران جدید باید پتانسیل کاهش بیشتر را در نظر بگیرند که سطوح پشتیبانی پایین‌تر را آزمایش می‌کند. بیت کوین در زیر میانگین متحرک 50 و 200 روزه خود باقی مانده است که نشان دهنده شتاب نزولی غالب است. همچنین به نظر می رسد که با آزمایش بیت کوین منطقه کلیدی 27000 دلاری، نوسانات افزایش یابد.

به طور کلی، بیت کوین حدود 27000 دلار در درجه اول برای سرمایه گذاران بلندمدت جذاب است. سفته بازان و معامله گران نوسانی باید منتظر اقدامات سازنده تر قیمت و ظهور یک الگوی نمودار تعیین کننده قبل از گرفتن موقعیت های قابل توجه باشند.

تحلیل تایم فریم ۴ ساعته

هنگامی که مقدار زیادی از بیت کوین به طور ناگهانی جابه‌جا می‌شود، می‌تواند باعث علاقه سایر معامله‌گران شود و باعث نوسانات موقت قیمت شود، به ویژه زمانی که آنها فروخته می‌شوند.

همچنین نسبت قرار به تماس یا مفهوم Put-call Ratio (نسبت قرار دادن تماس (PCR) شاخصی است که معمولاً برای تعیین حال و هوای بازار ها استفاده می شود.) برای حجم گزینه های بیت کوین اخیراً از ترجیح دادن گزینه های فروش در 1.50 به سطح متعادل 1.04 در 20 سپتامبر تغییر کرده است که نشان دهنده کاهش علاقه به خریدهای محافظ است.قابل توجه است که از 18 سپتامبر حجم آپشن های بیت کوین یا خنثی بوده یا گزینه های فروش اندکی مورد علاقه معامله گران حرفه ای بوده است که نشان می دهد معامله گران حرفه ای از افزایش قیمت بالای 27000 دلار غافلگیر شده اند.
در این تایم فریم اندیکاتور RSI در تلاش مجدد برای دستیبای به سطح ۷۰ و تثبیت روند خود بالاتر از محدوده اشباع خرید می باشد، در سمت دیگر، در اندیکاتور MACD شاهد تلاقی خطوط سیگنال و مکدی خواهیم بود، در صورت تغییر روند به فاز صعودی، محدوده قیمت  ۲۷۴۰۰ دلار می تواند به تارگت مجدد بیت کوین تبدیل شود، در غیر این صورت نوسان قیمت بین محدوده مورد نظر دور از ذهن نخواهد بود.

 

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید