تحلیل تکنیکال اتریوم ۱۴۰۲/۰۶/۲۹، ادامه روند نوسانی خنثی

تحلیل تکنیکال اتریوم ۱۴۰۲/۰۶/۲۹، ادامه روند نوسانی

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، با کاهش 1.01 درصدی قیمت خود در 24 ساعت گذشته به 1631.32 دلار بر اساس داده‌های 20 سپتامبر 2023 روبرو شد. اما عملکرد قیمت کوتاه مدت آن نشان دهنده فشار نزولی است. در اینجا نکات کلیدی از علت نوسانات قیمت و معیارهای اخیر اتریوم را مشاهده خواهیم کرد:

کاهش 1.01 درصدی قیمت 24 ساعته اتریوم را از 1648.53 دلار دیروز به سطح فعلی 1631.32 دلار کاهش داد. این نشان دهنده یک احساس نزولی کوتاه مدت است، با این حال اتریوم همچنان 1.80 درصد در 7 روز گذشته افزایش داشته است.حجم معاملات در 24 ساعت گذشته بالغ بر 2.88 میلیارد دلار بوده که در پایین ترین حد متوسط حجم روزانه اتریوم قرار دارد. این نشان‌دهنده تقاضای خرید ضعیف‌تر در کوتاه‌مدت است زیرا حجم معمولاً در طول رالی افزایش می‌یابد و در طول عقب‌نشینی کاهش می‌یابد.طی ماه گذشته، اتریوم با کاهش 2.61 درصدی قیمت، شتاب فروش بیشتری داشته است. با این حال، با بزرگ‌نمایی بیشتر، بازده ۶ ماهه همچنان منفی ۶.۲۰ درصد است که نشان می‌دهد اتریوم در یک روند نزولی طولانی مدت بوده است.تغییرات درصدی یک ساعته و یک روزه تصویری از سودآوری معامله گران بسیار کوتاه مدت را نشان می دهد که باعث کاهش جزئی قیمت اتریوم می شود. با این حال، گاوها بر اساس تغییر درصد مثبت 7 روزه، روند بزرگتر چند هفته ای و چند ماهه را کنترل می کنند.

تسلط ارزش بازار اتریوم در سال گذشته اندکی از بیش از 20 درصد به 17 درصد فعلی کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافته است. این نشان دهنده چرخش کمی از اتریوم به سمت آلت کوین های کوچکتر است زیرا معامله گران به دنبال پتانسیل صعودی بزرگتر هستند. با این حال، اتریوم به عنوان دارایی رمزنگاری شماره ۲ در پشت بیت کوین باقی می‌ماند که شاهد تسلط بیشتری بر ارزش بازار است.

تحلیل تایم فریم ۴ ساعته

با بررسی نمودار کندل استیک 4 ساعته برای اتریوم، می‌توانیم شکل‌گیری یک الگوی مثلث متقارن را در یک ماه گذشته ببینیم. این اغلب یک الگوی ادامه است، به این معنی که زمانی که قیمت در بالا یا پایین مثلث شکسته شود، روند قبلی از سر گرفته می شود.در حال حاضر، اتریوم در حال آزمایش خط روند حمایتی پایین تر الگوی مثلث حول سطح 1600 دلار است. شکست قاطع زیر این حمایت می‌تواند منجر به اصلاح مجدد پایین‌ترین قیمت ژوئن در حدود 1300 دلار شود.با این حال، سناریوی محتمل‌تر جهش بالاتر از سطح حمایت فعلی با حفظ خط روند صعودی است. این می تواند منجر به شکست نهایی مقاومت مثلثی در حدود 1900 دلار و ادامه حرکت صعودی بزرگتر شود.شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال حاضر درست در حدود 50 است که تکانه خنثی در نظر گرفته می شود. این امر فضایی را برای RSI فراهم می‌کند تا قبل از رسیدن به شرایط فروش بیش از حد، به عقب برگردند. اما در اندیکاتور MACD شاهد ادامه فاز نزولی خواهیم بود و احتمال بازگشت مجدد قیمت به سطح حمایتی ۱۶۱۰ دلار بسیارر بالا خواهد رفت.

 

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید