021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال ریپل

تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 4 مهر 1401

ریپل در دو هفته گذشته، رشد بی سابقه‌ای را نسبت به تمامی رمزارزهای بازار تجربه کرده است و طی دو هفته گذشته شاهد رشد بیش از ۷۵ درصد این رمزارز پر طرفدار بوده‌ایم، که با وجود رشد بی سابقه ارزش بازار خود به  حدود ۲۴.۱۸ میلیارد دلار،  توانسته مجددا به رتبه ۶ بازار صعود پر قدرت داشته باشد و سهم ۲.۴۷ درصدی از کل بازار را در اختیار خود بگیرد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۴۸۵۰۶۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۵,۵۶۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن به رقم باورنکردنی  ۳.۰۹ میلیارد دلار رسیده است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

خرید و فروش رمز ارز ریپل

تحلیل فاندامنتال ریپل (4 مهر)

اتاق تجارت دیجیتال، انجمنی مستقل و طرفدار بلاک چین، درخواستی را برای مداخله در پرونده ریپل و SEC ارائه کرده است. این سازمان به عنوان یک شخص ثالث امیدوار است فرصتی مشابه آنچه در پرونده SEC علیه تلگرام اعطا شد، بدست آورد. خبر حضور احتمالی اتاق تجارت دیجیتال با استقبال زیادی روبرو شد. هدف اتاق تجارت این است که دادگاه را درباره تفاوت و جدا بودن دارایی‌های دیجیتال و معاملات آنها آگاه کند. به گفته او، پذیرش این شفاف‌سازی توسط دادگاه مبنی بر اینکه معاملات ریپل با XRP و گردش مستقل XRP یکسان نیستند، از تبدیل معاملات ارزهای دیجیتال در بازارهای ثانویه به معاملات اوراق بهادار جلوگیری می‌کند. همچنین تیم پروژه ریپل قصد دارد تا این شبکه را به صورت گسترده میزبانNFTها کند و نسخه سفارشی‌شده AMM صرافی غیرمتمرکز (DEX) ریپل را راه‌اندازی کند. چندی پیش رای‌گیری در مورد استاندارد XLS-20 میان اعتبارسنج‌های شبکه ریپل شروع شد. این استاندارد در مورد ساده و یکدست‌سازی فرآیند صدور (مینت) توکن‌های NFT و کاهش کارمزدهای انتقال آن بر روی XRPL بود. پیش بینی می‌شود در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح ریپل بتواند نقدینگی زیادی را جذب کند. همچنین ریپل طی هفته‌ای که گذشت، بیش از ۴۰درصد افزایش قیمت داشت و آرمسترانگ نیز با اینکه معتقد است این جهش قابل‌توجه و خلاف جهت کلی بازار، دلایل متعددی دارد، می‌گوید محرک اصلی قیمت در این مدت این است که کمیسیون بورس آمریکا دیگر از تلاش‌های خود برای ثابت‌کردن این موضوع که توکن «XRP» یک اوراق بهادار محسوب می‌شود، دست کشیده است. هفته گذشته ریپل و کمیسیون بورس آمریکا هر دو در درخواست‌هایی جداگانه از قاضی پرونده خود تقاضای صدور حکم اختصاری کرده بودند، مجموعه ریپل لبز و جامعه ارز دیجیتال XRP، هر دو خوش‌بین هستند که قاضی رأی نهایی را به نفع آنها صادر کند و در پایان مشخص شود که توکن XRP را نمی‌توان به‌عنوان یک اوراق بهادار در نظر گرفت. یکی دیگر از دلایل جهش اخیر قیمت ریپل افزایش فعالیت نهنگ‌های این ارز دیجیتال است که نمودار سانتیمنت (Santiment) آن را به تصویر می‌کشد. طی هفته گذشته مبالغ سنگینی XRP از آدرس‌های ناشناس جابه‌جا شده است. این دو عامل ذکر شده در بالا عمدتاً مسئول صعود مداوم توکن های XRP در هفته گذشته هستند. فقط می توان منتظر ماند تا دید که آیا خوش بینی جامعه XRP واقعاً به درستی درج شده است یا خیر و این ریپل واقعاً برنده خواهد شد. در زمان نگارش این مقاله، XRP پس از برخورد مختصر 0.52 دلار در اوایل امروز به ازای داده Coinmarketcap، در حال حاضر حدود 0.48 دلار معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال ریپل (4 مهر)

ریپل در تایم فریم روزانه توانسته با شکست سطح مقاومت ۰.۳۷۹۱ دلار خود رشد بی سابقه‌ای را تجربه کند و پس از برخورد با محدوده مقاومت ۰.۵۵ دلاری خود برگشت قیمت را تا سطح ۰.۴۶ دلار خود ثبت نمایید و با توجه به روند فعلی و ادامه کاهش قیمت، احتمال بازگشت در سطح  ۰.۴۳۹۲بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل 4 مهر 1401

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI پس از یک روند صعودی، بالای سطح ۷۰ خود تثبیت شده است و با توجه با واکنش مجدد به این سطح و عدم کاهش قیمت، ریسک معامله در این محدوده بسیار بالا خواهد بود. در اندیکاتور MACD نیز شاهد روند پر قدرت صعودی می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال ریپل (4 مهر)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در روند نزولی خود قرار دارد و احتمال بازگشت آن پس از برخورد با سطح ۵۰ بسیار بالا می باشد، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تثبیت خط سیگنال بالای سطح مکدی و ادامه روند نزولی می‌باشیم.

تحلیل ریپل با اندیکاتور RSI و مکدی در 4 مهر

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت تثبیت میانگین ۱۴ روزه بالای سطح ۷ روزه فعلی، شاهد آغاز روند نزولی در این تایم فریم خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ریپل در 4 مهر

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند. اما ریسک این سیگنال با توجه به حضور در شرایط اشباع خرید ریپل بسیار بالا خواهد بود.

بررسی تحلیل فنی ریپل در تاریخ 4 مهر

شاخص‌های فنی ریپل در تاریخ 4 مهر

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل در دوهفته گذشته، نوسان بیش از ۱۵ درصد را تجربه کرده است و توانسته مجددا مقاومت ۰.۳۳۶۳ دلار خود را به سمت بالا بشکند و قیمت خود را تثبیت نمایید، ریپل که با وجود کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۷.۶۹ میلیارد دلار،  همچنان در رتبه ۷ بازار قرار داشته و سهم ۱.۶۰ درصدی از کل بازار را در اختیار خود دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۵۴۹۳۸ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۰,۸۸۲ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن بیش از  ۶۱۵ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ریپل ( 22 شهریور )

جان دیتون (John Deaton)، یک فعال برجسته طرفدار XRP و بنیانگذار CryptoLaw، استدلال بعدی خود را علیه SEC مطرح کرد و اظهار داشت که اقدامات این تنظیم‌کننده علیه XRP به تنهایی حدود ۱۵ میلیارد دلار ضرر برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته است.به گفته این وکیل، این رقم تمام پولی است که سرمایه‌گذاران XRP از زمانی که SEC تصمیم گرفت تمام XRPهای موجود از جمله آنهایی که در بازار ثانویه فروخته می‌شوند را به عنوان اوراق بهادار معرفی کند، از دست داده‌اند.

همچنین شرکت btrax مستقر در سانفرانسیسکو، یک گروه طراحی و بازاریابی که می تواند به شرکت‌ها در درک و ورود موفقیت آمیز به بازار ژاپن کمک کند، از همکاری با شرکت بلاک چین Ripple خبر داده است. به عنوان بخشی از این همکاری، آنها یک آزمایشگاه طراحی Web3 خواهند ساخت که حول محور XRP Ledger متمرکز است.

امی یوشیکاوا (Emi Yoshikawa)، معاون استراتژی و عملیات در ریپل، این همکاری اخیر را به‌ عنوان «تضمینی» بر استحکام XRP Ledger توصیف کرد. ریپل مدت‌ها است که در بازار ژاپن یکی از عوامل ثابت بوده است.

پلتفرم Bitso، شریک مهم ریپل و کریدور ODL آن، همکاری خود را با Africhange، سیستم پرداخت آفریقایی-کانادایی که در بخش حواله‌ها تخصص دارد، آغاز کرده است. این مشارکت باید به تسهیل و بهینه‌سازی انتقال پول بین کانادا و مکزیک با استفاده از فناوری‌های رمزارزی کمک کند.

همکاری بین این دو شرکت در نتیجه روند رو به رشد مهاجرت مکزیکی‌ها به کانادا شکل گرفت. گفته می‌شود که ارزش حواله‌های ورودی از کانادا به مکزیک بیش از ۱۴۰ میلیون دلار است. این مشارکت باید به طور قابل توجهی هزینه‌های ارسال را کاهش دهد و زنجیره کلی تراکنش‌ها را ساده کند.

نکته حائز اهمیت این اخبار این است که Bitso کریدور نقدینگی (ODL) ریپل در منطقه است و ۶۰ درصد از حجم معاملات این صرافی توسط XRP اشغال شده است. علاوه بر گسترش احتمالی استفاده از XRP در نقل و انتقالات فرامرزی، حالا سه قاره آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی توسط حواله‌های کریپتویی به هم متصل شده‌اند.

تیم پروژه ریپل قصد دارد تا این شبکه را به صورت گسترده میزبانNFTها کند و نسخه سفارشی‌شده AMM صرافی غیرمتمرکز (DEX) ریپل را راه‌اندازی کند. چندی پیش رای‌گیری در مورد استاندارد XLS-20 میان اعتبارسنج‌های شبکه ریپل شروع شد. این استاندارد در مورد ساده و یکدست‌سازی فرآیند صدور (مینت) توکن‌های NFT و کاهش کارمزدهای انتقال آن بر روی XRPL بود. قرار است XLS-30d در هفته‌های آینده برای توسعه‌دهندگان قابل دسترسی باشد و پس از فیدبک‌های این جامعه و اصلاحات احتمالی پروپوزال آن در ۳ ماهه چهارم ۲۰۲۲ به رای گذاشته شود. همین مراحل برای XLS-20 نیز طی شده بود و تاریخ شروع فرآیند آن (دسترسی توسعه‌دهندگان) از ماه ژانویه شروع شده بود.

تحلیل تکنیکال ریپل ( 22 شهریور )

ریپل پس از برخورد با ناحیه حمایتی خود در قیمت ۰.۳۱۲۲دلار توانسته روند صعودی پر قدرتی را آغاز کند و علاوه بر شکست مقاومت پیش رو، رشد بیش از ۱۵ درصد را ثبت نمایید و در صورت ادامه روند فعلی دستیابی به سطح ۰.۳۷۱۹ دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل 22 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در روند نزولی خود و محدوده ۵۶ قرار دارد، همچنین اندیکاتورMACD نیز در حال ادامه روند صعودی خود می باشد، با ادامه روند فعلی احتمال بازگشت قیمت در محدوده ۷۰ و ناحیه اشباع خرید وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ریپل ( 22 شهریور )

در تایم فریم ۴ ساعته، نیز پس از چندین بار برخورد اندیکاتور RSI با سطح ۷۰ و منطقه اشباع خرید، شاهد آغاز روند نزولی می‌باشیم، اندیکاتور MACD نیز پس از تلاقی خطوط سیگنال و مکدی، روند نزولی خود را آغاز کرده است.

تحلیل ریپل با اندیکاتور RSI و مکدی در 22 شهریور

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاقی یکدیگر قرار دارند و در صورت تثبیت میانگین ۱۴ روزه بالای سطح ۷ روزه ، شاهد آغاز مجدد روند نزولی نیز خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ریپل در 22 شهریور

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، با وجود تثبیت قیمت بالای سطح ابر کومو، در صورتی که کندل‌های قیمتی خط conversion line را نیز به سمت پایین قطع کنند، احتمال تغییر روند بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل ریپل با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 22 شهریور

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل در تاریخ 22 شهریور

شاخص‌های فنی ریپل در تاریخ 22 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل پس از چندین بار برخورد با ناحیه مقاومتی ۰.۳۷ دلار ، توان لازم برای شکست و تثبیت خود را بالای این سطح مهم نشان نداد و با از دست دادن خط روند صعودی خود کاهش بیش از ۱۵ درصد را تا ناحیه ۰.۳۱ دلار تجربه کرده است، ریپل که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۶.۳ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۷ بازار قرار داشته و سهم ۱.۵۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۲۸۹۴۵ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۹,۹۴۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن بیشتر از ۱ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ریپل ( 9 شهریور )

در سال‌های اخیر، شرکت پرداخت ریپل به دلیل راه‌حل نقدینگی مبتنی بر XRP (ODL) رشد مهمی داشته است. این شرکت با همکاری پلتفرم‌های صرافی و سایر شرکا، جایگزینی برای تسویه تراکنش‌های خود و استفاده از موارد استفاده چندگانه در اختیار مردم سراسر جهان قرار داده است.

پرداخت ODL ظرفیت تسویه تراکنش را تقریباً فوری و با هزینه کم دارد. طبق یک بیانیه مطبوعاتی، این راه حل با شرکت انتقال پول آسیای نت مستقر در ژاپن با کمک پلتفرم مبادلاتی Coins.ph یکپارچه شده است.

پس از راه‌اندازی نقدینگی درخواستی ریپل نت(ODL) با شرکت فارکس تراولکس(Travelex)، توکن XRP ریپل قرار است برای تسهیل تراکنش‌های مرزی سریع و مقرون‌به‌صرفه در برزیل استفاده شود.

شبکه پرداخت دیجیتال ریپل در 18 آگوست اعلام کرد که شرکت ارزی Travelex از ریپل نت(RippleNet) برای تسهیل پرداخت‌های فرامرزی بین شرکت‌ها با استفاده از توکن XRP ریپل استفاده می‌کند. همچنین خاطرنشان کرد که بانک تراولکس اولین بانک مورد تایید بانک مرکزی برزیل است که منحصراً به صورت ارزی فعالیت می‌کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تحقیقات متعددی را در مورد Coinbase آغاز کرده است. با این حال، وکیل XRP اظهار داشت که کمیسیون از پرونده ریپل برای توجیه اینکه 9 دارایی رمزنگاری فهرست شده در بورس اوراق بهادار هستند استفاده می‌کند. اخیراً نیز، براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل Ripple فاش کرد که شرکت او مایل است در صورت شکست در دعوای SEC، مسیر دیگری را کاوش کند. در واقع، او به طور خاص ادعا کرد که شرکت مایل است انتقال به حوزه قضایی دیگری را بررسی کند، اگر ریپل شکایت علیه SEC را شکست می‌دهد.

جای تعجب نیست که ریپل مایل است فعالیت های خود را در ایالات متحده خاتمه دهد، به نظر می‌رسد پایانی برای شکایت در نظر گرفته نشده است و SEC تصمیم خود را علیه تیم حقوقی ریپل تجدید کرده است.

بنا به تحلیل Santiments، کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که XRP نمودارهای NVT بهتری را در بین توکن‌های رمزنگاری دارد. کارشناسان اضافه می‌کنند که به نظر می‌رسد آگوست ماهی است که واگرایی NVT صعودی یا نیمه صعودی را برای توکن XRP نشان می‌دهد. با این حال، نمودار چهار ماه را با رنگ سبز نشان می‌دهد که نشانه مثبتی برای نماد پیش رو است.

تحلیل تکنیکال ریپل ( 9 شهریور )

ریپل پس از شکست خط روند صعودی خود، روند نوسانی خود را تا زیر سطح ۰.۳۳۶۳ دلار خود ادامه داده است و در صورت کاهش قیمت بیشتر، اولین حمایت معتبر ناحیه ۰.۳۰۹۲ خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل 9 شهریور 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در روند نزولی خود و در حال نزدیک شدن به سطح ۳۰ و منطقه اشباع فروش خود است، اندیکاتور MACD نیز روند نزولی خود را پس از شکست خط روند صعودی آغاز کرده است.

تحلیل تکنیکال ریپل ( 9 شهریور )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد واکنش اندیکاتور RSI به سطح ۵۰ و بازگشت آن ناحیه هستیم، با عدم تثبیت بالای این سطح احتمال روند نزولی وجود خواهد داشت، اندیکاتور MACD نیز در همان راستا روند صعودی خود را آغاز نموده است و خط مکدی توانسته خط سیگنال را به سمت بالا بشکند و خود را بالای آن تثبیت کند.

تحلیل ریپل با اندیکاتور RSI و مکدی در 9 شهریور

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در روند نزولی خود قرار دارند، اما با تثبیت کندل‌های صعودی ریپل بالای سطح میانگین متحرک ۱۴ روزه احتمال تغییر روند نزولی به صعودی بسیار خواهد بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ریپل 9 شهریور

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور همچنان در روند نزولی خود قرار گرفته‌اند و کندل‌های قیمتی پایین تر از سطح ابر کومو در حال معامله هستند.

تحلیل ریپل با سیستم معاملاتی ایچیموکو 9 شهریور

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل در تاریخ 9 شهریور

شاخص‌های فنی ریپل در تاریخ 9 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل در دو هفته گذشته نوسان تنها ۹ درصدی را در محدوده مقاومت مورد نظر خود تجربه کرده است و همچنان در تلاش برای شکست و تثبیت بالای سطح ۰.۳۸ دلار است. ریپل که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۱۸.۶۲ میلیارد دلار، مجددا به رتبه ۷ بازار نزول کرده است و سهم تنها ۱.۵۶ درصدی از کل بازار رمزارز را در اختیارخود دارد . هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۷۷۰۵۲ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۱,۳۵۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۲۳ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش رو قیمت ریپل به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ریپل ( 27 مرداد )

شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) از دادگاه پرونده سلسیوس (Celsius) درخواست کرد که در روند رسیدگی به ورشکستگی تحت فصل ۱۱ نماینده‌ای داشته باشد تا پس از بررسی‌ها بتواند اقدام به خرید برخی از اموال سلسیوس کند.

سخنگوی شرکت مادر ریپل اعلام کرده است که این شرکت قصد خرید و ادغام برخی از اموال سلسیوس را دارد تا بدین صورت عملیات خود را گسترش دهد. سلسیوس اخیرا اعلام کرد که ۱.۲ میلیارد دلار اختلاف حساب در ترازنامه خود دارد و مجبور است برخی از دارایی‌های خود را بدین منظور بفروشد. ریپل همچنین اعلام کرد علی‌رغم شرایط نامساعد بازار رمزارزها، این شرکت همچنان به صورت تصاعدی در حال رشد است.

همچنین شرکت رمزارزی ریپل، با راه‌ اندازی یک پروژه مشترک جدید با SBI Remit، بزرگترین ارائه‌ دهنده خدمات پرداخت در ژاپن، برای ساده‌ سازی انتقال پول بین ژاپن و تایلند تلاش می‌کند. به کمک این پروژه، SBI Remit، به تایلندی‌‌هایی که در ژاپن زندگی می‌کنند، این امکان را می‌‌دهد تا با استفاده از فناوری RippleNet فورا پول‌های خود را به تایلند منتقل کنند. بانک تجاری Siam نیز نماینده طرف تایلندی در این سرمایه گذاری خواهد بود. در حالی که کشورها و شرکت‌‌های آسیایی در حال استفاده کامل از ریپل و گنجاندن XRP در عملیات پرداخت خود هستند، در ایالات متحده، این شرکت تحت فشار نظارتی جدی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار قرار گرفته است.

گزارش اخیر نشان می‌دهد که ریپل به رشد از طریق CBDC ها چشم دوخته است و این ممکن است موقعیت مطلوبی را نزد دولت ها ایجاد کند. مهمتر از آن، ممکن است XRP را به مرحله رشد مورد انتظار سوق دهد. در یکی از آخرین گزارش‌ها، ریپل فاش کرد که نظرسنجی را انجام داده است که از طریق آن به دنبال آن است که نظر رهبران مالی در سراسر جهان را درباره CBDCها مشخص کند.

تحلیل تکنیکال ریپل ( 27 مرداد )

ریپل با وجود روند صعودی خود در تایم فریم روزانه، همچنان در فاز نوسانی در محدوده مقاومتی خود قرار دارد و در صورت تثبیت قیمت بالای سطح ۰.۳۹ دلار، احتمال دستیابی قیمت به سطوح ۰.۴۴ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ریپل 27 مرداد 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI به سطح ۵۰ خود واکنش نشان داده است و در صورتی که این سطح را از دست بدهد شاهد ریزش مجدد قیمت خواهیم بود، اندیکاتور MACD نیز روند نزولی خود را آغاز نموده است و در صورت شکست خط روند احتمال ریزش بیشتر نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ریپل ( 27 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد ریزش اندیکاتور RSI به زیر سطح ۵۰ می‌باشیم و در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاش خط مکدی برای شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز یک روند نزولی می‌باشیم.

تحلیل ریپل با اندیکاتور RSI و مکدی

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تایم فریم ۴ ساعته همچنان در تلاقی یکدیگر در حال نوسان می‌باشند و سیگنال صعودی یا نزولی قطعی را اعلام نخواهند کرد در صورت خروج از محدوده مورد نظر شاهد تثبیت روند این دو میانگین خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ریپل 27 مرداد

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور همچنان در تلاقی یکدیگر قرار دارند، با توجه به ورود کندل‌های قیمتی به ناحیه ابر کومو، ریسک معاملات در این شرایط بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل ریپل با سیستم معاملاتی ایچیموکو 27 مرداد

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل در تاریخ 27 مرداد

شاخص‌های فنی ریپل در تاریخ 27 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

با توجه به پیشبینی ادامه روند نزولی در تایم فریم ۴ ساعته به دلیل روند نزولی میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه، قیمت ریپل پس از برخورد با سطح مقاومتی مجددا تا سطح حمایتی ۰.۳۳۶۳ دلار نزول کرده است و با حمایت قوی مواجه شده است، در دو هفته گذشته ریپل نوسان بیش از ۲۵ درصد را تجربه کرده است و همچنان نتوانسته مقاومت ۰.۳۸ دلار را به سمت بالا بشکند. ریپل  که با  افزایش ارزش بازار خود به  حدود ۱۸.۱۹ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۶ بازار قرار داشته و سهم ۱.۶۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۷۶۲۰۷ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۱,۹۲۴ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸۸۱.۶۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش رو این رمزارز به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ریپل ( 15 مرداد )

بر اساس آخرین گزارش شرکت بلاکچین ریپل، این شرکت در سه ماهه دوم سال 2022 ، 408 میلیون دلار رمزارز XRP فروخت. این رقم نسبت به سه ماهه قبل 49 درصد افزایش داشته است. کل فروش این شرکت، 0.47 درصد از حجم کل XRP ها را به خود اختصاص داده است.

در دسامبر 2020 ، این شرکت به دلیل فروش غیرقانونی XRP توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مورد شکایت قرار گرفت. انتظار می‌رود این پرونده در سال آینده حل و فصل شود. ریپل در گزارش خود می‌‌گوید که به شدت برای حل و فصل سریع این دعوی تلاش خواهد کرد. ریپل بار دیگر تاکید کرده است که حل این دعوا برای کل صنعت بلاکچین و رمزارز مهم خواهد بود.

 همچنین رمزارز ریپل(XRP) اخیرا در بین 30 رمزارز بزرگ از لحاظ ارزش بازاری، بیشترین سود را کسب کرده است و در اثر آن، موفق شد که رمزارز کاردانو(ADA) را پشت سر بگذارد و در جایگاه ششمین رمزارز بزرگ بازار قرار گیرد.

شبکه پرداخت جهانی Mercuryo نیز پشتیبانی از دوج کوین، ریپل، فانتوم، USDC و لایت کوین را آغاز کرده است. Mercuryo، جهت انجام پرداخت‌های بین مرزی سریع و بهینه، از رمز ارزها استفاده می‌کند. Mercuryo اشاره کرد که کمپانی ریپل به حوزه‌ی پرداخت‌های بین مرزی وارد شده است و افزود که این پروتکل، جهت انجام پرداخت‌های ارزان و سریع، استفاده می‌شود. بر اساس بیانیه‌ای که به تازگی منتشر شد، کمپانی ریپل با کمپانی پرداخت سنگاپوری FOMO Pay قرارداد همکاری منعقد کرده است. این همکاری، امکان بهبود پرداخت‌های خزانه‌ی FOMO Pay، به کمک بهره بردن از فناوری نقدینگی بر اساس تقاضای ریپل و دسترسی مداوم به نقدینگی یورو و دلار آمریکا را فراهم می‌کند.

درحال حاضر ریپل، علی‌رغم مواجهه با مشکلات قانونی در آمریکا، به جذب همکارانی از سراسر جهان ادامه می‌دهد. اکنون، راه حل مذکور در مسیر دستیابی به پوشش جهانی است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال ریپل ( 15 مرداد )

ریپل در تایم فریم روزانه همچنان در تلاش برای شکست سطح مقاومت فعلی خود و تثبیت بالای آن است و با توجه به اینکه در یک کانال صعودی قرار گرفته است، در صورت شکست این سطح احتمال دستیابی به سطوح بالاتر وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ریپل 15 مرداد 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در ناحیه ۵۶ قرار دارد و در صورت ادامه روند صعودی احتمال اصلاح قیمت پس از برخورد با محدوده اشباع خرید وجود خواهد داشت اما  در اندیکاتور MACD شاهد نزدیک شدن دو خط سیگنال و مکدی به یکدیگر می‌باشیم و در صورت تثبیت خط سیگنال بالای خط مکدی، احتمال روند نزولی بالا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل ( 15 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته شاهد پولبک اندیکاتور RSI به سطح ۵۰ می‌باشیم و همچنین دراندیکاتور MACD شاهد شکست خط سیگنال توسط خط مکدی به سمت بالا و آغاز یک روند صعودی می‌باشیم .

تحلیل ریپل با اندیکاتور RSI و مکدی 15 مرداد

اما میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تلاقی یکدیگر قرار دارند و سیگنالی مبنی بر روند صعودی یا نزولی به ما نمایش نمی‌دهد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ریپل 15 مرداد

اما در سیستم معاملاتی ایچیموکو، خطوط میانگین همچنان در روند نزولی قرار دارند و باعث ورود کندل‌ها قیمتی به ابر کومو شده است و احتمال آغاز روند نزولی توسط این اندیکاتور وجود خواهد داشت.

تحلیل ریپل با سیستم معاملاتی ایچیموکو 15 مرداد

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید  را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل 15 مرداد

شاخص‌های فنی ریپل 15 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل در دو هفته گذشته پس از پیش بینی روند نزولی، نوسان بیش از ۲۵ درصد را تجربه کرده است و پس از برخورد و واکنش به سطح حمایتی ۰.۳۰۸۰ یک روند پر قدرت صعودی را تا سطح مقاومتی ۰.۳۸ دلار تجربه کرد و مجدد به این مقاومت مهم واکنش نشان داده است. ریپل که با افزایش ارزش بازار خود به  حدود ۱۷.۶ میلیارد دلار، مجدد به  رتبه ۶ بازار صعود کرده است  و سهم ۱.۶۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۶۴۱۰۵ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۲.۳۹معادل ۱۱.۷۹۴ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۱۳ میلیارد دلار است. پیش از بررسی روند‌های پیش رو به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ریپل (۲ مرداد)

علی رغم پرونده قضایی در جریان ریپل، جامعه XRP هنوز نسبت به آینده این ارز دیجیتال بسیار خوشبین است زیرا موارد استفاده از XRPL افزایش یافته است. Peersyst Technology راه اندازی اولین ثبت ملی کلمبیا را در بالای بلاک چین XRPL اعلام کرد. توسعه دهندگان XRPL همچنین فاش کرده‌اند که XRP Ledger اکنون یک شبکه آزمایشی دارد که قراردادهای هوشمند را ارائه می‌دهد.

کمپانی ایتالیایی تولید کننده موتور سیکلت، شرکت Ducati، اعلام کرد قصد دارد اولین مجموعه NFT خود را با همکاری NFT PRO و ریپل عرضه کند. این اولین ابتکار از این دست از سوی یک تولیدکننده مشهور موتورسیکلت در جهان خواهد بود که هدف اصلی آن افزایش تماس با جامعه خود، Ducatisti و افزایش برندینگ است. با این تصمیم، دوکاتی ورود خود را به فضای وب۳.۰ اعلام می‌کند.

XRP Ledger در حال تبدیل شدن به یک پلتفرم محبوب برای ایجاد و توسعه NFT است. در ماه گذشته، یک شرکت خودروسازی دیگر به نام Lotus Cars اعلام کرد که قصد دارد مجموعه NFT خود را بسازد و تصمیم گرفت این کار را بر بستر XRPL نیز انجام دهد. همچنین، همین هفته گذشته، شرکت  CrossTower پشتیبانی از XRPL را در بازار NFT خود اعلام کرد.

در آخر رالی صعودی که در ساعات اولیه صبح دوشنبه، ۱۸ جولای رخ داد، ریپل توانست از لحاظ حجم بازار به رتبه ششم صعود کند. با ۱۷/۶۳ میلیارد دلار، ریپل نه تنها از استیبل کوین بایننس USD، بلکه از رقبای دیگر خود مثل کاردانو (ADA)، سولانا (SOL) و دوج کوین (DOGE) نیز میلیاردها دلار پیشی گرفت. فتح جایگاه ششم توسط XRP در درجه اول به دلیل افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت هفتگی آن است که ۸ درصد آن ناشی از حرکت صعودی فعلی است.

تحلیل تکنیکال ریپل (۲ مرداد)

ریپل پس از برخورد با ناحیه حمایتی ۰.۳۰۸ دلار و واکنش به آن، رشد ۲۰ درصدی تا سطح مقاومت بعدی را تجربه کرد و در حال حاضر به قیمت ۰.۳۸ دلار واکنش نشان داده است و نتوانسته بالای این محدوده خود را تثبیت کند.

تحلیل تکنیکال ریپل ۲ مرداد _ حمایت ها و مقاومت ها

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور  RSI همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و در حال حاضر در ناحیه ۵۶ قرار گرفته است. اندیکاتور MACD نیز با توجه به برخورد به ناحیه مقاومتی، همچنان در روند صعودی خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ریپل ۲ مرداد در تایم روزانه با استفاده از macd و rsi

در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که پس از برخورد اندیکاتور  RSI به ناحیه اشباع خرید و برخورد قیمت با ناحیه مقاومتی، شاهد ریزش مجدد قیمت از این سطح بوده‌ایم و درحال حاضر اندیکاتور RSI در ناحیه تعادلی ۵۰ قرار گرفته است و در تلاش برای تثبیت بالای این سطح می‌باشد. همچنین اندیکاتور MACD نیز همگام با آن‌ها در روند نزولی خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ریپل ۲ مرداد در تایم چهارساعته با استفاده از macd و rsi

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز با وجود خنثی نشان دادن روند فعلی، تمایل به ایجاد یک روند نزولی کوتاه مدت دارند و در صورتی که میانگین ۱۴ روزه بتواند خود را بالای این سطح تثبیت نمایید، احتمال آن بسیار زیاد خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ریپل ۲ مرداد با استفاده میانگین متحرک 7 و 14 روزه

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، کندل‌های قیمتی همچنان در روند صعودی و بالای سطح ابر کومو قرار دارند، اندیکاتور‌های ایچیموکو نیز در تلاش برای آغاز یک روند صعودی می‌باشند.

تحلیل تکنیکال ریپل ۲ مرداد با استفاده از ایچیموکو

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خنثی  را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل 2 مرداد تحلیل تکنیکال ریپل ۲ مرداد با استفاده از شاخص های فنی

ریپل در دو هفته گذشته، پس از برخورد مجدد با سطح ۰.۳۷ دلار خود، نوسان بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است و درحال حاضر با ۱۰ درصد کاهش قیمت نسبت به هفته‌های گذشته در تلاش برای شکست حمایت فعلی خود است. ریپل که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۶.۴ میلیارد دلار، به رتبه ۷ نزول کرده است و سهم ۱.۶۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۳۹۲۵۶ دلار، با احتساب نرخ تتر تومان معادل ۱۰,۸۵۰ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۶۰۴.۴۲ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی این رمزارز مطرح بازار، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ریپل (20 تیر)

شریک ریپل، Airwallex، راه اندازی خدمات پرداخت بین المللی خود را در نیوزلند اعلام کرده است. کسب‌وکارها در نیوزلند به خدمات پرداخت جهانی Airwallex که جایگزینی برای بانک‌های معمولی است، دسترسی خواهند داشت.

با توجه به پستی از سوی RippleX، بخش توسعه‌‎ی کمپانی بلاکچین واقع در سن فرانسیسکو، تیم توسعه دهندگان این کمپانی نسبت به توانایی XRP Ledger در پشتیبانی از استاندارد XLS-20 برای NFTها اطمینان دارد. ریپل سرورهای خود را، جهت فراهم آوردن امکان رای دادن اعتبار سنج‌ها به نفع بنا نهادن استاندارد نام برده، ارتقا داد. تیم توسعه دهنده آزمایشات مرتبط با امکان پشتیبانی XRPL از بار تراکنش اضافی، که بر اثر NFTهای روی Ledger رخ خواهد داد را آغاز کرد.

تیم RippleX توانست به اوج توان عملیاتی پایدار 2199 تراکنش بر ثانیه با سیستم پرداخت ریپل دست یابد.

همچنین، تیم توسعه دهنده توان عملیاتی NFT را با ایجاد یک میلیون حساب که هر کدام 20 NFT مینت کردند، آزمایش کرد. پس از آن، RippleX ترکیب پرداخت‌های ریپل و پیشنهادات NFT را، مانند مینت کردن NFT، مورد آزمایش قرار داد. در ماه ژانویه، این کمپانی از NFT-Devnet، محیطی آزمایشی که پشتیبانی از NFTها روی XRPL را بهبود می‌بخشد، رونمایی کرد. ریپل ادعا می‌کند که شبکه‌ی این کمپانی، به دلیل داشتن سرعت خوب، تراکنش‌های ارزان، سادگی، پایداری و غیر متمرکز بودن، فضایی عالی برای NFTها است.

پس از اینکه تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در تعامل با شبکه ریپل برای اولین بار از فوریه 2020 از مرز 200000 عدد گذشت، فعالیت در دفتر کل ریپل (XRP Ledger) به بالاترین میزان خود در بیش از دو سال گذشته رسید.

بر اساس داده‌های شرکت تحلیل داده های درون زنجیره‌ای سنتیمنت (Santiment)، افزایش تعداد آدرس‌های فعال در شبکه نسبت به روز گذشته که کمتر از 30000 آدرس با XRP Ledger تعامل داشتند، 685 درصد افزایش یافته است. البته پس از این انفجار فعالیت، تعداد آدرس‌های فعال منحصربه‌فرد در شبکه به آرامی کاهش یافت.

این افزایش چشمگیر در شبکه XRP زمانی مشاهده شده است که قیمت این ارز دیجیتال در حال کاهش است. از ابتدای سال جاری تا به امروز، این ارز دیجیتال حدود 63 درصد از ارزش خود را از دست داده است، در حالی که در سه ماهه گذشته کمی بیش از 25 درصد کاهش را تجربه کرده است.

تحلیل تکنیکال ریپل (20 تیر)

ریپل پس از برخورد با سطح مقاومت مورد نظر کاهش بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است و یک حمایت جدید در ناحیه ۰.۳ دلار ایجاد کرده است، همچنین در یک ماه گذشته شاهد یک روند صعودی از قیمت ۰.۲۸ دلار بوده‌ایم و در صورت از دست دادن ناحیه حمایتی فعلی، احتمال برگشت قیمت از این خط روند صعودی وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ریپل 20 تیر 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان به سطوح ۵۵ خود واکنش نشان داده است و نتوانسته بالاتر از این سطح را درچند ماه اخیر تجربه کند، دراندیکاتور MACD نیز شاهد تلاش خط مکدی برای شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز یک روند نزولی می‌باشیم

تحلیل تکنیکال ریپل (20 تیر)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، پس از ورود اندیکاتور RSI به ناحیه اشباع خرید، شاهد ریزش مجدد تا سطح ۵۰ این اندیکاتور و برگشت از این ناحیه می باشیم، اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند نزولی خود قرار دارد و در صورت ادامه این روند، احتمال از دست رفتن ناحیه حمایت فعلی وجود دارد.

تحلیل ریپل با اندیکاتور مکدی و rsi در تاریخ 20 تیر

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تایم فریم ۴ ساعته نیز در تلاش برای قطع یکدیگر به سمت پایین و آغاز روند نزولی می‌باشند.

چارت میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ریپل در 20 تیر ماه

اما با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو، این اندیکاتور همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و قیمت بالای ابر کومو می‌باشد.در صورت ادامه این روند احتمال رشد مجدد تا سطح مقاومتی بعدی وجود خواهد داشت.

تحلیل ریپل با سیستم معاملاتی ایچیموکو 20 تیر

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل در تاریخ 20 تیر

شاخص‌های فنی ریپل در تحلیل 20 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل نیز مانند دیگر ارزهای دیجیتال در هفته پرریسک گذشته نوسان بیش از ۳۰ درصد را تجربه کرده است اما توانست نسبت قیمت ۱۰ روز گذشته خود رشد بیش از ۱۰ درصدی را ثبت نمایید. ریپل که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۱۷.۷۱ میلیارد دلار توانسته به رتبه ۶ بازار صعود کند و سهم ۱.۷۶ درصدی از کل بازار را در اختیار خود بگیرید. در حال حاضر هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۶۶۳۹۴ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۱,۶۴۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷۹۴.۷۹ میلیون دلار می‌باشد.

اما پیش از بررسی روندهای پیش رو به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ریپل (7 تیر)

شرکت ریپل به تازگی از راه اندازی یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز به نام Root Network با همکاری FLUF World، یک جامعه خلاق جهانی و اکوسیستم کلکسیون‌های NFT، خبر داده است. این شبکه با هدف راه اندازی ”The Open Metaverse” ساخته شده است که مجموعه‌ای از چندین کالکشن NFT با بیش از 195000 آیتم مختلف و بیش از 340000 تراکنش می‌باشد.

توسعه دهندگان (The Open Metaverse) در بیانیه خود اظهار داشته‌اند که معتقدند هیچ بستری بهتر از XRP Ledger برای ساخت چنین ساختار پیچیده‌ای پیدا نمی‌شود، از اینرو تصمیم گرفته اند شبکه Root را دقیقاً بر روی این بلاک چین بنا کنند.

به علاوه، Root Network از پل‌هایی به شبکه‌های XRPL و ETH پشتیبانی می‌کند که اتصال آن‌ها به این دو جامعه بزرگ web3 را ممکن می‌سازد. همچنین لازم به ذکر است که XRP برای استفاده به عنوان دارایی اساسی برای پرداخت هزینه‌های گس در شبکه The Root Network انتخاب شده است.

همچنین طبق اطلاعیه روز چهارشنبه، شرکت بلاک چین ریپل اولین دفتر خود را در کانادا افتتاح کرد.

ریپل با هدف استخدام «صدها» مهندس نرم‌افزار بلاک‌چین در درازمدت، به تورنتو نقل مکان کرده استو گفته می‌شود که این شرکت برخلاف سایر شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، مانند Coinbase که نیروی کار خود را به شدت کاهش داده‌اند، به استخدام خود ادامه می‌دهد در سال 2021، ریپل همچنین دفاتری در میامی و دبی افتتاح کرد. قبل از افتتاح اولین دفتر خود در کانادا، ریپل قبلاً با چندین دانشگاه کانادایی به عنوان بخشی از برنامه پژوهشی دانشگاه بلاک چین (UBRI) همکاری کرده بود.

در اواخر ماه می، کاردانو با 2.3 میلیارد دلار سرمایه بازار، از ریپل پیشی گرفت و در رتبه ششم بزرگ‌ترین ارزهای رمزنگاری شده قرار گرفت. سپس، طی یک دوره ریزش بازار، هر دو پروژه جایگاه خود را از دست داده و تسیلم استیبل کوین‌ها شدند. اکنون، یکی از این دو دارایی، یعنی ریپل، از روز 24 ژوئن، توانسته است از رقیب خود پیشی بگیرد. به عبارت دیگر، ریپل با 18 میلیارد دلار سرمایه به رتبه ششم جدول صعود کرده و کاردانو را با حدود یک میلیارد دلار اختلاف پشت سر گذاشته است. قطعاً نبرد بین کاردانو و ریپل تمام نشده است، طرفداران و سازندگان ریپل مشتاقانه پرونده جاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه این شرکت را زیر نظر دارند که طبق آخرین اخبار، ظاهراً در حال تکمیل شدن است. از سوی دیگر، کاردانو با قدرت روی رویداد هاردفورک واسیل (Vasil) کار می‌کند که این بلاک چین را به مرحله بعدی تکامل خواد رساند.

تحلیل تکنیکال ریپل (7تیر)

پس از دست دادن ناحیه مهم ۰.۳۶ دلار، ریپل یک سطح حمایتی جدید در قیمت ۰.۲۸ دلار تجربه کرده است و با رشد مجدد خود به سطح مقاومتی ۰.۳۶ دلار واکنش نشان داده است و درحال تلاش برای شکست مجدد این سطح به سمت بالا می‌باشد.

تحلیل تکنیکال ریپل 7 تیر 1401

همچنین اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی دارای همپوشانی با سطوح حمایت و مقاومت ریپل می‌باشد و قیمت نسبت به سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی واکنش مستقیم نشان داده است و مانع افزایش قیمت مجدد این رمزارز شده است.

تحلیل تکنیکال ریپل (7تیر)

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI در محدوده ۵۰ خود قرار گرفته است و در حال تثبیت خود بالای این محدوده می‌باشد، در اندیکاتور MACD نیز پس از ایجاد یک سطح حمایتی جدید شاهد آغاز یک روند صعودی جدید در این تایم فریم می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال ripple با اندیکاتور RSI در تاریخ 7 تیر

همچنین در تایم فریم روزانه همچنان اندیکاتورهای میانگین متحرک ۲۰- ۵۰ -۱۰۰ روزه در حالت نزولی خود قرار دارند و قیمت ریپل در تلاش برای تثبیت خود بالای میانگین ۲۰ روزه خود می‌باشد که در صورت ادامه این روند احتمال تغییر به حالت صعودی وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ریپل در تایم فریم روزانه تاریخ 7 تیر

 اما در تایم فریم ۴ ساعته پس از برخورد قیمت با سطح  مقاومتی و اندیکاتور RSI نیز به ناحیه اشباع خرید خود واکنش نشان داده است و روند نزولی خود را آغاز نموده است، اندیکاتور MACD نیز همزمان با برخورد به ناحیه های حمایتی یک روند نزولی جدید را در این تایم فریم آغاز کرده است.

تحلیل ریپل در تایم فریم ۴ ساعته در تاریخ 7 تیر

با توجه به شرایط نوسانی بازار رمزارزها امکان نوسان مجدد بین سطوح نمایش داده شده بر اساس اعداد فیبونچای وجود خواهد داشت و در صورت شکست مقاومت پیش رو شاهد رشد به سمت سطوح بالاتر خواهیم بود.

چارت تحلیل ریپل و نمایش اعداد فیبونچای

با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل 7 تیر

شاخص‌های فنی ریپل 7 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل در دو هفته گذشته، همزمان با ریزش مجدد بیت کوین تا سطح ۲۵۰۰۰ دلار، ۳۵ درصد ریزش قیمتی را تجربه کرده است و سطح ۰.۳۴ حمایتی خود را نیز از دست داده است، ریپل که ارزش بازار حدود ۱۵.۸۴ میلیارد دلار، در به رتبه ۷ کرده است، سهم ۱.۴۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۳۳۷۶۹۹ دلار، با احتساب نرخ تتر تومان معادل ۱۱,۱۰۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۴۶ میلیارد دلار است تعداد واحدهای در گردش ریپل ۴۸.۳۴ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن ریپل معامله می‌شود، صرافی Kraken با سهم %۲۳.۱۷ از حجم معاملات روزانه است. اما پیش از بررسی روند پیش روی این رمزارز پر نوسان، اخبار و تحلیل و فاندامنتال ریپل را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتالی ریپل (25 خرداد)

بر اساس دیدگاه تحلیلگران و طرفداران این رمزارز، ادغام ریپل با راه حل پرداخت دیجیتال PayString، نشانه‌ای از تمرکز جدی این کمپانی روی راه حل‌های هویت دیجیتال به شمار می‌رود. مدیر کل RippleX، هویت غیر متمرکز را، از حیاتی‌ترین موارد کاربرد راه حل‌های غیر متمرکز در تاریخ خواند.

همچنین شرکت فین‌تک برزیلی Remessa Online به Ripple پیوسته است تا پرداخت‌های فرامرزی خود را از برزیل به بریتانیا و اروپا هدایت کند. Remessa Online اکنون می‌تواند به مشتریان خود دسترسی به پرداخت‌های فوری منطقه پرداخت یورو (SEPA) و پرداخت‌های سریع‌تر بریتانیا را فراهم کند. با دسترسی پرداخت بریتانیا و اروپا و زیرساخت‌های بین‌المللی RippleNet، Remessa Online به جایگزینی برای بانکداری قدیمی تبدیل شده است و اکنون می‌تواند پرداخت‌های خود را به بریتانیا و اروپا به سرعت، قابل اعتماد و مقرون‌به‌صرفه انجام دهد.

همچنین گروه Novatti استرالیا در نظر دارد استیبل کوینی را در XRP Ledger راه اندازی کند، این شرکت اعلام کرد که استیبل کوین جدید خود، AUDC را با XRP Ledger پس از مشارکت با شرکت پرداخت بلاک چین، Ripple Labs Inc معرفی خواهد کرد. استیبل کوین جدید با نسبت 1:1 با دلار استرالیا پشتیبانی می‌شود و می تواند برای پرداخت به تاجران سراسر استرالیا استفاده شود. Novatti در حال یافتن راه‌های نوآورانه برای مشتریان خود در حوزه  پرداخت می‌باشد و در تلاش است اکوسیستم پرداخت جهانی خود را برجسته کند.

تحلیل تکنیکال ریپل (25 خرداد)

ریپل با توجه به پیشبینی بدبینانه برای این رمزارز، مطابق تحلیل هفته گذشته ریزش خود را آغاز نمود و سطح حمایتی ۰.۳۷ دلار خود را از دست داد و همچنان در حال ریزش به سطوح پایین تر می‌باشد.

تحلیل فاندامنتالی ریپل (25 خرداد)

اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه، کاملا وارد محدوده اشباع فروش شده است و در حال نزدیک شدن به یک سطح حمایتی معتبر که در گذشته چندین بار به آن واکنش نشان داده است، یعنی سطح ۲۰ RSI می باشد و انتظار می رود با برخورد به این محدوده تغییر روند بدهد. همچنین خط مکدی در حال شکستن خط سیگنال اندیکاتور MACD  رو به پایین می‌باشد و شاهد آغاز یک روند نزولی در این اندیکاتور در تایم فریم روزانه می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال ریپل (25 خرداد)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور MACD در روند نزولی پر سرعت خود قرار گرفته است و هیچ نشانه ای از تغییر روند در آن مشاهده نمی شود، اندیکاتور RSI نیز کاملا در محدوده اشباع فروش قرار دارد و در سطح ۱۵ این اندیکاتور احتمال تغییر روند و برگشت قیمت وجود خواهد داشت.

تحلیل ریپل در تایم فریم ۴ ساعته 25 خرداد

اما در این مرحله با استفاده اندیکاتور محبوب ایچیموکو روند ریپل را نیز بررسی خواهیم کرد. ایچیموکو یک ابزار جامع تحلیل تکنیکال است که به عقیده بسیاری از تحلیلگران می‌تواند به تنهایی نیازهای یک تریدر را برطرف کند. به کمک اندیکاتور ایچیموکو می‌توان محدوده حمایت و مقاومت را تعیین کرد، جهت و قدرت روند را تشخیص داد و بر اساس آن، نقاط مناسب برای ورود و خروج به سهم را تشخیص داد.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید قیمت ریپل، زیر خطوط این اندیکاتور قرار گرفته است و قیمت ریپل همچنان تحت تاثیر ابر نزولی و قرمز رنگ ایچیموکو قرار دارد.

تحلیل ripple اندیکاتور ایچیموکو 25 خرداد

در حال حاضر نیز با توجه به شرایط و ترس حاکم بر بازار، احتمال ریزش مجدد وجود خواهد داشت. با بررسی تحلیل فنی ریپل نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها، مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی ریپل 25 خرداد

شاخص‌های فنی ریپل 25 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل در دوهفته گذشته نوسان نزولی بیش از ۱۵ درصد را تجربه کرده است و نسبت به محدوده حمایتی ۰.۳۷ دلار خود نیز واکنش برگشتی نشان داده است. با ارزش بازار حدود ۲۰.۱۵ میلیارد دلار، در رتبه ۷ بازار قرار گرفته است و سهم ۱.۴۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۴۱۶۷۵۹ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۲,۹۹۵ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۸۴ میلیارد دلار است. بالاترین قیمت ریپل در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۶ معادل ۳.۸۳ دلار بوده که اکنون بیش از %۸۰ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش ریپل ۴۸.۳۴ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن ریپل معامله می‌شود، صرافی Kraken با سهم %۲۳.۱۷ از حجم معاملات روزانه است. اما پیش از بررسی روند قیمتی ریپل و تحلیل تکنیکال این رمزارز، اخبار و تحلیل فاندامنتال ریپل را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتالی ریپل (12 خرداد)

در هفته گذشته، اخبار متعددی درباره ریپل منتشر شد.

ریپل سرورهای خود را به نسخه‌ی 1.9.1 پروتکل بلاکچین XRP ارتقا داده است. جدیدترین اقدام این پلتفرم، به اعتبارسنج‌ها اجازه می‌دهد تا به XLS-20 رای موافق دهند، که منجر به آوردن NFTها روی لجر خواهد شد. بلاکچین XRP از دارایی قابل تعویضی که جهت انجام پرداخت استفاده می‌شود، پشتیبانی می‌کند. در صورتی که این اصلاحیه‌ی جدید تصویب شود، امکان مینت، انتقال و سوزاندن NFTها روی این بلاکچین، فراهم خواهد شد. با این وجود، ممکن است این کمپانی برای ورود به جمع فعالان NFT بسیار دیر اقدام کرده باشد. با توجه به اینکه طی ماه‌های گذشته، حجم فروش NFTها ریزش داشته است.

همچنین نهنگ‌های ریپل که دارایی آنها بین یک تا 10 میلیون ریپل بوده است، در چند وقت اخیر بشدت در حال انباشتگی این رمز ارز بوده اند، در مدت زمان دوماهه ی اخیر بیشترین میزان ذخایر ارز دیجیتال XRP خود را جمع آوری کرده اند، و در حال حاضر این نهنگ ها با 6.12 توکن کل ارز دیجیتال ریپل به فعال ترین هولدر های ریپل تبدیل شده اند. این اطلاعات و اعداد با صرفه نظر کردن از دارایی‌های صرافی‌های ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است.

ریپل، با وجود پرونده‌ی قضایی در جریان با SEC، قربانی فشار فروش بازار بوده است و حدود 89 درصد از اوج قیمت تاریخی خود افت کرده است. ریپل، ششمین رمز ارز بزرگ دنیا، از نظر ارزش کل به شمار می‌رود و در این لحظه در سطح قیمت حدود 0.41 دلار قرار دارد. به دنبال عملکرد معاملاتی ثبت شده از آغاز 2022، نهنگ‌ها به شدت در حال جمع آوری و افزایش دارایی خود، با خرید در افت قیمتی، بوده‌اند.

تحلیل تکنیکال ریپل (12 خرداد)

ریپل برای بار چهارم با محدوده حمایتی ۰.۳۷ دلار برخورد داشته و نسبت به این حمایت واکنش مثبت نشان داده است. در صورت تثبیت بالای این سطح، احتمال دسترسی به سطوح ۰.۴۶ دلار و ۰.۵ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ریپل 12 خرداد 1401

اما درتایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI پس از چندین بار برخورد با سطح ۳۰ ونزدیک شدن به منطقه اشباع فروش، رشد کرده است و در حال حاضر در محدوده ۴۰ خود قرار دارد و اگر بتواند بالای سطح ۵۰ خود را تثبیت نماید، شاهد روند صعودی جدیدی خواهیم بود. همچنین اندیکاتور MACD نیز در این تایم فریم در روند صعودی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ریپل (12 خرداد)

همچنین در تایم فریم روزانه، مشاهده می‌کنید که سطوح حمایت و مقاومت مهم ریپل، دارای همپوشانی با سطوح ۰ و ۰.۳۸۲ و ۰.۵ فیبوناچی اصلاحی می‌باشد.

تحلیل ریپل در تایم فریم روزانه 12 خرداد

اما درتایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتورRSI پس ورود به محدوده اشباع خرید، باعث ریزش قیمت در این تایم فریم شده است و ریسک معاملات در زمانی که در محدوده اشباع خرید قرار می‌گیریم بسیار بالا می‌باشد. در اندیکاتور MACD نیز خط مکدی (آبی رنگ ) در حال نزدیک شدن به خط سیگنال (خط نارنجی) می‌باشد و در صورت شکست این خط به سمت پایین، شاهد یک روند نزولی در این اندیکاتور خواهیم بود.

تحلیل ripple درتایم فریم ۴ ساعته 12 خرداد

در تایم فریم ۴ ساعته نیز مشاهده می کنیم که میانگین متحرک ۲۰ روزه باعث شکسته شدن میانگین ۵۰ روزه به بالا شده است و در صورت شکست میانگین ۱۰۰ روزه، احتمال روند صعودی بیش از پیش خواهد بود.

چارت تحلیل میانگین متحرک ۲۰ روزه

اما چند روند پیش روی قیمت ریپل در هفته‌های آینده وجود دارد، در صورت ادامه روند فعلی امکان نوسان قیمت بین محدوده‌های مشخص شده وجود دارد.

تحلیل قیمت ریپل در تاریخ 12 خرداد

اما درصورت ادامه روند نزولی، احتمال از دست روفتن حمایت‌های فعلی ریپل و رسیدن به قیمت ۰.۳۴وجود خواهد داشت.

ادامه روند نزولی ریپل در تحلیل 12 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ریپل را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ریپل 12 خرداد

شاخص‌های فنی ریپل 12 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته شاهد ریزش 40 درصدی ریپل و بازگشت قیمت آن از محدوده پیش بینی شده در تحلیل تکنیکال ریپل 18 اردیبهشت 1401 بوده ایم. محدوده حمایتی 0.3 دلار برای این ارز معتبر عمل کرده است و درحال حاضر قیمت این رمز ارز بالای این سطح حمایتی در حال تثبیت می‌باشد.

ریپل با نماد اختصاری XRP ریپل در حال حاضر  با ارزش بازار حدود 21.1 میلیارد دلار، در رتبه 6 بازار و کوین مارکت کپ قرار گرفته است و سهم 1.57 درصدی از کل بازار رمزارزها را در اختیار دارد. پیش از بررسی روند و تحلیل بازار به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی ریپل (31 اردیبهشت)

در چند روز گذشته در دادگاه حقوقی ریپل و کمیسیون بورس آمریکا  اسناد جدیدی ارائه شده است و احتمال می‌رود روند دادرسی این پرونده  طولانی‌تر از گذشته شود. ریپل و کمیسیون SEC از قاضی این پرونده درخواست کردند که مهلت درخواست‌های مربوط به اسناد هینمن را مطابق با گزارش تکمیلی تمدید کند. البته سرمایه‌گذاران ریپل از تاخیرهای مداومی که در طول دعوای جاری شرکت ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تجربه کرده‌اند، شکایت دارند. در حالی که اکثر این تاخیرها به دلیل درخواست بی‌وقفه آن‌ها برای تمدید زمان به SEC نسبت داده می‌شود، ریپل اخیراً برای پاسخ به ادعاهای آژانس امنیتی در مورد اسناد ویلیام هینمن درخواست تمدید زمان کرده است.

فارغ از مشکلات حقوقی ریپل، یک شرکت فین‌تک لیتوانیایی، برای سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر کردن حواله‌های خرده‌فروشی و پرداخت‌های B2B، با ریپل  همکاری خود راشروع کرده‌ است. این کار از طریق نقدینگی درخواستی (ODL) RippleNet انجام می‌شود که از XRP برای پرداخت‌های که دارای رمزنگاری فعال هستند استفاده می‌کند. این مشارکت به مشتریان و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا پرداخت‌های بی‌درنگ انجام دهند و در عین حال از سازمان‌های مالی برای پیش‌پرداخت حساب‌هایشان صرفه‌جویی کنند.

همچنین یک سایت تجارت الکترونیک ژاپنی پرداخت‌های BTC و XRP را درسایت خود پذیرفته است. این اولین بار است که ارز دیجیتال XRP در یک سایت تجارت الکترونیک ژاپنی بین المللی  استفاده می‌شود. به گفته تحلیلگران پذیرش XRP در خارج از ایالات متحده نشان‌دهنده جربان خوبی است که دعوای قضایی در ایالات متحده نباید یک فناوری را از پذیرش منصرف کند.

Merchant یکی از توسعه دهندگان بلاکچین ادعا کرده که دولت‌ها در سرتاسر جهان از هر لحظه ممکن برای پذیرش ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. مرچنت همچنین افزود که:

انقلاب در فناوری مالی به ویژه در کشورهای در حال توسعه بسیار مورد نیاز است. این ابتکار باعث می‌شود که کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته از فرصت‌های مالی خوبی برخوردار شوند.

تحلیل تکنیکال ریپل (31 اردیبهشت)

بالاترین قیمت ریپل در تاریخ 14 دی 1396 معادل 1.98 دلار بوده که در حال حاضر اصلاح قیمتی  80% را تجربه می‌کند. تعداد واحدهای در گردش ریپل 48.34 میلیارد و تعداد کل واحدهای آن 100 میلیارد است. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن ریپل معامله می‌شود، صرافی Kraken با سهم 23.17% از حجم معاملات روزانه رمز ارز‌ها می‌باشد.

تحلیل تکنیکال ریپل 31 اردیبهشت 1401

در تایم فریم روزانه ریپل، پس از ریزش 40 درصدی نسبت به قیمت دو هفته گذشته این رمز ارز، درحال حاضر شاهد تثبیت قیمتی بالای این محدوده می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال ریپل (31 اردیبهشت)

اندیکاتور rsi پس از ورود قیمت به محدوده حمایتی مورد نظر از ناحیه اشباع فروش خود خارج شده است و در حال حاضر در عدد 35 قرار گرفته است، همچنین اندیکاتور macd پس از چندین بار تلاش برای تغییر روند، خط مکدی خط سیگنال آن را رو به بالا شکسته است و در حال شروع یک روند صعودی می‌باشد.

تحلیل ripple با اندیکاتور rsi

در تایم فریم 4ساعته پس از تثبیت قیمت بالای محدوده حمایتی، شاهد دوبار تلاش برای ریزش مجدد قیمت بوده‌ایم که سطح حمایتی معتبر عمل کرده و مانع ریزش بیشتر شده است. (پرچم سبز رنگ)

همچنین اندیکاتور rsi پس از مدت‌ها به اعداد بالای 50 رسیده است و احتمال شروع یک روند صعودی وجود خواهد داشت. اندیکاتور macd نیز پس از یک اصلاح کوتاه، مجددا روند صعودی جدیدی در این تایم فریم آغاز کرده است.

تحلیل ripple با اندیکاتور مکدی

در حال حاضر با توجه به شرایط بازار و ترس معامله‌گران در صورت ریزش مجدد احتمال از دست رفتن این محدوده حمایتی وجود خواهد داشت اما در سناریو خوشبینانه احتمال نوسان قیمتی بین محدوده 0.5 دلار و 0.3 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

سناریو خوشبینانه روند احتمالی ریپل در تحلیل 31 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ریپل را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ریپل 31 اردیبهشت

شاخص‌های فنی ریپل 31 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

ریپل در ده روز گذشته همزمان با ریزش کلی بازار، اصلاح 10 درصدی را نسبت به قیمت 0.67 دلار خود تجربه کرده است و در حال حاضر در محدوده قیمتی 0.59 دلار در حال معامله در صرافی‌های جهانی می‌باشد.

اخبار فاندامنتالی ریپل (18 اردیبهشت)

پیش از بررسی تکنیکال این رمز ارز به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این ارز می‌پردازیم. یکی از مهمترین اخبار هفته گذشته ریپل مصاحبه برد گارلینگ هاوس با فاکس بیزینس در رابطه با نبرد حقوقی این شرکت در دادگاه ایالات متحده بوده است. مدیر عامل ریپل می‌گوید که پرونده حقوقی ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده امسال می‌تواند حل شود.

این پرونده که انتظار می‌رود دستور کار کل صنعت ارزهای دیجیتال را در آینده تنظیم کند، اکنون به پرونده‌های قضاوت اختصاری نزدیک شده است. طبق برنامه اصلاح شده دادگاه، درخواست‌ها برای قضاوت اختصاری باید قبل از 15 نوامبر (24آبان) به طور کامل ارائه شود. مدیر عامل Ripple معتقد است که این مورد یک نمونه مهم در صنعت ایجاد خواهد کرد.

گارلینگ هاوس در مصاحبه با رئیس SEC، گری کنسلر، مدعی شد که بسیاری از صحبت‌های او «معنی» ندارند. او همچنین از این آژانس انتقاد کرد که در هر مقطع ممکن تلاش می‌کند تا پرونده را به تاخیر بیندازد. همچنین بزرگترین بانک خصوصی آرژانتین معاملات بیت کوین، اتر و ریپل را برای میلیون‌ها مشتری راه اندازی خواهد کرد.

به نظر می‌رسد آرژانتین به آرامی همان مسیر السالوادور را در مورد پذیرش بیت کوین طی می‌کند. روز دوشنبه، بزرگترین بانک خصوصی آرژانتین، Banco Galicia، تأیید کرد که اکنون به مشتریان خود امکان خرید دارایی‌های رمزنگاری خاص را در برنامه خود ارائه می‌دهد. این غول بانکی آرژانتینی به بیش از 7 میلیون مشتری خود فقط به بیت کوین، اتریوم، XRP و USD Coin دسترسی خواهد داد.

تحلیل تکنیکال ریپل (18 اردیبهشت)

پس از ریزش مجدد بازار رمز ارز در هفته گذشته، ریپل سطح حمایتی 0.6 دلار خود را از دست داد و همچنین به حمایت 0.55 دلاری خود نیز واکنش نشان داد و پس از آن میان این دو محدوده نوسان قیمتی خود را تجربه می‌کند.

تحلیل تکنیکال ریپل 18 اردیبهشت 1401

در اندیکاتور rsi مشاهده می‌کنید همزمان با ورود این اندیکاتور به محدوده اشباع فروش، قیمت ریپل نیز به محدوده حمایتی واکنش نشان داده و برگشت قیمتی را شاهد هستیم.

تحلیل تکنیکال ریپل (18 اردیبهشت)

در اندیکاتور macd دو خط سیگنال و مکدی به شدت به یک دیگر نزدیک شده‌اند اما نتوانسته‌اند یکدیگر را قطع بکنند و مجددا در روند نزولی این اندیکاتور در تایم فریم روزانه قرار داریم.

تحلیل تکنیکال ریپل با اندیکاتور مکدی (18 اردیبهشت)

اما در تایم فریم 4ساعته همانطور که مشاهده می‌شود با از دست دادن محدوده حمایتی 0.6 دلار، نوسان قیمتی بین این دو محدوده پیش بینی شده شاهد هستیم و تا زمانی که این سطح از دست نرود معتبر خواهد بود (برخورد قیمتی با سطوح مورد نظر توسط پرچم‌های سبز رنگ نمایش داده شده است).

تحلیل ripple در تایم فریم ۴ ساعته

در اندیکاتور rsi در تایم فریم 4 ساعته شاهد یک روند صعودی از محدوده اشباع فروش تا عدد 43 هستیم، این روند صعودی همزمان با برخورد اول قیمت با محدوده 0.55 آغاز شده است.

بررسی روند ریپل با اندیکاتور rsi

در تصویر بعدی اندیکاتور macd را مشاهده می‌کنیم که خط مکدی در حال تلاش برای شکستن خط سیگنال می‌باشد که در صورت وقوع روند این اندیکاتور در تایم فریم 4 ساعته مثبت خواهد شد.

تصویر بعدی اندیکاتور macd ارز ریپل

اما چندین سناریو محتمل برای قیمت ریپل وجود دارد:

در صورت نزولی شدن قیمت بیت کوین و از دست دادن محدوده 0.55 دلار احتمال تثبیت زیر این قیمت وجود دارد و در این صورت حمایت معتبر بعدی 0.4 دلار خواهد بود.

حمایت معتبر ارز ریپل 18 اردیبهشت

در سناریو بعدی که محتمل می‌باشد نوسان مجدد در محدوده مورد نظر می‌باشد.

بررسی نوسانات ارز دیجیتال ریپل

در سناریو خوشبینانه در صورت رشد بازار رمز ارز‌ها و شکستن سطح حمایتی 0.6 دلار، احتمال دستیابی به اهداف بالا‌تر وجود خواهد داشت.

سناریو خوشبینانه تحلیل تکنیکال ریپل 18 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ریپل را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ریپل 18 اردیبهشت

شاخص‌های فنی ریپل 18 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

وقتی مردم نام ریپل را می‌شنوند، بلافاصله فکرشان به سمت ارز دیجیتال آن یعنی XRP می‌رود. اما اولین نکته اساسی که باید بدانید این است که ریپل با XRP کمی فرق دارد. در واقع ریپل با سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین یا اتریوم هم تفاوت‌های زیادی دارد. وقتی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) می‌خرید، به این معنی است که روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنید. وقتی ارز دیجیتال (BTC) می‌خرید یعنی روی شبکه بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید اما وقتی ارز دیجیتال XRP می‌خرید الزاما روی ریپل سرمایه‌گذاری نکرده‌اید.

ریپل (Ripple) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که برای بانک‌ها و نهادهای مالی، محصولات مالی غیرمتمرکز می‌سازد. هدف ریپل این است که بتواند انتقال پول بین بانکی و بین‌المللی را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکزتر کند که البته این هدف تا حد زیادی محقق شده است. در حال حاضر بانک‌ها و شرکت‌های مالی بزرگی برای انجام انتقال‌های پولی خود از محصولات ریپل استفاده می‌کنند.

تحلیل فاندامنتال ریپل

دادگاه پرونده حقوقی ریپل، درخواست کمیسیون بورس را رد کرد.

دادگاه پرونده ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، درخواست کمیسیون بورس را غیر قابل قبول خواند و به آن رای منفی داد. این درخواست در خصوص بررسی مجدد اظهارات ویلیام هینمن (William Hinman) مقام ارشد سابق کمیسیون بورس در سال 2018 بوده است. وکلای ریپل این اتفاق را پیروزی بزرگ برای Ripple نامیده‌اند.

البته در کنار این حکم مهم باید در نظر داشت که پرونده حقوقی کمیسیون بورس و ریپل همچنان در جریان است و SEC نیز می‌تواند تا دو هفته آینده به این تصمیم اعتراض کند.

تحلیل تکنیکال ریپل در تایم فریم روزانه

در سال گذشته ریپل، اوج قیمت تاریخی خود را در قیمت 1.9 دلار ثبت کرد و بعد از ریزش بازار کاهش 65 درصدی را تا به امروز تجربه کرده است. در حال حاضر در محدوده قیمتی 0.6 دلاری در حال معامله در بازار‌های جهانی می‌باشد. همانطور که مشاهده می‌کنید روند نزولی ریپل بسیار پر قدرت و نزولی بوده است  و مهم‌ترین محدوده حمایتی آن در قیمت 0.5 دلاری می‌باشد که چندین بار قیمت ریپل در این محدوده برگشت رو به بالا داشته است که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

تحلیل تکنیکال ریپل در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه اندیکاتور RSI در محدوده نزولی 36 و در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع فروش می‌باشد این روند نزولی در RSI کاملا همگام با نزدیک شدن قیمت به محدوده حمایتی 0.5 دلاری می‌باشد و احتمال ثبات قیمتی دور از ذهن نمی‌باشد.

در اندیکاتور MACD نیز شاهد روند نزولی می‌باشیم و خط سیگنال (خط نارنجی) بالا‌تر از خط MACD (خط آبی رنگ) درحال نزول قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ریپل با اندیکاتور مکدی

در تایم فریم روزانه همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید محدوده قیمتی 0.8 دلاری و 1.3 دلاری نقاط حمایتی معتبر برای ریپل می‌باشد. همچنین در نقاط 0.55 دلار و 0.3 دلار نیز حمایت معتبر و قوی وجود دارد.

چارت نقاط حمایت و مقاومت ریپل

تحیلیل تایم فریم 4 ساعته ریپل

در تایم فریم 4 ساعته ارز ریپل یک حمایت استاتیک در محدوده 0.6 دلار ایجاد شده است (در تصویر زیر مشاهده می‌کنید).

همچنین در اندیکاتور RSI نیز همزمان با بر خورد قیمت به حمایت 0.6 نمودار این اندیکاتور از محدوده اشباع فروش خارج شده است و در اندیکاتور MACD نیز خط آبی رنگ مکدی در تلاش است که بالای خط سیگنال ثابت بماند اما هنوز در فاز نزولی این اندیکاتور قرار گرفته است.

تحیلیل تایم فریم ۴ ساعته ریپل

چندین سناریو محتمل برای ریپل

سناریو شماره یک این احتمال را می‌دهد که  ریزش دوباره قیمت را داشته باشیم و سطح حمایتی 0.6 دلار را از دست بدهیم و وارد محدوده حمایت بعدی که قیمت  0.55 دلار است، شویم.

تحلیل تکنیکال ریپل سناریو اول

در سناریو بعدی احتمال نوسان قیمتی بین دو محدوده حمایتی 0.6 دلار و محدوده مقاومت 0.8 دلار وجود دارد و تا زمانی که این دو محدوده را از دست ندهد معتبر می‌باشد.

تحلیل تکنیکال Ripple

در سناریو آخر اگر ریپل بتواند مقاومت قوی 0.8 دلاری خود را رو به بالا بشکند و بالای این مقاومت قیمت خود را تثبیت کند، احتمال دستیابی به قیمت 1 دلار برای این ارز دور از دسترس نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال ارز ریپل

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ریپل را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها ارز دیجیتال ریپل را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ریپل

میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها ارز دیجیتال ریپل

تحلیلگر: علی فرهانی

170 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید